Безкоштовна консультація

Безкоштовна консультація

Залиште ваші контакти - і з вами зв'яжеться наш менеджер!

Ім'я
Телефон

Статті

Професії майбутнього, або ким буде працювати ваша дитина. Частина 1

06.04.2023
Професії майбутнього, або ким буде працювати ваша дитина. Частина 1. Фото - 4

Світ не стоїть на місці, він постійно змінюється, а разом із ним змінюються усі сфери нашого життя. Все частіше можна зустріти людей, чиї посади нам, швидше за все, ні про що не скажуть. Для батьків, чиї діти зараз навчаються в середній школі, дуже актуальне питання, яку професію краще обрати, щоб і дитині було цікаво, і актуально через 10 - 15 років.  

Тому спробуймо разом зрозуміти, які спеціальності зараз перебувають на піку актуальності, та ким стануть у майбутньому студенти цих напрямків.

IT

У зв'язку з тим, що технології постійно розвиваються, а також розвивається цифрова економіка, все більше й більше абітурієнтів вступають на спеціальності пов'язані з інформаційними технологіями. Згідно з дослідженнями ІТ-компанії Global Logic за результатами вступної кампанії 2022 року, кількість заяв вступників на IT-спеціальності перевищила 100 тисяч, тобто кожен десятий абітурієнт бажає стати айтівцем. 

Насправді для цього є цілий ряд причин.

 • Розвиток - оскільки сфера інформаційних технологій постійно розвивається, працюючи в ній є можливість вивчати нові технології, впроваджувати новітні технологічні рішення.
 • Умови працевлаштування - ні для кого не секрет, що сфера ІТ дуже лояльна до своїх працівників і дає не лише конкурентні зарплатні, а й безліч бенефітів (медичне страхування, заняття із психологами, із викладачами спеціалізованої англійської і т.д.).
 • Можливості - випускники цих напрямків можуть працювати не тільки в ІТ-компаніях, а й в банках, консалтингових компаніх, на приватних підприємствах.

Отже, які професії найпопулярніші та де можна працювати після випуску?

Кібербезпека

Попит на цю спеціальність зростає з кожним роком. Дехто обирає її, бо хоче стати частиною легенди у світі кібербезпеки - групи Anonymous, а дехто хоче підвищувати безпеку в кібервсесвіті.

Перспективи кібербезпеки

Можна працювати інженером з кібербезпеки, налагоджувати та підтримувати безпеку інформаційних систем, займатись фінансово-економічною безпекою, стати розробником комп'ютерних програм.

Data Science

Data Science - це наука про дані. Насправді, якщо задуматись, то все, що нас оточує - це якісь дані. Дуже важливо їх аналізувати, а ще важливіше знати, що далі робити на основі отриманої інформації. Саме тому попит на цей напрямок росте, як серед роботодавців, так і серед абітурієнтів.

Перспективи Data Science

Можна працювати аналітиками даних, бізнес-аналітиками, фінансовими аналітиками в державних і приватних компаніях. Також Data Science-спеціалісти легко можуть реалізуватись в IT-компаніях різного рівня, фінансових установах, високотехнологічних виробничих комплексах, аналітичних відділах установ державного управління, екологічних і енергетичних об’єктах тощо.

Системи штучного інтелекту (Artificial Intelligence)

Напевно всі вже чули про ChatGPT - чат-бот на основі штучного інтелекту. Цей випадок є ще одним підтвердженням того, що штучний інтелект з кожним днем проникає у всі сфери нашого життя. Абітурієнти обирають AI-спеціальності, бо це перспективно, цікаво і дозволяє працювати із новітніми технологіями.

Перспективи Artificial Intelligence

 • Big Data Architect (спеціаліст з проєктування та організації великих даних);
 • Data Scientist (спеціаліст з теорії та методів аналізу даних і процесів);
 • Developer (розробник програмного забезпечення штучного інтелекту).

І це лише кілька основних напрямків.

