Безкоштовна консультація

Безкоштовна консультація

Залиште ваші контакти - і з вами зв'яжеться наш менеджер!

Ім'я
Телефон

Статті

Працевлаштування: як поповнити «скарбницю» під час навчання за кордоном?

19.08.2019
Працевлаштування: як поповнити «скарбницю» під час навчання за кордоном?. Фото - 4

Планування власного бюджету – це навичок, яким потрібно володіти всім, хто їде навчатися за кордон на програми вищої освіти. Не залежно від обраної спеціальності, студенти намагаються підробляти, щоб відшкодувати свої побутові витрати, а в деяких випадках, і витрати на навчання.

У кожній країні свої умови праці для студентів, але все базуються на трьох основних принципах:

  • більшу частину свого часу студент повинен приділяти навчанню в університеті;
  • студенти можуть працювати як за фахом, так і на некваліфікованих роботах;
  • підробляти можна «on campus» і «off campus» (на території вишу і за його межами).

Можливість підробляти є у всіх країнах, куди українські студенти вирушають на навчання. Розглянемо найпопулярніші з них.

 

Великобританія – новий вид візи для молодих підприємців

Найпопулярніша країна серед іноземних студентів керується найжорсткішими правилами щодо працевлаштування студентів. Сьогодні робочі години для студента в Британії можуть коливатися в залежності від візи від 10 до 20 годин на тиждень. Проте, навіть за 10 годин студенти встигають підробляти, адже, як відомо, – аби було бажання!

Працевлаштування: як поповнити «скарбницю» під час навчання за кордоном?. Фото - 5Якщо ж розглядати працевлаштування з процесуальної точки зору, то під час оформлення документів перед поїздкою на навчання до Великобританії, оформляється спеціальна віза, що діє 2 роки. Якщо студент хоче залишитися в країні після закінчення навчання і у нього вже є пропозиція від роботодавця, тоді останній подає заяву на, так званий, «work permit» (дозвіл на роботу) до Міністерства внутрішніх справ Великобританії, в якому вказує причини, з яких йому потрібен саме цей співробітник, і які його професійні якості перевершують резидентів країни.

Нещодавно у Великій Британії відкрили новий вид візи для іноземних студентів – стартап-віза. Якщо випускник бажає залишитися і працювати в Британії як молодий підприємець-новатор, він може захистити свій проект в університеті і отримати стартап-візу на 2 роки. При цьому отримати такий вид візи можна не виїжджаючи з країни, якщо заздалегідь, до закінчення діючої візи, подбати про всі нюанси (скласти і захистити проект, подати документи). Університети допомагають своїм студентам в отриманні стартап-візи, якщо бачать потенціал в їх проектах і зацікавлені в реалізації.

Консультант з питань вищої освіти за кордоном компанії DEC education відповість на всі ваші запитання. Телефонуйте нам за номером: (044) 390 76 24 або залишайте онлайн запит

онлайн запит

Канада – лояльність у всьому, але строго за правилами

У Канаді студенти можуть працювати із першого семестру навчання на досить лояльних умовах, дотримуючись таких правил:

  • дозвіл на роботу під час навчання вже включено в студентську візу, і студент може працювати з перших днів навчання;
  • Work Permit потрібно отримати тільки якщо студент повинен пройти обов'язкове стажування за фахом в рамках своєї програми, оскільки в такому випадку студент працює full-time;
  • найкраще, коли пропозиції по роботі пов'язані з одержуваною спеціальністю;
  • після отримання диплома випускники можуть працювати протягом трьох років на території Канади. Для цього потрібно отримати спеціальну візу.

«Кожен семестр більшість коледжів та університетів готує студентам список з сотень пропозицій по роботі на кампусі та за його межами. На кампусі студенти можуть працювати помічниками на кафедрах, в бібліотеках, комп'ютерних класах, займатися дослідженнями і підробляти в спортзалах. Варіанти роботи за межами університету зачіпають такі галузі як туризм, торгівля і послуги», – розповідає Тетяна Порваткіна, регіональний маркетинг менеджер International Language Academy of Canada.

