Безкоштовна консультація

Безкоштовна консультація

Залиште ваші контакти - і з вами зв'яжеться наш менеджер!

Ім'я
Телефон

Статті

«В Оксфорді всі або розумні, або багаті»... і вони з України!

08.11.2010
«В Оксфорді всі або розумні, або багаті»... і вони з України!. Фото - 4

Освітнє агентство DEC education пропонує вашій увазі інтерв'ю з однією з небагатьох студенток із України, яка довела – вчитися в Оксфорді реально!

Переді мною сидить європейської зовнішності дівчина, з заворожуюче розумним поглядом і легким британським шармом, поруч із нею лежить книжка «В Оксфорді» – автор опусу Олена Бойцун, випускниця однойменного університету.

«В Оксфорді всі або розумні, або багаті», – саме так починається книга. З цим напуттям мама головної героїні Тамара відпускала її на навчання до Великобританії. Для Олени все почалося з рекламного оголошення в газеті «Дзеркало Тижня», де вона побачила рекламу Британської Ради, в якій заманливо виглядала пропозиція спробувати свої сили і подати документи на стипендію Chevening.

«На момент подачі мені було цікаво змінити життя. Тому я, не замислюючись, зібрала документи, до речі, здала їх в день «дедлайну». Як зараз пам'ятаю, був сильний дощ, і фотографувалася я на документи з феєричною зачіскою», – посміхаючись, розповідає Олена.

Для запису на консультацію до експерта DEC education телефонуйте: 0 800 30 44 33 або залишайте онлайн-запит

Онлайн запит

DEC education: Олено, розкажіть які документи готували? Ми, базуючись на своєму досвіді, знаємо, що організація поїздки на навчання за кордон досить копіткий процес...

Я підготувала анкету, написала мотиваційний лист, зробила повний опис своєї професійної спроможності, список публікацій, план усіх попередніх досліджень і резюме. Це було в листопаді 2005 року. Час минав, я навіть встигла призабути про те, що подала заявку на навчання в один із найпрестижніших університетів, як в березні 2006-го мені повідомляють, що я пройшла в «шортлист» з 20 кандидатів! Нам призначили співбесіду. За 15 хвилин потрібно було довести свою мотивацію, проявити себе так, щоб члени комісії повірили в те, що ти зможеш не тільки вижити в міжнародному середовищі, але й реалізувати себе на всі 100%, та ще й проявити необхідні соціальні навички. На наступний етап вже вийшли 6 кандидатів. Потрібно було здати TOEFL або IELTS, щоб довести рівень знання англійської мови. Я на той момент перебувала в Німеччині у відрядженні, де було 15 центрів здачі іспиту – і ні в одному не виявилося вільного місця. Довелося відшукати місце в Турині і на вихідних я полетіла в Італію, судорожно перечитуючи в літаку посібник порад по здачі тесту.

А в липні здійснилося – прийшла відповідь із Оксфорда про те, що мене прийняли в коледж Святого Антонія (Сент-Ентоніс). Попереду мене чекали дев'ять місяців цікавого навчання, яке покривала стипендія у розмірі 702 фунти щомісяця.

DEC education: Яку спеціалізацію собі обрали?

Вибір припав на «Центр із вивчення Росії та Євразії: економіка країн із перехідною економікою». Мені пощастило, що моє бачення спеціалізації відповідало одному з напрямків наукової роботи в Оксфорді, і мене закріпили за професором, оскільки буває, що людина виграє стипендію, але для неї не знаходиться місце в університеті або науковий керівник.

DEC education: З чим був пов'язаний вибір такого напрямку в навчанні?

Я викладала у Дніпропетровському національному університеті економіку і міжнародні фінанси. Тому тема економічного розвитку України була мені близька, відповідно, було логічно продовжити навчання за даною спеціальністю.

DEC education: У Вас не виникло бажання скористатися шансом і перекваліфікуватися?

Спокуса дійсно велика, оскільки в закордонному виші зміна спеціалізацій можлива. Наприклад, студенти з дипломом психолога можуть подати документи на магістерську програму для політологів, а економісти вступити до магістратури за спеціальністю «японознавців». Але мені було комфортніше розвивати свої пізнання у сфері економіки, оскільки відкрилися такі ресурси, про які, будучи студенткою в Україні, я могла тільки мріяти. В університеті колосальна інфраструктура, багатюща бібліотека, століттями створилася система навчання.

