Безкоштовна консультація

Безкоштовна консультація

Залиште ваші контакти - і з вами зв'яжеться наш менеджер!

Ім'я
Телефон

Статті

Економія $18 тисяч на рік: вступаємо у ком'юніті-коледжі США

19.04.2018
Економія $18 тисяч на рік: вступаємо у ком'юніті-коледжі США. Фото - 4

Здобути якісну вищу освіту у США можна не тільки в університетах, але й у так званих ком'юніті-коледжах. Ці навчальні заклади пропонують більш прості умови для вступу і невисоку вартість навчання у порівнянні з американськими вишами, а також допомагають вступити на 3 курс у Берклі, MIT, Колумбійський університет або Стенфорд після закінчення навчання.

Прийом студентів на навчання у 2018 і 2019 роках у ком'юніті-коледжах США відкритий. Дізнатися подробиці процесу вступу можна на консультації з нашими експертами, які за 19 років досвіду роботи компанії DEC education на ринку допомогли розпочати навчання за кордоном понад 10 000 студентів.

Записатися на консультацію

 

Що таке ком'юніті-коледж?

У США є два шляхи здобуття вищої освіти. У першому випадку процес вступу стартує відразу після школи, і старшокласник безпосередньо відправляється на 1 курс університету. Другий шлях — це вступ у ком'юніті-коледж, який є перехідним етапом і дає студенту початкову спеціалізацію.

Тривалість навчання у коледжі — 2 роки, програма повністю збігається з університетською. Це дає право студентам вступати одразу на 3 курс університету, і — що найголовніше — вибрати фах тільки після коледжу. За час навчання студент пробує себе в різних напрямках і вибирає, в якій області він хоче бути фахівцем, які предмети планує вивчати далі.

У США понад 1700 таких коледжів, більшість із яких є державними, а невелика кількість — приватними або незалежними.

Переваги ком'юніті-коледжів у США:

  • одна з головних переваг — звичайно, економія коштів. Навчання в університеті США в середньому коштує від $25 тисяч на рік у залежності від вишу і програми. А ось навчання в ком'юніті-коледжі дешевше — від $7 тисяч на рік;
  • програми збігаються з державними і приватними вишами — студент вчиться так само, як і його колеги з Гарварду, Стенфорда або Університету Південної Каліфорнії;
  • подати документи до коледжу можна за пару місяців до початку навчання, а ось університет вимагає повний пакет не пізніше, ніж за 6 місяців;
  • вимоги до знання іноземної мови в коледжах нижче. Навіть якщо не підготувався до тесту IELTS чи TOEFL вчасно і здати на високий бал не вийшло, коледж прийме студента навіть із середнім результатом. Крім того, коледжі організовують курси для іноземних студентів, відвідуючи які студент має право ходити і на основні лекції, тоді як в університеті спершу доведеться підтягти знання мови;
  • після закінчення навчання у ком'юніті-коледжі студент отримує ступінь Associate degree, після якого він вже може влаштовуватися на роботу. Двох років в американській прикладній системі освіти достатньо, щоб відповідати вимогам роботодавців, особливо з інженерної або технічної спеціальності. А тим, хто хоче вступати на 3 курс, ком'юніті-коледжі допомагають із подачею — вони підтримують відносини з партнерськими університетами, мають міцні зв'язки з університетами свого штату, де диплом випускника коледжу оцінюється вище, ніж атестат школи;
  • ком'юніті-коледжі організовують спеціальний курс з орієнтування, в процесі якого дається детальна інформація про навчання, імміграційний контроль і культурні особливості країни. Крім того, в коледжах існують центри підтримки для студентів з інших країн, де працюють менеджери, які допомагають розібратися в питаннях організації навчання, активностях на факультетах, заходах тощо.

Зацікавив вибір ком'юніті-коледжу, але хотілося б дізнатися більше деталей? Звертайтеся за консультацією до експертів DEC education.

Онлайн запит

Вступаємо у коледж: який вибрати?

Незважаючи на те що визначитися зі спеціальністю студенти можуть під час навчання в коледжі, важливо вибрати напрямок, в якому хоче розвиватися дитина. Це можуть бути гуманітарні науки, інжиніринг, бізнес або технічна сфера. Варто зауважити, що відразу після випуску з ком'юніті-коледжу професію легше знайти саме студентам інженерного і технічного напрямків.

Визначившись зі сферою навчальних інтересів, рекомендуємо звернути увагу на те, з якими університетами або компаніями співпрацює обраний коледж, а також, в якому штаті та місті він розташований. Це дасть більше шансів на початок успішної кар'єри в індустрії, якщо коледж, наприклад, знаходиться у Кремнієвій долині, а студент вивчає IT і планує працевлаштуватися в американській компанії.

Наша компанія радить тільки перевірені ком'юніті-коледжі, співпраця з якими налагоджена давно, і студенти яких надають виключно позитивні відгуки про навчання. Це ком'юніті-коледжі Foothill і De Anza, а також Green River College.

