Безкоштовна консультація

Безкоштовна консультація

Залиште ваші контакти - і з вами зв'яжеться наш менеджер!

Ім'я
Телефон

Статті

Життя студента канадського вишу: що, скільки і яка вартість?

16.05.2018
Життя студента канадського вишу: що, скільки і яка вартість?. Фото - 4

Вступити до вишу – часто-густо означає вийти з-під батьківської опіки. Тепер новоспеченому студентові доведеться покладатися тільки на себе – бути відповідальним, приймати важливі рішення, організовувати власне життя. А тим більше ще так далеко – у Канаді. Одне з головних завдань в цій ситуації – бути хорошим «бухгалтером».

Правильно зводити власний дебет із кредитом – дуже важливо в студентському житті. Якщо ж ви хочете отримати громадянство, тим більше доведеться досить ретельно стежити за балансом своїх коштів. Адже при імміграції в Канаду вам треба буде доводити, що у вас достатньо коштів для задоволення фінансових потреб. Відповідно, під час навчання в цій країні дуже важливо «працювати» зі своїми фінансами.

На що доведеться витрачати, крім оплати за навчання

Навчання у вишах Канади, та й взагалі освіта в цій країні досить дорога, хоча дешевша у порівнянні з багатьма іншими країнами. Діапазон цін на навчання можна детально дізнатися у DEC education, де вам дадуть конкретну актуальну інформацію про вартість різних програм у канадських вишах. Однак у будь-якому випадку діапазон витрат на навчання буде варіюватися в залежності від вищого навчального закладу, власне програми та інших витрат. Отже, за що ж, крім навчання, доведеться ще платити?

Цікавитесь вищою освітою в США? Дізнайтеся більше про вузи і навчальних програмах для своєї дитини

Детальніше

Проживання

Життя студента канадського вишу: що, скільки і яка вартість?. Фото - 5

Більшість університетів Канади пропонують резиденції на кампусі для студентів, деякі з них спеціально для молоді з-за кордону. Але зарахування в канадський виш зовсім не означає, що ви автоматично можете отримати кімнату в резиденції. Для цього студент спочатку повинен подати заявку на проживання в кампусі. Вартість проживання буде варіюватися в залежності від навчального закладу і від того, яку кімнату ви захочете – окрему, спільну з сусідами або апартаменти з самообслуговуванням. Вартість проживання тут може також включати в себе різні комунальні послуги, плату за телефон, інтернет. Проживання в резиденції – вельми непоганий варіант для іноземного студента. Дану опцію охоче вибирають студенти першого та другого курсів.

Якщо ж ви вирішите жити поза кампусом, то можна знімати квартиру. Це може коштувати дорожче. У такому випадку можуть виникнути додаткові витрати – наприклад, вартість меблів, оплата за воду та ін. Крім того, не варто забувати і про канадські зими, що відповідно відображається на платі за опалення та електрику.

Життя студента канадського вишу: що, скільки і яка вартість?. Фото - 6

Знімати квартиру – практика вельми популярна в іноземних студентів. Оренда типовою трикімнатної квартири в Канаді може варіюватися від 1 600 до 2 100 канадських доларiв на місяць в залежності від міста, району і типу розміщення. Скажімо, в Торонто, Ванкувері, Вікторії ціни досить високі, в Монреалі і Вінніпезі – дешевше. Якщо знімати квартиру-студію, то платити доведеться небагато, якщо квартиру з однією спальнею (тобто двокімнатну квартиру з окремою спальнею, кухнею і вітальнею) – дорожче. До речі, квартири часто здають без меблів, а передоплату просять за кілька місяців наперед. За квартиру потрібно оплачувати щомісяця комунальні послуги, страховку та ін. Існує ще один варіант оренди – кімната у приватному будинку, де іноді оплачується також вартість використання кухні. Як і всюди у світі, нерідко студенти ділять квартири або цілі будинки, щоб зменшити власні витрати на житло.

Відгук клієнта DEC education

Варвара Єрмолаєва, студентка ILAC, Торонто: «Якщо охарактеризувати Канаду одним словом, то це буде «ввічливість». Я не можу пригадати жодного випадку, коли мені відмовили в допомозі, якщо я просила. Люди досить привітні й усміхнені, що заряджає позитивним настроєм на весь день. Так, що період адаптації пройшов досить швидко. Читати весь відгук >>>

Університети і коледжі допомагають іноземним студентам знайти оптимальний варіант для проживання. Більшість навчальних закладів надають допомогу в пошуку житла як у студентському містечку, так і за його межами, консультують з питань оренди, надають юридичну допомогу в складанні різних договорів оренди або безкоштовно, або за незначну суму.