Швейцарія – оплачувана практика, як обов'язкова частина навчання

Працевлаштування: як поповнити «скарбницю» під час навчання за кордоном?. Фото - 6Більшість студентів, які їдуть на навчання до Швейцарії, обирають програми, пов'язані з готельним менеджментом, так як в цій країні готують найкращих фахівців для сегмента HoReCa. Якщо, відправляючись на навчання в інші країни, студенти замислюються – працювати чи ні, то в Швейцарії все вже вирішено наперед – робоча практика включена в навчальний процес.

Наприклад, один з головних партнерів агентства DEC education, Hotel Institute Montreux (HIM) розробив навчальну програму так, що перша частина навчання передбачає лекції та відвідування практичних занять, а друга частина навчання – чиста практика в готелях. Під час занять студенти HIM практикуються на базі двох діючих готелів – Hotel Europe і Hotel Miramonte, а коли вони набираються досвіду – претендують на підробітки в інших готелях, де проходять свою першу практику і отримують зарплату. 4-6 місяців практики дозволяють студентам покрити витрати на навчання без урахування проживання.

Але не завжди студенти прагнуть отримати високооплачувану роботу. Наприклад, одна з клієнток DEC education поїхала на практику в Португалію і працювала в Ritz Carlton Hotel всього за 250 євро на місяць! Дівчина погодилася на таку маленьку зарплатню заради запису в резюме, яка в майбутньому посприяла в престижному працевлаштуванні.

Австралія – ​​робота заради досвіду

Українські студенти обирають австралійські університети за якісну освіту і можливість отримати перший робочий досвід в іншій країні. Працювати можна 20 годин на тиждень протягом академічного семестру і повний робочий день на канікулах. Дозвіл на роботу вже включено до візи і окремо його отримувати не потрібно.

Працевлаштування: як поповнити «скарбницю» під час навчання за кордоном?. Фото - 7Вероніка Кустенко, менеджер Griffith International University із залучення студентів з Європи, України і Росії, розповідає про варіанти роботи для студентів в цьому виші: «Студенти, у яких немає за плечима досвіду роботи (навчаються на молодших курсах бакалаврських програм або на підготовчих програмах в коледжі) працюють офіціантами, продавцями в магазині і тому подібних позиціях. Студенти магістратури, у яких, як правило, вже є досвід роботи або хоча б стажування, працюють за фахом на проектах або на асистентських посадах. Знайти роботу не складно і багато часу це не займає. Університет має свою базу даних вакансій, а якщо виникають труднощі, можна проконсультуватися з координаторами».

Студенти, які вже мають досвід підробітків, радять не нехтувати першою роботою для того, щоб продемонструвати свої досягнення під час наступних пропозицій від роботодавців. Найпопулярніші роботи поза кампусом для студентів бакалавріату – це офіціантом в ресторані і консультантом в магазині одягу.

«Один з наших студентів підробляв в компанії IKEA в різних департаментах. Компанія створює відмінні умови для роботи і непогано платить. На додачу до цього, молодий чоловік працює інструктором з яхтингу (вид спорту, яким він займався і в Україні). Але ця робота є час від часу – він її не шукав спеціально, просто займається яхтингом і входить до місцевої команди – взяв участь у регіональній регаті і йому запропонували підробіток», – наводить ще один приклад трудових подвигів студентів Griffith University Вероніка Кустенко.

Особистий досвід

Олена Бойцун, випускниця University of Oxford

«Під час навчання у нас було безліч варіантів реалізувати себе і трошки заробити на побутові витрати. Назву найпопулярніші роботи.

Погодинна робота в бібліотеці. Зазвичай в бібліотеці є кілька людей, які працюють на повну ставку, а на видачу-прийом книг виділяють кілька «півставок», на які можуть претендувати і студенти. Таким чином, графік роботи гнучкий, і можна поєднувати роботу з навчанням.

