Безкоштовна консультація

Безкоштовна консультація

Залиште ваші контакти - і з вами зв'яжеться наш менеджер!

Ім'я
Телефон

Статті

Terra Incognita: як насправді влаштована освіта в Австралії

24.07.2021
Terra Incognita: як насправді влаштована освіта в Австралії. Фото - 4

Австралія – індустріально розвинена федеративна держава, де велику увагу приділяють системі освіти та науки. Навчання в Австралії обійдеться на порядок дешевше, ніж в Європі чи Америці, що вигідно відрізняє її при виборі школи чи університету для навчання за кордоном. Проживання також буде дешевшим, у порівнянні з іншими розвиненими країнами.

Наразі Австралія знаходиться на другому місці в рейтингу країн світу за індексом рівня освіти. Близько 5% від ВВП уряд витрачає на просвітницьку діяльність. Всі навчальні заклади дотримуються чітких стандартів якості, які закріплені на законодавчому рівні.

Освітня система Австралії

Навчання в країні-лідері міжнародного освітнього ринку має багато переваг:

 • державна мова – англійська;
 • доступна вартість навчання;
 • високий рівень викладання, основний принцип якого – розкриття персональних здібностей і обдарувань кожного учня та студента;
 • суворий державний контроль за якістю освіти;
 • чудовий клімат і сонячні узбережжя.

Кожен з 6 штатів і територій Австралії має свою систему освіти. Різниця несуттєва, але головне, що фінансуються вони з бюджету штату, а Міністерство освіти суворо слідкує за відповідністю рівня навчання загальнодержавним стандартам. Тому австралійські дипломи високо цінуються в усьому світі.

Перспектива працевлаштування також на гідному рівні. ВНЗ пропонують програми, які орієнтовані на практичне застосування знань й максимально наближені до сучасних потреб суспільства. А іноземні студенти вже з 16 років мають право офіційно працювати.

Австралійська система освіти складається з:

 • підготовчого навчального курсу (необов’язковий);
 • середня (шкільна) освіта:
  • підготовчий курс, 1 рік навчання;
  • початкова школа, 6-7 років навчання;
  • середня школа, 5-6 років навчання.
 • професійна освіта;
 • вища освіта.

Мовні програми

Terra Incognita: як насправді влаштована освіта в Австралії. Фото - 5

Окрім цього багато навчальних закладів пропонують мовні програми для іноземних школярів, студентів і бізнесменів, що мають бажання підвищити свій рівень англійської мови, почати говорити вільно, інтегруватись у новому середовищі й познайомитись з культурою «зеленого континенту».

Можна обрати ту мовну програму, яка відповідає вашим цілям:

 1. Базова, якщо ви зовсім не володієте англійською або маєте початковий рівень. Після закінчення курсу ви зможете вільно спілкуватись, сприймати мову на слух, читати й писати.
 2. Академічна, якщо ви володієте англійською на середньому рівні та маєте намір втупити до іноземного вишу. Вас підготують до іспитів і ви знатимете академічну лексику, яку використовують під час навчання.
 3. Бізнес, якщо ви власник своєї справи або топменеджер, хочете розвинути свій бізнес і вийти на міжнародний ринок. Ви освоїте ділову лексику та будете вільно почуватися на переговорах з іноземними партнерами.

Середня освіта

В Австралії функціонують приватні та державні навчальні заклади. Школи поділяються на спільні для дівчаток і хлопчиків, та на окремі - тільки для дівчаток чи тільки для хлопчиків.

Діти вчаться 12-13 років і отримують сертифікат єдиного зразка. Вступні іспити до ВНЗ вони не здають. Чи будуть вони навчатися в обраному ВНЗ залежить від результатів шкільних іспитів.

Щодо іноземців, то частіше за все в австралійських школах вони вчаться у випускних класах, щоб отримати свідоцтво для вступу до вищого навчального закладу.

Навчальна програма у середній школі розширена: від ключових дисциплін до науки про суспільство, зовнішнє середовище, технології та ін. Це дозволяє розвинути у дітей широке мислення, вміння аналізувати, порівнювати й робити особисті висновки про навколишній світ. Існують навіть спеціальні програми для дітей-інвалідів і обдарованих учнів, щоб допомогти їм вдосконалити свої природні здібності.

Професійна освіта

Terra Incognita: як насправді влаштована освіта в Австралії. Фото - 6

TAFE (Technical and Further Education) – це додаткова державна освітня система, після завершення закладів якої дитина може піти працювати або вступати до ВНЗ. Технічні коледжі мають багато курсів і програм, що дають можливість отримати конкретну спеціальність і професійну підготовку.

Якщо студент успішно завершує такий коледж або інститут, його можуть зарахувати до університету навіть без деяких іспитів. Є професійні заклади, що мають договір з вишами, згідно з якими студенти можуть бути зараховані відразу на 2-й курс університету. Строк навчання в таких закладах від 12 тижнів до 3 років в залежності від обраної професії.

Вища освіта

Державні та приватні вищі навчальні заклади Австралії зосереджені у двох найбільших містах – Сіднеї та Мельбурні. Навчальний рік тут починається з кінця лютого-початку березня та складається зазвичай з двох семестрів. Ступінь бакалавра можна отримати за 3-4 роки, а в медицині, стоматології, інженерії – за 4-6. На магістра треба вчитись від року до 2,5. Ступінь доктора наук присуджують після 3 років науково-дослідної роботи.

Іноземні студенти мають кілька варіантів вступу до австралійського вишу на бакалавра:

 1. провчитись два останні роки в австралійській середній школі;
 2. вступити на програму Foundation чи Degree Transfer;
 3. перевестись після першого курсу українського ВНЗ.

Найбільш популярні спеціальності: право, бухоблік, готельний менеджмент та IT. Іноземним студентам-айтішникам навіть дають дозвіл на дворічну роботу після отримання ступеню бакалавра, це називають «практикою за фахом». Навчальний процес проходить так, що студенти самі встановлюють свій графік. Але за правилами Департаменту міграції щотижневе завантаження іноземного студента має бути не менше 40 годин, а в семестрі треба вивчати не менше 4 предметів.

Torrens University Australia – перевірений партнер DEC education та провідний університет Австралії

Torrens University Australia створений у 2013 році, є приватним закладом і завдяки різноманіттю інноваційних програм і послуг дає студентам можливість прогресувати в кар'єрному плані та покращувати рівень свого життя.

Університет пропонує курси в таких галузях навчання як бізнес, дизайн і креативні технології, охорона здоров’я, готельне управління та освіта. Він швидко розвивається, має міжнародну спрямованість, унікальну перспективу та свіжий погляд на освіту. Його кампуси розташовані в Сіднеї, Брисбені, Мельбурні та Аделаїді.

Перевагами навчання у Torrens University Australia є:

 • інноваційний підхід до освітніх програм
 • більш ніж 300 високоякісних галузевих курсів за конкурентними цінами
 • 9 з 10 випускників протягом року знаходять роботу.

І це лише частина послуг, які пропонує університет іноземним студентам.