Безкоштовна консультація

Безкоштовна консультація

Залиште ваші контакти - і з вами зв'яжеться наш менеджер!

Ім'я
Телефон

Статті

Три правила працевлаштування після вишу за кордоном

12.03.2019
Три правила працевлаштування після вишу  за кордоном. Фото - 4

Усім відоме золоте правило, як стати професіоналом своєї справи і знайти роботу мрії – для цього потрібно практикуватися 10 тисяч годин. Але справа у тому, що роботодавці зазвичай наймають тих, у кого за плечима вже є 2-3 роки досвіду роботи за фахом. У такому випадку випускники вишів потрапляють у замкнуте коло. Щоб набути досвіду, потрібно працювати в компанії, а на роботу в компанію можна потрапити за наявності досвіду роботи. Як бути? Яку стратегію вибрати, щоб після випускного вечора в університеті не залишитися за бортом?

Менеджери компанії DEC знають 3 золотих правила, як, навчаючись за кордоном, закласти основу успішної кар'єри і вже до випуску з університету «налітати» ті самі 10 тисяч годин.

  • 1. Бути проактивним.
  • 2. Використовувати можливості університету.
  • 3. Використовувати можливості країни, в якій отримуєте освіту.

Правило перше: будьте проактивними в університеті і за його стінами

Багато хто вважає, що достатньо лише добре вчитися і показати високу успішність із академічних предметів – і все піде як по маслу, всі двері перед вами відчинені. Але для того щоб бути бажаним кандидатом на вакансію в топовій міжнародній або локальній компанії, одних п'ятірок зі статистики і вищої математики недостатньо. Компанії хочуть бачити серед своїх співробітників молодь із активною життєвою позицією, які вже проявили себе в якійсь сфері. І тут на допомогу майбутнім фахівцям приходять різні студентські клуби, гуртки, спорт, волонтерство.

Цікавитесь вищою освітою за кордоном? Дізнайтеся докладніше про кращих вузах і програмах США, Канади, Британії та Європи – зробіть правильний вибір!

Детальніше

Щоб знайти роботу своєї мрії, випускнику слід продавати власний потенціал. І саме активна участь у студентському житті, спортивні досягнення, перемоги в різних конкурсах чудово демонструють його можливості і цілеспрямованість. Це все допомагає наповнити резюме випускника і підвищує його шанси при працевлаштуванні.

Наприклад, одна з наших студенток брала участь у роботі Student Media Team, а саме готувала фото- і відеоматеріали про життя студентів. Трохи пізніше вона зробила відеорепортаж про американську благодійну організацію, яка допомагає одиноким людям похилого віку. І завдяки тому, що цей відеоролик демонструвався на конкурсі, організація отримала грант. Крім того, наша героїня з 10 років займається бальними танцями. У своєму коледжі разом зі студентом із Чехії, також професійним танцюристом, вона відкрила клуб бальних танців, де з задоволенням займаються багато студентів.

Три правила працевлаштування після вишу  за кордоном. Фото - 5

Іншу українську студентку в британському City University London на першому курсі висунули на пост представника факультету. Її завдання полягало в тому, щоб озвучувати інтереси і потреби студентів. На другому курсі однокурсники знову обрали її представляти їхні інтереси, але вже від імені інституту. Безумовно, такий досвід допоміг дівчині розвинути лідерські та комунікативні навички, навчив брати відповідальність за проекти. А це надзвичайно важливо для майбутньої кар'єри.

Подібний досвід роботи – безцінний, оскільки дає можливість молоді розвинути свої таланти, набути організаторських навичок роботи, навчитися працювати в команді. І, звичайно ж, це ще один рядок у резюме.

Правило друге: використовуйте по максимуму можливості свого університету

Три правила працевлаштування після вишу  за кордоном. Фото - 6

Кожен університет зацікавлений в тому, щоб його випускники знайшли роботу за фахом якомога швидше після його закінчення. Особливо це стосується іноземних студентів. Кількість працевлаштованих випускників вишу впливає безпосередньо як на його місце в національних і міжнародних рейтингах, так і на його престижність у цілому. Тому, як правило, в університетах існує безліч департаментів, які сприяють працевлаштуванню своїх випускників. Серед них – департамент кар'єри, клуб випускників, адміністрація факультетів. Для успішного професійного старту багато вишів проводять для студентів спеціальні курси, де навчають їх тому, як правильно скласти резюме, представити себе роботодавцю, а також проводять пробні інтерв'ю і дають зворотний зв'язок про те, що слід виправити.

Наприклад, лідер у сфері готельного та туристичного менеджменту Swiss Education Group (SEG) із Швейцарії велику увагу приділяє розвитку кар'єрного потенціалу своїх студентів. Крім профільних дисциплін, студенти тут вивчають кілька іноземних мов, що дає їм можливість знайти роботу практично в будь-якій частині світу. До того ж школи SEG двічі на рік проводять рекрутингові форуми, де студенти можуть познайомитися з майбутніми роботодавцями і знайти місце для стажування в таких відомих компаніях, як Ritz Paris, Kerzner, Four Seasons, UBS і HUBLOT та ін.