Foothill і De Anza, штат Каліфорнія

Економія $18 тисяч на рік: вступаємо у ком'юніті-коледжі США. Фото - 5

Ці коледжі — одні з лідерів освітньої сфери США. Щороку навчання в них обирають понад 2900 студентів із 70 країн світу. Нічого дивного, адже Foothill і De Anza розташовані в самому центрі тієї самої горезвісної Кремнієвої долини. Тут сконцентрована майже половина всього науково-технічного потенціалу країни в галузі електроніки та обчислювальної техніки, а також розташовуються офіси Apple, Yahoo!, Google, Adobe, eBay, Cisco Systems та ін. Це дозволяє студентам зануритися у світ підприємництва та інновацій, успішно знайти і пройти стажування.

Програми

Коледжі Foothill і De Anza пропонують понад 100 спеціалізацій і професійних програм. Навчання проходить англійською мовою. Найпопулярнішими залишаються: бізнес-управління, міжнародний бізнес, бухгалтерський облік, маркетинг, підприємництво, економіка, анімація, графічний та інтерактивний дизайн, біотехнологія, хімія, комп'ютерні інформаційні системи, міжкультурні дослідження та ін.

Зіркові студенти

Економія $18 тисяч на рік: вступаємо у ком'юніті-коледжі США. Фото - 6

Співзасновник Apple Стів Возняк навчався у коледжі De Anza, а пізніше перейшов у UC Berkeley. Тут же, в De Anza, у 1984 році Стів Джобс презентував свій перший Mac.

Джин Блок, керівник University of California, навчався у коледжі Foothill перед тим, як мав переїхати у Stanford. Випускники Foothill і De Anza заснували власні прибуткові підприємства і досягли успіхів у сфері управління.

Куди вступати після випуску

Після випуску у студентів ком'юніті-коледжів Foothill і De Anza є можливість вступити до таких престижних університетів, як University of California, MIT, Stanford, Yale, Columbia. При вступі або переведенні в ці виші можна зекономити більше половини вартості навчання, оскільки в університеті зараховуються всі вивчені в коледжі предмети. Цей шлях обирають багато студентів, і коледжі Foothill і De Anza знаходяться на 1 місці за кількістю бажаючих, які переходять в University of California.

Наприклад, восени 2016 року 106 іноземних студентів було прийнято в UC Berkeley, 126 — в UCLA, 408 — в UC San Diego та 456 — UC Davis. Крім вищеперерахованих вишів, студентів також успішно приймають у New York University, Johns Hopkins University, University of Southern California та ін.

Економія $18 тисяч на рік: вступаємо у ком'юніті-коледжі США. Фото - 7

Марія Кефрі, студентка Foothill College, випуск 2016 року

Після 2 років навчання у Foothill я сильно прив'язалася до цього місця, і це стало однією з причин, чому я вирішила продовжити навчання в іншому місті. Зараз я вивчаю маркетинг у Римі. Різноманітність і відкритість, які панують у Foothill, навчили мене досліджувати життя, саму себе і свої можливості. Зараз я живу в серці Італії, розмовляю італійською, у мене чудові друзі з усього світу, я подорожую — і всім цим я зобов'язана своєму коледжу. Саме там я зрозуміла: щоб не трапилось, усі мої успіхи або невдачі — тільки свідчення того, що я щось роблю, рухаюся вперед. Я усвідомлюю, що іноді варто ризикнути всім, що маєш, як в житті, так і в навчанні. Найважливіше, що дав мені Foothill — це віру в те, що я — творець своєї долі.

Дізнатись детальніше

Green River College, штат Вашингтон

Економія $18 тисяч на рік: вступаємо у ком'юніті-коледжі США. Фото - 8

Green River College — муніципальний коледж у місті Оберн, штат Вашингтон. Це 45 хвилин від Сіетла, штаб-квартири Microsoft, Boeing, Amazon.com, Starbucks Coffee. Одна з причин, чому його вибирають майбутні студенти, — унікальні програми підготовки до вступу до вишу. Тут навчається великий відсоток американських студентів, іноземці становлять лише 10% від загальної кількості.

Коледж — не виняток у плані економії коштів. Загальна сума витрат на рік не перевищує $21 тисячу, з яких $10,5 тисячі становить плата за навчання і близько $9 тисяч — за проживання. В цю суму не включені тільки страховка і навчальні матеріали у розмірі $1,5 тисяч.

У розпорядженні студента все, що є на кампусі: науково-технічний центр, бібліотека, спортзал, фітнес-центр та ін.

Програми

Коледж пропонує інтенсивний курс англійської мови, велику кількість навчальних програм, стажування та сертифікатні програми. Серед напрямків, які обирають студенти, найбільш популярні: економіка, бізнес, соціологія, біологія, астрономія, хімія, хореографія, антропологія, кримінологія, авіація, комп'ютерні науки.

