Безкоштовна консультація

Безкоштовна консультація

Залиште ваші контакти - і з вами зв'яжеться наш менеджер!

Ім'я
Телефон

Статті

Робота на кампусі у вишах США: особистий досвід і поради експерта DEC education

02.03.2018
Робота на кампусі у вишах США: особистий досвід і поради експерта DEC education. Фото - 4

Робота на кампусі університету – це ідеальний варіант для іноземного студента. У більшості випадків першопричина пошуку роботи – досвід. Крім того, це додатковий заробіток. Можливо, студенту не вистачає грошей на оплату навчання, або він просто хоче бути більш незалежним від стипендії або батьків. Так чи інакше, робота на кампусі дає ряд переваг.

Переваги роботи на кампусі

Такий вид зайнятості передбачає, що насамперед ви тут, щоб учитися. Кількість робочих годин строго лімітована (про це пізніше) з розрахунком, що робота не заважатиме навчанню. Роботодавець не має права вимагати з вас працювати більше, ніж дозволяє виш. Вам не доведеться тікати раніше або пропускати клас, щоб вчасно прийти на роботу. До підробки поза стінами університету викладачі можуть поставитися негативно. Більш того, якщо ви порушите правила і влаштуєтесь працювати «на стороні» в перший рік навчання, вас можуть відрахувати і відправити додому. А ось робота на кампусі заохочується.

Робота на кампусі у вишах США: особистий досвід і поради експерта DEC education. Фото - 5

Через такий вид зайнятості ви легше і швидше налагодите зв'язок як з викладачами, так і з однокурсниками. Це прекрасна можливість більше спілкуватися з цікавими людьми і практикувати мову. Працюючи на кампусі, ви будете залучені в університетське «ком'юніті». Якщо ви працюєте в офісі вишу або гуртожитку, повз вас не пройде жоден цікавий івент, а якщо ви вирішили влаштуватися баристом у місцевий кафетерій – то і жоден викладач. Загалом, робота на кампусі – чудова можливість швидко налагодити соціальне життя в університеті.

Будь-яка робота, будь ви помічником бібліотекаря, кухаря або асистентом професора, – це досвід, який ви зможете сміливо внести в своє CV. Але перевагу варто віддавати тій роботі, яка вигідно виглядатиме у вашому резюме і яка дасть вам корисні навички, наприклад, комунікаційні, роботи з комп'ютерними програмами, навички, пов'язані з майбутньою професією.

Цікавитесь навчанням в США? Дізнайтеся більше про університети та програмах.

Детальніше

Умови роботи на кампусі

Перше, що потрібно врахувати, якщо ви хочете працювати на кампусі (і взагалі працювати будучи студентом) – тип вашої візи. Якщо ви хочете працевлаштуватися з першого року навчання, у вас повинна бути віза типу F1.

Робота на кампусі у вишах США: особистий досвід і поради експерта DEC education. Фото - 6

Студенти з типом візи F1 – це іноземні студенти (не іммігранти), які навчаються на програмі full-time в університеті США. Вони не мають права працювати поза кампусом (off-campus) у перший рік навчання. Працювати на кампусі дозволяється з першого року навчання без спеціального дозволу Служби громадянства та імміграції США (USCIS).

Під час навчального семестру студенти мають право працювати не більше 20 годин на тиждень, щоб підробіток не заважав навчанню. Під час канікул та літньої сесії дозволено працювати по 40 годин на тиждень.

«On-campus employment» – це не буквально робота у стінах факультету. Згідно з визначенням Департаменту національної безпеки США (DHS), робота на кампусі – це робота на території корпусів університету та позауніверситетських локаціях, які відносяться до навчального закладу. Тобто ви можете працювати в університетській бібліотеці або лабораторії, яка знаходиться в окремій будівлі в кількох кварталах від вишу, в їдальні або поштовому відділенні студентського гуртожитку. Також ви можете працювати асистентом професора університету, який проводить дослідження поза стінами вишу.

З перших вуст: експерт DEC education Шаліка Хіндурангала про досвід роботи на кампусі

З 2009 року Шаліка навчалася за обміном у Southland High School (м Адамс, Міннесота, США) за програмою Future Leaders Exchange Program (FLEX). Після закінчення середньої школи повернулася в Україну, отримала візу F1 і поступила на бакалаврат у Iowa State University (Айова, США), де вивчала спочатку генетику, потім хімію. Магістратуру Шаліка закінчила теж у ISU, але за фахом Higher Education Administration and Student Affairs (Адміністрація вищої освіти).

