Безкоштовна консультація

Безкоштовна консультація

Залиште ваші контакти - і з вами зв'яжеться наш менеджер!

Ім'я
Телефон

Статті

Професія успішного завтра: на кого піти вчитися?

26.05.2014
Професія успішного завтра: на кого піти вчитися?. Фото - 4

З професією, як відомо, бажано визначатися раніше. Фінансові та кар'єрні міркування завжди відігравали в цьому питанні провідну роль, а в другому десятилітті XXI століття стали фактично вирішальними. На кого ж піти вчитися сьогодні, щоб забезпечити собі гідне завтра? Спробуємо розібратися разом із нинішніми абітурієнтами та випускниками.

Хто в ціні?

Незважаючи на заповнення ринку праці, навряд чи можна говорити про втрату позицій сферою послуг і управління. При цьому галузі готельно-ресторанного бізнесу та туризму тільки набирають обертів. За оцінками українських експертів, сфера обслуговування сьогодні займає третє місце по затребуваності фахівців (1-е – IT та технічні спеціальності, 2-е – агросектор) і входить у топ-5 найбільш високооплачуваних професій. Схожа ситуація спостерігається і в Європі.

За прогнозами Всесвітньої туристської організації, до 2020 року туризм, готельно-ресторанна сфера та індустрія розваг будуть лідирувати за генерації доходу і кількості зайнятих працівників у світі. Міжнародна рада з туризму та подорожей прогнозує зростання цього ринку на 23%: з 249 млн робочих місць у 2012 році до 323 млн у 2021-му.

Розкішні готелі та курорти – значний сектор індустрії міжнародної гостинності. Відомі мережі елітних готелів (Hyatt, IHG, Marriott, Rezidor та ін.) активно розширюються і щорічно відкривають нові відділення. Їх порядки і вимоги, престиж і авторитет, а також кар'єрні та фінансові перспективи мотивують вступати саме на готельну справу.

Досвід професіоналів

Швейцарія як батьківщина готельного бізнесу найкраще підходить для отримання освіти і досвіду роботи в галузі міжнародної гостинності. Найбільшою в країні групою спеціалізованих навчальних закладів є компанія Swiss Education Group (SEG). До неї входять 5 вищих шкіл та інститутів, які готують працівників готельних служб і керівників для готельного, ресторанного та курортно-розважального бізнесу. Навчальні заклади працюють на базі колишніх готелів-палаців Прекрасної епохи в семи містах Швейцарії, в її франкомовному і німецькомовному регіонах.

Переважна більшість студентів SEG – іноземці. На вибір їм сьогодні доступні програми бакалаврату (BA) у сфері організації готельних служб і сервісів, івент-менеджменту, туризму, кулінарії, а також ступеня бакалавра ділового адміністрування (BBA) з управління готельно-ресторанної та курортної індустрій. Також тут доступні програми післядипломної освіти та магістратури (MA, MSc і MIB).

Можливість перепрофілювання на післядипломному / магістерському рівнях – одне з головних переваг для тих, хто тільки після бакалаврату усвідомив, що хоче отримати бізнес-кваліфікацію. Втім, власникам непрофільних дипломів доведеться провчитися на семестр довше.

Ще однією особливістю навчання в SEG є його практична спрямованість. Студенти живуть і вчаться у пристосованих під школи готелях, а академічний семестр чергується з семестром оплачуваного стажування (до 2500 швейцарських франків на місяць). Мова навчання – англійська, але ряд спеціальностей передбачає також інтенсивне вивчення німецької та французької.

На рік, як правило, здійснюється два набори (вересень і січень), та ряд шкіл приймають нових студентів чотири рази на рік.

У контакті з кар'єрою

Практика починається вже після першого семестру і займає 50% навчального процесу. За три роки бакалаврату передбачено 2-3 стажування, кожне з яких триває один семестр (4-6 місяців). Як мінімум одне з них організовується за межами Швейцарії.

Втім, одним лише стажуванням процес підготовки студентів до професійного життя в SEG не обмежується. Об'єднати культури, країни і народи, а заодно звести молоді таланти з лідерами індустрії допомагають спеціалізовані події. Два рази на рік Швейцарська освітня група проводить Міжнародний форум із набору персоналу – одне з найбільших подій у сфері рекрутингу. Сюди з'їжджаються рекрутери відомих світових готелів, курортних центрів, авіаліній, круїзних агентств, пропонуючи молодим людям неординарну можливість налагодити перспективні контакти вже на стадії навчання.

У жовтні 2012 року у форумі брали участь 180 рекрутерів, у жовтні 2013-го – вже 200.

Українці вибирають SEG

Українські випускники SEG, яких із 2005 року налічується вже кілька десятків, також реалізують себе в успішних компаніях і проектах: готелі Premier International, Opera, організація великих національних заходів (таких як «Євро-2012») та ін. Багато з них працюють за кордоном.

Усі відзначають, що навчання в SEG якнайкраще сприяло кар'єрному успіху. Всі необхідні навички – від сервірування столів до стратегічного менеджменту вони придбали на післядипломних програмах і щоденній інтенсивній практиці. Міжнародний досвід дав можливість отримати те, що багатьом дається з великими труднощами – розташування і відкритість, готовність до інновацій та справжній космополітизм.

Ексклюзивним представником п'яти шкіл Swiss Education Group в Україні та Молдові є освітнє агентство DEC education. З питань вступу та навчання звертайтеся до менеджерів агентства:

  • зателефонувавши за номером (044) 390-76-24 (Київ) або (322) 23-85-05 (Кишинів)
  • прийшовши в офіс за адресою: м Київ, вул. Підвисоцького, 16 або р Кишинів, вул. Сфатул Церій, 18, оф. 34

Консультант з вищої освіти за кордоном компанії DEC education відповість на всі ваші запитання. Телефонуйте нам за номером: (044) 390 76 24 або залишайте онлайн запит

онлайн запит