У студентів є можливість вибрати одну з двох програм. Перша — вже відомий нам трансфер 2 + 2 University Transfer Program, після якого студенти, закінчуючи 2 роки навчання, отримують підтримку при зарахуванні на 3 курс університету.

Економія $18 тисяч на рік: вступаємо у ком'юніті-коледжі США. Фото - 9

Інша програма — High School Competition Plus — розрахована на 16-річних, які закінчили 10 клас. Вони можуть пройти навчальний курс за 1-2 роки та отримати атестат про повну загальну середню освіту штату Вашингтон і диплом коледжу, після чого вже переводитися в університет. Тривалість навчання визначається успішністю студента і його рівнем знання англійської мови. Довше вчитимуться ті, чий рівень компетенції нижче еквівалента TOEFL 61 або IELTS 5.5, оскільки їм доведеться проходити курс інтенсивної мовної підготовки. Вступити на цю програму можна з 16 років. Зарахування проводиться 4 рази на рік: з вересня, січня, березня і червня.

Основні компоненти програми High School Competition Plus — це три кредитних предмети відповідно до університетської спеціалізації, індивідуальний план навчання, здача АСТ (American College Test) і SAT (Scholastic Aptitude Test).

Також у студентів є можливість залишитися в коледжі і отримати ступінь бакалавра. В такому випадку кількість можливих напрямків обмежена, але ви можете повноцінно закінчити бакалаврат у коледжі за економною ціною і продовжити перебування за програмою ОРТ на 1 рік, щоб закінчити магістратуру при бажанні.

Серед університетів, куди вступають випускники коледжу — Columbia University, UCLA, University of Washington, Georgia Tech, UC Berkeley.

Проживання у сім'ях

Жити у гуртожитку на кампусі мають право студенти від 17 років. До цього віку вони проживають у сім'ях. Багато хто віддає перевагу такому варіанту на весь навчальний період. У коледжі є своя база акредитованих сімей, при виборі однієї з яких він максимально враховує побажання студента. Перше знайомство з родиною відбувається відразу після зарахування.

Економія $18 тисяч на рік: вступаємо у ком'юніті-коледжі США. Фото - 10

Наталія Булик, мама Ігоря, студента Green River College

Про Green River College ми дізналися на освітній виставці. Син Ігор тоді навчався у 10 класі. Це була осінь, і у нас залишався рік для того, щоб вибрати виш. Виявилося, що у Green River College він може вступати прямо посеред навчального року. Це давало можливість отримати атестат про закінчення середньої освіти в США і одночасно навчатися в коледжі. Ми вирішили не відкладати. Так, замість того щоб готуватися до здачі ЗНО, Ігор посилено зайнявся англійською.

Плюсом на користь коледжу для мене було і те, що син може жити в сім'ї, яка приймає. Зізнаюся, 16-річну дитину мені було б нелегко відпустити в гуртожиток. Трохи пізніше я поїхала у США разом із Ігорем і особисто познайомилася з майбутньою господинею будинку. З'ясувалося, що проживання та харчування в сім'ї не дорожче, ніж у гуртожитку, а умови чудові. У сина окрема кімната, санвузол, велика загальна кухня. Господиня щодня готує вечерю і займається закупівлею продуктів. Ми дуже задоволені.

Ігорю запропонували перелік предметів, серед яких були обов'язкові, наприклад, історія та математика, і на вибір. Три семестри він присвятив англійській. Програма інтенсивна, і результати не змусили себе чекати. Якщо для сина раніше було проблемою написати короткий твір, то зараз він без особливих зусиль пише англійською тексти на п'ять друкованих аркушів. Він уже вибрав напрямок, в якому хотів би розвиватися далі — це технічна інженерія.

Економія $18 тисяч на рік: вступаємо у ком'юніті-коледжі США. Фото - 11

Тимур Трегуб, студент Green River College

У Green River College мене вразило буквально все, оскільки тут і до навчання, і до позауніверситетського життя потрібно пристосовуватися. Але я радий, що досяг головної мети — вступив за кордон. Мої подальші плани амбітні —закінчити університет і стати мільйонером у майбутньому!

Атмосфера у навчальному закладі досить позитивна і розслаблена. Будь-хто відчуває себе тут надзвичайно комфортно. Тут усі дуже дружні, і побудувати хороші взаємовідносини не складе труднощів.

Я навчаюся на програмі High School Completion +. Ця програма дозволяє зекономити 1-2 роки навчання. Відповідно до неї ви проходите шкільний курс і одночасно вчитеся у коледжі. Ми з сім'єю вибрали саме Green River College якраз через програми High School Completion. Весь процес вступу зайняв близько 5 місяців.

Залишилися питання по ком'юніті-коледжам або вступу в США? Чи не можете   визначитися з вибором коледжу? Записуйтеся на консультацію за тел .: 0 800 30 44 33 і приходьте за адресою   бул. Лесі Українки, 23б, 3 поверх.

онлайн запит