Участь в проектах кафедри або факультету. Коли кафедра або навчальний центр веде певний проект, наприклад, організовує міжнародну конференцію, то на допомогу беруть студентів. Також часто студентів залучають для організації бази даних, розшифрування інтерв'ю.

Працевлаштування: як поповнити «скарбницю» під час навчання за кордоном?. Фото - 8Репетиторство. Можна підробляти, викладаючи іноземну мову. Наприклад, в Оксфордському мовному центрі була відкрита вакансія викладача української мови.

Співпраця з різними підприємствами в Україні. Можна, наприклад, отримати статус представника підприємства в країні навчання, і сприяти встановленню бізнес-контактів.

Особистий помічник. Моя подруга, наприклад, годувала котів викладачки, поки та була на науковій конференції протягом 2-х місяців.

Незвичайні пропозиції. Одного разу я бачила в газеті оголошення про те, що школа художників шукає натурщиків – теж, свого роду, підробіток.

Що стосується особистого досвіду, то сама я підробляла, викладаючи шахи в молодшій школі Оксфорда. У мене була група з 10 дітей 9-10 років, з якими я займалася. Запит на викладача прийшов в шахове співтовариство університету.

Ще в University of Oxford була одна робота-мрія, на яку був дуже великий конкурс. На головному ринку був рундучок, де продавали дуже смачне печиво з гарячим шоколадом усередині, горішками і цукатами. І сам цей магазинчик був гарний, білий, чистенький, там завжди смачно пахло. Як мені розповіли, на погодинного продавця туди брали тільки студентів-медиків, але швидше за все, це красива легенда».

Ірина Зарецька, засновниця інноваційного англомовного табору для дітей DEC camp; випускниця Georg Simon Ohm University of Applied Sciences (Німеччина)

«У Німеччині, як і в більшості країн, студенти можуть працювати 20 годин на тиждень. На першому курсі я підробляла промоутером на вулиці, продавала квитки в кінотеатрі, обслуговувала клієнтів ice-café, працювала хостес на виставках, і навіть була офіціанткою. За перші два курси я фактично перепробувала все, що пропонувала студентам on-line платформа університету, де ми черпали інформацію про вакансії.

Коли я стала студенткою третього курсу, почала шукати кваліфіковану роботу. Мене запросили працювати в Siemens, де я була part-time assistant знову-таки, відведені мені 20 годин на тиждень. На канікулах тривалість робочого тижня становила 40 годин, відповідно зарплатня значно збільшилася. Робота в Siemens вже була повноцінним працевлаштуванням з проходженням декількох турів співбесіди. Компанії в Німеччині зацікавлені в молодих кадрах і свою зацікавленість демонструють в інтернеті в розділах Student Work Placement, звідки ми власне і дізнавалися про існування тієї чи іншої вакансії», – розповіла Ірина.

Основні моменти і висновки

Працевлаштування: як поповнити «скарбницю» під час навчання за кордоном?. Фото - 9У всіх країнах різне ставлення до підробітку студентів. В цілому воно лояльне – головне, щоб робота не відбивалася на успішності. Найсуворішою є британська освітня система, а найбільш екзотичні підробітки студентам пропонує Австралія.

Зарплатня, яку отримують студенти, може компенсувати лише побутові витрати, пов'язані з проживанням, харчуванням, транспортом, розвагами. Виняток – Швейцарія, де студенти, навчаючись готельного менеджменту, під час практики в готелях компенсують свої tuition fees (вартість навчання).

Все залежить від студента – якщо є бажання працювати і отримувати досвід, як показала практика, перешкод на шляху до роботодавців не існує!

Консультант з питань вищої освіти за кордоном компанії DEC education відповість на всі ваші запитання. Телефонуйте нам за номером: (044) 390 76 24 або залишайте онлайн запит

онлайн запит