Software Engineering (Інженерія програмного забезпечення)

Інженерія програмного забезпечення - це базова спеціальність для тих, хто хоче займатись безпосередньо написанням коду. Студенти вивчають різні сучасні мови програмування (найпопулярніші зараз: JavaScript, C#, Python, C++, Java тощо), комп'ютерні мережі, тестування, операційні системи. Це дає дуже велику базу знань для того, аби стати спеціалістом у сфері ІТ.

Перспективи Software Engineering

Ставши Software Engineer, можна працювати з аналізом, специфікацією, кодуванням, тестуванням, супроводом програмного забезпечення, циклом розробки програмного забезпечення тощо.

Для детальної консультації та оформлення відповідних документів звертайтесь до експертів DEC education

ВІДПРАВИТИ ЗАПИТ

Дизайн

Дизайн – це загальний напрямок великої кількості професій, представники яких постійно генерують нові ідеї, щось створюють та покращують. Ця сфера тісно переплітає в собі культуру, історію, творчість та малювання.

Дизайн актуальний напрям вчора, сьогодні та буде завтра. Звісно нові технології все частіше "перехоплюють" роботу людей в наші часи. Але існують ряд професій, які технології ніколи не зможуть замінити. Наприклад, це стосується і творчих професій.

Які ж напрямки із дизайну зараз популярні серед вступників та ким можна працювати після? Дізнаймося разом.

Графічний дизайн

Це доволі класичний напрям для дизайнерів зараз. Він включає графіку, обробку фотографій, створення ілюстрацій і анімацій для друкованих видань та електронних ЗМІ.

Перспективи графічного дизайну

Складно знайти такий напрям життя, де б не був залучений графічний дизайнер.  Можна працювати в:

 • дизайн-студії;
 • брендинговій та рекламній агенції;
 • видавництві;
 • поліграфії;
 • ІТ-компанії,
 • фрилансером

UX/UI-дизайн

Головне завдання UX/UI-дизайнера зробити взаємодію користувача з інтерфейсом сайту або мобільного застосунку зручною, інтуїтивно простою та приємною. Ця спеціальність поєднує, як творчі, так і аналітичні навички. І тому є популярною.

Перспективи UX/UI дизайну

Цей напрямок дозволяє працювати з різними типами дизайну: від оформлення презентацій та ілюстрацій до роботи над додатками, якими користуються кожен день, тобто в IT-компанії. Такі фахівці знають тонкощі роботи із брендингом, айдентикою.

Game-дизайн

Індустрія ігор розвивається дуже стрімко. Кожен день з'являються новинки, які одразу підкорюють користувачів. І в даному випадку успіх цього напрямку серед абітурієнтів часто пов'язаний не так із перспективністю, а більше із цікавістю. Більшість game-дизайнерів насправді геймери. І для них це ідеальна спеціальність, коли хобі переростає у професію.

Game Designer - це сполучна ланка між усіма відділами всередині команди розробки комп’ютерних/мобільних ігор. Тому в його обов'язки входять не тільки “творчі” завдання, а й багато комунікації та менеджменту. В геймдизайн можна переходити на роль менеджера як з розробників ігор (програмістів) так і з game artist, на яких забирають дуже сильних ілюстраторів.

Перспективи Game-дизайну

Серед напрямків, які найчастіше можна зустріти в Game-дизайні:

 • дизайнер ігрових систем;
 • технічний дизайн;
 • дизайнер балансу та економіки;
 • наративний дизайнер;
 • дизайнер рівнів.

Як упевнитися, чи підходить дитині та чи інше професія? Найбільш надійний метод - зануритися в реальне робоче середовище зі справжніми проєктами. В освітньому підлітковому акселераторі Ampli можна отримати необхідні навички і спробувати себе в професії вже зараз, будучи школярем! 

А якщо вам потрібна допомога у виборі університету, де готують топ-спеціалістів за обраною професією, експерти DEC education допоможуть підібрати навчальний заклад і підготуватися до вступу. Звертайтеся!

У наступній публікації ми розповімо, як можна реалізувати себе в підприємництві та бізнесі й чим ці напрямки відрізняються в університетах та в роботі. 

Для детальної консультації та оформлення відповідних документів звертайтесь до експертів DEC education

ВІДПРАВИТИ ЗАПИТ