Безкоштовна консультація

Безкоштовна консультація

Залиште ваші контакти - і з вами зв'яжеться наш менеджер!

Ім'я
Телефон

Статті

У чому різниця між коледжем і університетом?

09.03.2018
У чому різниця між коледжем і університетом?. Фото - 4

Сьогодні перед майбутнім студентом та його батьками постає вибір не тільки з приводу країни навчання, але й щодо типу вишу – університет або коледж. Чим відрізняються ці поняття у різних країнах?

Ці два терміни часто замінюють один одного і використовуються як рівносильні. Насправді різниця у значенні є. Більш того, коледж у США і коледж у Європі (у Великобританії, зокрема) і Канаді – це теж два різних типи навчальних закладів. Давайте розберемося, в чому полягають відмінності.

Університет і коледж у США

Університети – це виші, де є програми бакалаврату, магістратури, аспірантури і які структурно діляться на менші підрозділи з різними академічними напрямками. Ці підрозділи і називають коледжем, школою або інститутом. Наприклад, College of Law (факультет права) або College of Engineering (інженерний факультет).

У чому різниця між коледжем і університетом?. Фото - 5

Університети у США бувають приватними і державними. Це великі виші, де кількість студентів зазвичай обчислюється тисячами. В університетах часто проводять великі дослідження. Вони мають свої спортивні клуби з різних видів спорту.

Але бувають винятки – не всі університети обов'язково великі. Наприклад, Marymount California University налічує всього 985 студентів. Крім того, не всі називаються університетами. Незважаючи на те що статус «університет» більш престижний, у деяких великих вишах історично так склалося, що вони називаються коледжами. Наприклад, Dartmouth College.

Цікавитесь навчанням за кордоном? Дізнайтеся більше про університети, коледжах і програмах.

Детальніше

У чому різниця між коледжем і університетом?. Фото - 6

Уся складність полягає в тому, що у США доволі рідко використовують слово «університет». Американці після школи навчаються у college – в Harvard College, Stanford College і т. д. Насправді у розмовній мові коледжем може називатися будь-який вищий навчальний заклад у США, іноді і старші класи середньої школи.

Якщо говорити про коледжі як про самостійні заклади, це менший ніж університет виш, в якому зазвичай немає магістратури та аспірантури. Але, як уже згадувалося, є винятки. Бувають коледжі, які дають післядипломну освіту або які є аналогами наших технікумів чи ліцеїв. Освіта в них може зараховуватися як перші 2 роки бакалаврату в університеті. Наприклад, Green River Community College.  

Університет і коледж у Великобританії

Поняття «університет» у Великобританії і Канаді більш поширене, ніж у США. Коледжами тут теж називають структурні підрозділи університетів. Наприклад, у Oxford University є 44 коледжі; в University of London є відокремлений структурний підрозділ University College London. Також коледжем може називатися вузькоспеціалізований виш або програма.

Що означає «school»?

Часто як у британській, так і в американській англійській можна почути «school» по відношенню до університету або коледжу. Справа у тому, що школою можуть називати будь-який навчальний заклад. Це і є один із варіантів перекладу слова: school – навчальний заклад. Так, наприклад, можна почути Harvard Law School або London School of Economics, хоча формально це коледжі – структурні підрозділи університетів Гарварда і Лондона.

Відгук клієнта DEC education

Роман Мозіль, студент George Brown College: «Викладачі коледжу – не тільки теоретики. У кожного з них за плечима великий досвід роботи у провідних компаніях. Відповідно, вони можуть порекомендувати кращих студентів роботодавцям ». Читати весь відгук >>>

Висновок

  • Будь-який виш у США, Великобританії або Канаді можуть називати коледжем, незважаючи на його фактичний статус.
  • Термін «college student» використовують для студентів усіх вишів США.
  • Поняття «університет» використовують для великих вишів, в яких є магістратура та аспірантура.
  • У Канаді і Великобританії поняття «університет» популярніше, ніж у США.
  • Коледжем можуть називати як самостійний виш, так і частину університету (аналог наших факультетів).

Як ви, напевно, вже помітили, в поняттях «університет» та «коледж» розібратися досить складно. Тому краще звертатися до фахівця DEC education, який допоможе підібрати виш саме під ваші вимоги. І, по суті, не настільки важливо, чи буде це College або University.

Цікавитесь навчанням за кордоном? Дізнайтеся більше про університети, коледжах і програмах.

Детальніше