DEC education: Для більшості наших клієнтів перед вступом одне з актуальних питань – це знання англійської мови. Як Ви вивчили іноземну мову?

Все вийшло само собою. Стандартно, як у більшості українців, школа і університет. Але ще я їздила на зимові та літні школи, конференції під час канікул в університеті, тому навички володіння англійською розвинулися самі собою.

DEC education: Розкажіть про дозвілля студентів Оксфорда, щоб наші клієнти могли скласти повну картину про студентське життя в закордонних університетах.

О, це найприємніша частина мого перебування в Оксфорді. До речі, цьому я і присвятила свою книгу «В Оксфорді». Там студентське життя доведене до абсолюту, кожен намагається самореалізуватися. Наприклад, у мене до поїздки були публікації, але про те, що я хочу писати на більш професійному рівні, я зрозуміла тільки в Оксфорді.

Мої друзі всі ходили в клуби за інтересами: спорт, вивчення мов, творчість. Звичайно, такий ритм не тільки розвиває тебе, але й створює напругу, тому що досить складно зробити вибір – зайнятися веслуванням або піти з друзями в паб, тоді як у тебе невідпрацьований reading list перед наступною лекцією. Тільки в закордонному університеті вчишся розставляти пріоритети! На студентів немає тиску, повна свобода дій – вчися і розвивай себе. Напевно, тому все і виходить, тому що займаєшся від душі, а не з-під палиці.

DEC education: З ким дружили?

Всі мої друзі були з різних країн, оскільки в коледжі, в якому я навчалася, здобували освіту лише 30% британців, всі інші студенти створювали справжню інтернаціональну атмосферу. Після закінчення Оксфорда студенти входять у мережу випускників і підтримують зв'язок між собою. Хтось просто дружить, хтось стає партнером по бізнесу.

DEC education: Як Ви вибрали тему диплома, зазвичай для студентів це дилема? Розкажіть, як проходив захист.

Моя тема звучала так: «Вплив фінансової лібералізації на економічне зростання країни (на прикладі України)».

Якщо порівнювати з Україною, де захист наукової роботи – це досить бюрократична процедура, то за кордоном все набагато простіше. Як тільки ти підготував свою дисертацію, збирається комісія, проходить обговорення роботи і тобі присуджують наукове звання. Але перед цим, звичайно, науковий керівник стільки раз завертає тобі диплом, що до захисту він дійсно стає досконалим.

DEC education: Олено, як Ви проводили канікули?

На перші різдвяні канікули я, звичайно, приїхала додому. А вже другі провела у Великобританії, брала участь у науковій конференції. Для іноземних студентів це нормальна практика, оскільки під час канікул організовується дуже багато семінарів, тренінгів, конференцій, під час яких студенти можуть ще раз продемонструвати свої наукові навички, обмінятися досвідом і набутими знаннями.

DEC education: Розкажіть, чим зараз займається випускниця Оксфорда в Україні?

Зараз працюю маркетинг-директором Федерації шахів України. Розвиваю проекти Федерації, планую її діяльність, налагоджую контакти з пресою, представляю Україну на міжнародних конгресах. Свого роду розвиваю імідж України в цій спеціалізованій галузі.

DEC education: Напевно, Вам задавали це питання багато разів, але я все таки повторюся – чому не залишилися за кордоном?

Дійсно мені часто задають це питання, мовляв, чому повернулася в Україну. Насправді, у мене жодного разу не виникало думки про те, що я залишуся в Великобританії після закінчення навчання, хоча надходили цікаві пропозиції від роботодавців. Тут я відчуваю себе комфортно і впевнено, і в свої 27 років володію таким статусом, до якого за кордоном я йшла б дуже довго. В Україні у мене є ексклюзивна перевага, яка дозволяє працювати в цікавій для мене сфері та отримувати віддачу.

Олена довела на своєму особистому прикладі, що вступити в Оксфорд можна, головне – це вірити в свої сили, розуміти, чого хочеш від навчання, працювати над собою і постійно вдосконалюватися. Історія Олени Бойцун лягла в основу книги «В Оксфорді», яку можна по праву вважати путівником для тих, хто планує вступати до закордонного вишу.

DEC education висловлює подяку Олені за допомогу в підготовці інтерв'ю. Якщо Вас вразила історія цієї дівчини і Ви всерйоз задумалися про вищу освіту за кордоном, чекаємо на Ваші запити в DEC education!

Для запису на консультацію до експерта DEC education телефонуйте: 0 800 30 44 33 або залишайте онлайн-запит

Онлайн запит