Відгук клієнта DEC education

Олена Дрозд, випускниці HIM: « Половина навчального часу в Hotel Institute Montreux, як і в інших навчальних закладах SEG, присвячена практиці. Саме тому, влаштовуючись на роботу, будь-який випускник з першого дня знає свої посадові обов'язки, систему управління готелем, специфіку роботи кожного департаменту і фахівця – від офіціанта до генерального менеджера » Читати весь відгук >>>

Три правила працевлаштування після вишу  за кордоном. Фото - 7

Щодо стажувань і практики, то на цьому варто зосередити увагу окремо, оскільки саме вони дозволяють зав'язати нові контакти, отримати цінний практичний досвід, відпрацювати необхідні професійні навички і набути впевненості у своїх силах. «Щорічно університети проводять виставки вакансій, ярмарки кар'єр, – розповідає експерт відділу вищої освіти за кордоном у компанії DEC Вадим Кучерук. – Туди приїжджають представники міжнародних і локальних компаній. На цих виставках студенти роздають свої резюме і можуть взяти участь в інтерв'ю прямо на місці. Якщо студент пройде співбесіду, він отримує пропозицію на безкоштовну або оплачувану практику на літо. А закінчуючи своє навчання, він може поцікавитися в компанії, чи потрібен їм фахівець на повноцінний робочий графік. Якщо в них на той момент є вакансія, то шанси цього студента отримати роботу досить високі».

Наприклад, одна зі студенток нашого агентства здобула освіту в Hotel Institute Montreux (HIM), який займається підготовкою фахівців для роботи в індустрії гостинності. Під час навчання дівчина пройшла дві практики: одну в Швейцарії, другу – у США. Спочатку вона працювала в ресторані, потім офіціантом у лаундж. Це означає: не боятися найпростішої роботи заради того, щоб навчитися у своїй професії всьому і закласти основу для кар'єри керуючого рестораном або готелем.

У голландському університеті прикладних наук Fontys University of Applied Sciences усі студенти обов'язково проходять два стажування у міжнародних або місцевих компаніях. Вони можуть самі вибрати компанію серед партнерів університету. Досвід роботи над проектами під час стажування допомагає їм знайти першого роботодавця після закінчення навчання.

Три правила працевлаштування після вишу  за кордоном. Фото - 8

Канадські вузи також включають у свою програму проходження стажувань. Один український студент у 2014-2015 роках проходив навчання за програмою «Маркетинг-менеджмент для фінансових послуг» у George Brown College. Ця програма включає в себе і стажування (cooperative education), де необхідно пройти кілька раундів інтерв'ю. За результатами співбесіди наш студент потрапив на стажування як бізнес-аналітик. А потім цей досвід допоміг йому отримати роботу в Boire Filler Group – одній із провідних канадських аналітичних компаній.

Крім департаментів кар'єри, в багатьох університетах ефективно функціонують клуби випускників. Як правило, участь у цих клубах допомагає молодим фахівцям розширити список професійних контактів, а також знайти колег та однодумців по всьому світу. Одна з наших випускниць Hotel Institute Montreux (HIM), який входить до складу освітньої групи SEG, стверджує: «Тепер у мене є друзі і знайомі практично у кожній країні. Навіть якщо я особисто когось не знаю, але людина вчилася в SEG, ми завжди можемо розраховувати на допомогу і підтримку один одного».

Правило третє: використовуйте можливості, які надає країна отримання освіти

Три правила працевлаштування після вишу  за кордоном. Фото - 9

Важливо ще на етапі вибору університету вивчити ті можливості, які надають державні програми, і використовувати їх. Наприклад, такі країни, як Канада, Нідерланди та Німеччина дають іноземним громадянам – випускникам своїх вишів дозвіл на легальне перебування в країні після закінчення навчання від 12 до 18 місяців. За цей період студент може не тільки подорожувати, але й спробувати знайти роботу, яка сподобається, і завдяки цьому оформити дозвіл на постійне проживання.

У США допомогти іноземним студентам знайти роботу після закінчення університету покликана програма Career Accelerator Program (CAP), яка була розроблена в освітньому концерні Shorelight Education (США). Вона розрахована на 2 роки, за які студенти вчаться складати резюме, формувати свою кар'єрну стратегію, проходять співбесіди і влаштовуються на оплачуване стажування. А в результаті – знаходять роботу своєї мрії!

Микита Гризунов закінчив Hotel Institute Montreux за фахом бізнес-адміністрування в галузі готельного менеджменту. Зараз Микита – оперативний власник Cafe Tres в місті Монтре, Швейцарія. Дивіться відео про історію успіху випускника HIM

 

Цікавитесь вищою освітою за кордоном? Дізнайтеся докладніше про кращих вузах і програмах США, Канади, Британії та Європи – зробіть правильний вибір!

Детальніше