Процес пошуку роботи і працевлаштування

Робота на кампусі у вишах США: особистий досвід і поради експерта DEC education. Фото - 7

Як розповідає Шаліка, у кожної закордонної школи є своя CRM-система, в якій зберігаються профілі студентів. DEC education допомагає з оформленням такого профілю для тих, хто вступає у закордонні університети. В CRM студент може подивитися свої оцінки, розклад, суму до оплати за навчання і т. д. У цій же системі є вкладка, наприклад, Job Center, де розміщуються всі вакансії для студентів університету. «Найбільший» і безвідмовний роботодавець для студентів із будь-яким рівнем англійської – це dining center (студентські їдальні). Туди беруть всіх без винятку, оскільки роботи вистачає і ніякими особливими навичками володіти не потрібно. Якщо ви хочете працювати помічником професора, в лабораторії або офісі, тоді потрібно відсилати резюме на розгляд – там відбір серйозніший.

Коли ви знайшли відповідну вакансію, необхідно запросити у виші дозволу на роботу. Вам видадуть запрошення на отримання SSN – Social Security Number. Такий номер є у кожного американця. Він робиться близько 3-х тижнів. Тільки коли у вас на руках є SSN, ви маєте право працювати у США.

Відгук клієнта DEC education

Тимур Трегуб, студент Green River College: «У Green River College мене вразило буквально все. Все тут по-іншому, і до навчання, і до позауніверситетського життя потрібно пристосовуватися. Але я радий, що досяг головної мети – вступив за кордон». Читати весь відгук >>>

Робота на кампусі у вишах США: особистий досвід і поради експерта DEC education. Фото - 8

Коли ви студент першого року бакалаврату, працювати можна тільки на кампусі або з приватним підприємством (наприклад, кафетерій або книжковий магазин), яке має офіційний договір із вишом, і воно фізично знаходиться на території кампуса. Такі умови пов'язані зі сплатою податків.

Кожен іноземний студент, який працює, раз у фіскальний рік отримує від університету форму W2 (виписку про заробітну плату). Він повинен заповнювати її для сплати податків і подавати згідно з умовами своєї візи. Але іноземці мають право на ряд пільг. Тобто частина сплачених податків у більшості випадків повертається назад після перерахунку відповідно до статусу платника.

Особистий досвід роботи на кампусі

Трудова діяльність Шаліки, як і багатьох студентів-іноземців, почалася саме з їдальні. «Трохи пропрацювавши в їдальні, я зрозуміла, що мені потрібна більш інтелектуальна зайнятість, і стала викладати хімію та іспанську мову, – розповідає Шаліка. – Спочатку я працювала як репетитор, потім мене запросили викладати на факультеті для студентів департаменту (невеликі групи, на які розбивають потік). Я була наймолодшим викладачем – тоді мені виповнилось 19 років. Влітку працювала адміністратором в офісі на кампусі.

Робота на кампусі у вишах США: особистий досвід і поради експерта DEC education. Фото - 9

Після бакалаврату я вступила на магістратуру. Це вже інша історія, оскільки тип навчальної програми – Theory to Practice – передбачав обов'язкове працевлаштування за фахом. Навчання на магістратурі коштувало $10 000 на рік. Але оскільки я була працюючим студентом, мені робили знижку на 50% – це звичайна практика для магістерських програм. Та потрібно було вчитися і працювати у виші. Я працювала в офісі адміністрації університету, і моя зайнятість була пов'язана безпосередньо зі спеціальністю».

Як зазначає Шаліка, якщо ви хочете працювати і навчатися, краще шукати роботу, яка пов'язана з вашою майбутньою професією. Такий досвід зарахується як бонус у резюме і рекомендаціях під час працевлаштування. Ідеальний варіант роботи на кампусі – це робота з професором, на дослідженні або в офісі університету.

Роботу на кампусі іноді важко поєднувати з навчанням, тому студенту потрібно вміти правильно розподіляти час. Крім того, потрібно правильно розставляти пріоритети – пам'ятайте, що ви тут насамперед, щоб навчатися.

Трудова практика на кампусі відкриває чудові можливості. Вона дозволяє не тільки «прокачати» навички в майбутній професії, швидше освоїтися і опанувати мову, але й допомагає без проблем влаштуватися у США на постійну роботу за своїм фахом.

Хочете отримати вищу освіту в одному з найкращих вузів США? Дізнайтеся більше про можливості навчання в американських університетах.

Детальніше