Харчування

Життя студента канадського вишу: що, скільки і яка вартість?. Фото - 7

Якщо готувати самостійно, купуючи продукти в супермаркетах (як, наприклад, Walmart, No Frills), то можна вкластися в 300 канадських доларів на місяць. Якщо харчуватися в кафе, то це, звичайно, буде дорого, але зате заощадить багато часу. Так, поїсти тут можна за 10-25 канадських доларів, а повноцінний обід з трьох страв – 50-65 доларів. Не слід також скидати з рахунків і студентські кафешки, що працюють при університетах і коледжах. Тут завжди пропонується гарне харчування за доступною ціною. І все ж студенти з досвідом радять: перш ніж почати вчитися у закордонному виші, навчіться готувати. Їжа у Канаді досить дорога, навіть дорожче, ніж у США, хоча дешевше, ніж у країнах Західної Європи.

Транспорт

Життя студента канадського вишу: що, скільки і яка вартість?. Фото - 8

Наступна стаття витрат – транспорт. Багато студентів, особливо у великих містах, вибирають громадський транспорт: автобуси, метро, приміські поїзди або пороми. Тариф на проїзд в одну сторону на громадському транспорті – це приблизно кілька канадських доларів, а ось щомісяця така сума обійдеться приблизно в 100-140 канадських доларів. Хоча, слід сказати, що багато перевізників пропонують для студентів знижки. Втім, якщо виш недалеко, то в університетське містечко цілком можна ходити пішки або їздити на орендованому велосипеді. Якщо у вас є права і досвід водіння автомобіля, то потрібно врахувати витрати на страховку. Незважаючи на те що купити авто (б/в у прекрасному стані) тут можна за прийнятну ціну, вартість страховки дуже висока – близько 400 канадських доларів. Якщо врахувати вартість палива таі інші автомобільні витрати, то з таким же успіхом можна їздити на заняття на таксі.

Медична страховка

Життя студента канадського вишу: що, скільки і яка вартість?. Фото - 9

Всі іноземні студенти в Канаді повинні мати медичну страховку. Доступність державних медичних послуг для іноземних студентів варіюється від провінції до провінції. Зокрема, провінції Альберта, Британська Колумбія, Нью-Брансвік, Ньюфаундленд і Лабрадор, а також Саскачеван включають іноземних студентів в свої медичні програми відповідно до планів охорони здоров'я провінції. А ось іноземні студенти, які планують навчатися в Манітобі, Новій Шотландії, Онтаріо, на острові Принца Едуарда або в Квебеку, повинні звертатися до приватного медичного страхування. Але в будь-якому випадку більш докладна інформація про медичне страхування завжди представлена на сайтах університетів і міністерств охорони здоров'я провінцій.

Книги

Життя студента канадського вишу: що, скільки і яка вартість?. Фото - 10

Купівля книг для навчання – ще одна стаття витрат студента канадського вишу. Ціна на книги може бути досить висока, тому існують певні лайфхаки, за допомогою яких можна заощадити на придбанні підручників. По-перше, можна пошукати книги в університетському книжковому магазині, де ціни на такі видання нижче, ніж якби ви купували їх в іншому місці. По-друге, досить прийнятний варіант – старі книги, які можна пошукати у студентів старших курсів. Старі підручники можна пошукати і в інтернеті – комусь вони вже напевно не потрібні. По-третє, книги можна спробувати знайти і в публічних бібліотеках. Доступ до публічної бібліотеки – безкоштовний. Зрештою, якщо не спрацюють усі ці варіанти, то можна скооперуватися зі своїми однокурсниками і замовити підручники оптом. У такому випадку майже завжди можна отримати хорошу знижку.

Інші витрати

Життя студента канадського вишу: що, скільки і яка вартість?. Фото - 11

Якщо ви плануєте працювати під час навчання в Канаді, зобов'язані платити податки, причому навіть якщо будете працювати при університеті. Про яку саме суму йдеться, визначити складно, оскільки на це впливає багато чинників (загальний дохід, державні та провінційні податкові ставки, податкові пільги та ін.).

Медична страховка, як правило, не покриває стоматологічні послуги, послуги з діагностування захворювань, послуги окуліста, тому треба бути готовим при зверненні до таких фахівців платити додатково.

Крім основних статей витрат, не пов'язаних з оплатою навчання, існують інші витрати. Зокрема, теплий одяг, адже зими в Канаді бувають дуже холодними. Тому теплий одяг повинен бути якісним, купленим заздалегідь. А везти йогої з України – недоцільно.

Розваги, подарунки, заняття спортом, мобільний зв'язок – це приклади витрат, які необхідно теж враховувати. Щоб зменшити їх, потрібно шукати шляхи заощадження коштів, звертаючи увагу на те, чого ви дійсно потребуєте, а без чого можна обійтися. У плані відвідувань кіно, занять спортом можуть існувати різні дисконтні програми, якими теж можна скористатися. Слід зауважити, що багато підприємств, магазинів і кафе Канади пропонують студентам різні знижки. Варто надати свою карту студента або дисконтну студентську картку, і можна отримати хорошу знижку в межах 10-50%. До речі, такі механізми використовують і великі компанії, наприклад, пільгові квитки для студентів пропонує AirCanada.

Цікавитесь вищою освітою в США? Дізнайтеся більше про вузи і навчальних програмах для своєї дитини

Детальніше