Безкоштовна консультація

Безкоштовна консультація

Залиште ваші контакти - і з вами зв'яжеться наш менеджер!

Ім'я
Телефон

Статті

Чи будуть британські школи наслідувати приклад Gordonstoun School?

24.12.2014
Чи будуть британські школи наслідувати приклад Gordonstoun School?. Фото - 4

Школа, в якій принцу Чарльзу було нестерпно, може стати зразком для державного сектора. Принц Чарльз, можливо, ненавидів час, проведений в Гордонстоні, називаючи цей період життя «Колдіц в кілтах», але провідну шотландську державну школу сьогодні ставлять у приклад іншим громадським навчальним закладам, які прагнуть загартувати характер учнів.

Сьогодні всі середньо-освітніх установи Великобританії та світу намагаються перейняти досвід школи Гордонстон, оскільки її основні принципи навчання високо цінуються як роботодавцями, так і багатьма політиками Великобританії.

Нинішній консервативний міністр освіти, Нікі Морган, і тіньовий міністр освіти, Трістрам Хант, в один голос стверджують, що необхідно прищепити нинішній молоді стійкість і сильний характер.

Вперше про це згадав Джон Крідленд, генеральний директор Конфедерації британської промисловості, що відзначив необхідність відходу від «екзаменаційних фабрик» для виховання більш «стабільних і мотивованих» громадян майбутнього.

Для Саймона Ріда, який обіймає посаду директора школи Гордонстон останні чотири роки, ця заява була як бальзам на душу. Він приходить у захват, усвідомлюючи, що слова «стабільні і мотивовані», «стійкість» і «виховання характеру» стають ключовими поняттями формування майбутньої системи освіти. «Інші починають розуміти те, що ми зрозуміли ще 80 років тому», говорить він.

Школа Гордонстон була заснована в 1934 році німецьким філософом Куртом Ханом, який був змушений тікати від нацистів. Одним з його перших учнів став принц Філіп, герцог Единбурзький.

Спочатку філософія нової школи ґрунтувалася на соціальній допомозі. Кожен учень обирав одну зі сфер соціальних послуг і, починаючи з 15 років, протягом трьох років займався її розвитком.

Після того, як ідея прижилася в школі, вона швидко поширилася серед молоді в районі морів, а пізніше знайшла своє втілення в премії герцога Единбурзького, що присвоюється молодим людям за соціальну активність.

Першою створеною в школі службою був дозор, свого роду попередник місцевої берегової охорони. Всі учні школи освоюють навички мореплавання і цього літа, на честь 80-річного ювілею школи, брали участь у парусній регаті навколо Великобританії.

Можливо, найбільш амбітними наданими учнями послугами є послуги пожежної служби, бригада якої в минулому році загасила 109 пожеж, у тому числі складний випадок з гасінням палаючого сіна, гасіння якого тривало сім з половиною годин.

Дункан Тейлор, капітан шкільної пожежної служби, розповів про всі труднощі посади. «Ви на зв'язку 24/7, і навіть на вихідних повинні бути готові пожертвувати своїм вільним днем, якщо виникне така необхідність».

«Пам'ятаю, одного разу довелося вставати о 1:30 ночі, через сильний вітер... Під час літнього триместру буває більше 10 викликів на тиждень, більшість з яких пов'язані з загорянням сіна».

І все ж, він не проміняв би такий досвід ні на що у світі.

Іноді подібні шкільні зобов'язання стають для учнів доленосними. Так, одна дівчина, яка займається з дітьми з особливими потребами, хоче зробити це заняття своєю професією.

Дивлячись на забруднених учнів, які повертаються з першого уроку ходіння під вітрилами в один з особливо вітряних днів, характерних для Шотландії, розумієш, що саме школа намагається донести до своїх учнів. Ян Лернер, тренер школи з вітрильного спорту, каже: «Ми тут, а не на ваших звичайних заняттях, і ми тут як одна команда».

«Тут ми вчимося набагато більшого, ніж просто ходити під вітрилами. Ми вчимося роботі в команді, що може стати в нагоді і в інших ситуаціях».

Іншими словами, навички організації і роботи в команді, і навички спілкування – це ще два ключових поняття, до яких апелювали Джон Крідленд і Трістрам Хант на дебатах про майбутній розвиток сектора державної освіти Великобританії.

Звичайно, набагато легше втілювати свою філософію на 200 акрах землі на півночі Шотландії, з доступом до моря і безліччю об'єктів для заняття альпінізмом, що належать школі Гордонстон. Проте, в Гордонстоні стверджують, що їх філософія легко адаптується до різних обставин. Так, наприклад, вони надають соціальні послуги і в центральних частинах міст Англії.

Кількість кандидатів, які бажають вступити до школи Гордонстон, зашкалює, і, як зізнається Саймон Рід, найбільш важливою частиною процесу зарахування є інтерв'ю з потенційними учнями та їх батьками.

«Майже відразу можна визначити, чи робить це [вступає до школи] дитина через тиск батьків чи зі свого власного бажання», говорить він. «Батьки мають можливість поставити свої запитання, але, на справді, інтерв'ю націлене на спілкування з учнем».

Він погоджується, що академічна успішність важлива, але додає: «У чому я дійсно зацікавлений, так це в тому, щоб учні отримували користь від свого перебування тут».


За матеріалами
www.independent.co.uk