Безкоштовна консультація

Безкоштовна консультація

Залиште ваші контакти - і з вами зв'яжеться наш менеджер!

Ім'я
Телефон

Статті

Золотий стандарт: HoReCa – виші SEG

14.02.2018
Золотий стандарт: HoReCa – виші SEG. Фото - 4

Якщо ви хочете пов'язати своє майбутнє з готельно-ресторанним бізнесом, відкрити спа-курорт, стати шеф-кухарем, чиє ім'я на слуху у всіх, або керуючим, за яким полюють великі мережеві готелі, то нічого кращого ніж швейцарські навчальні заклади ви не знайдете в жодній інший точці світу.

Швейцарська освіта – це престижно і дорого, і цьому є своє пояснення. Вона сильно відрізняється від того, що ви побачили б у Великобританії або США. Можна сказати, що це та класика, яка ніколи не вийде з моди. Тут закладаються стандарти, за якими працюють найбільші закладу готельно-ресторанного сегменту, тут студенти з самого першого дня отримують практичні навички, однакові для всіх, незалежно від того, вчитеся ви на керуючого рестораном або на кондитера. Тобто студент за напрямом «бізнес та маркетинг» знає, яким ножем і якої товщини повинен бути нарізаний сир, а кондитер впорається із завданням розміщення туалетного приладдя у ванній кімнаті за стандартом.

Особливості навчання

Вже протягом багатьох років Швейцарська освітня група (SEG) є лідером з підготовки фахівців у сфері туризму і готельно-ресторанного бізнесу. До групи входять 5 вищих навчальних закладів: HIM, SHMS, IHTTI, Cezar Ritz Colleges и Culinary Arts Academy. Навчання побудовано за принципом: 3 роки – повноцінний бакалавріат і 1-2 – магістратура. Цікаво, що навчання можна почати не раз на рік, у вересні, як звикли ми, а від 2 до 4 разів: у вересні/жовтні, січні/лютому, квітні та липні. Це означає, що ваша дитина або ви самі, не встигнувши зібрати всі необхідні документи або підтягнути англійську до необхідного рівня до вересня, не втрачає рік, а вступає через кілька місяців. І при цьому вас не приєднають до існуючої групи і не доведеться наздоганяти програму, навчання стартує з самого початку в новій групі.

Цікавитесь освітою в сфері HoReCa? Вибирайте один з кращих вузів світу!

Детальніше

Всі школи SEG, як правило, невеликі за кількістю учнів (в середньому від 300 до 600 осіб) і мають вузький набір спеціальностей, що дозволяє викристалізовувати в навчальні програми тільки найнеобхідніше і на досить глибокому рівні. Семестр триває 5-6 місяців, і вже після першого починається практика (від 4 до 6 місяців). Практика проходить на реальних кухнях, в справжніх готелях. Саме через цю особливість на навчання приймають тільки тих, кому вже виповнилося 17,5 років (неповнолітнім не можна працювати, а значить студент не зможе виконати навчальний план).

Відгук клієнта DEC education

Олена Дрозд, випускниця Hotel Institute Montreux (HIM): « Перший день в Монтре пам'ятаю до цих пір … Зараз я розумію, що з першого дня до нас ставилися саме так, як вимагає стандарт гостинності в п'ятизірковому готелі» Читати весь відгук >>>

Життя в кампусі та поза ним

Золотий стандарт: HoReCa – виші SEG. Фото - 5

Кампуси вишів Швейцарської освітньої групи складно назвати «кампусами» в класичному розумінні цього слова. Тут немає студентських містечок з аудиторіями, бібліотеками, резиденціями, кафе і магазинами. Замість цього студенти навчаються і живуть на базі колишніх готелів. Це, в свою чергу, дає масу переваг. По-перше, проживають студенти в кімнатах з усіма зручностями по 1-2 людини. По-друге, навчання та проживання найчастіше проходить в одній будівлі, в зв'язку з чим студентам не потрібно бігати між резиденцією і навчальними корпусами. По-третє, всі виші мають професійні кухні і обладнання, що дозволяє студентам вчитися в реальних умовах. Також всі студенти шкіл SEG ходять на лекції в формі (це завжди ділові костюми сірого, темно-синього або чорного кольору). Кожен студент має невеликий значок з назвою вишу, своїм прізвищем, ім'ям і прапором своєї країни. Все це допомагає студентам відчувати себе частиною «нової сім'ї» і швидше запам'ятати імена нових однокурсників і друзів.

Чому вартість навчання така висока?

Швейцарська освіта дійсно відноситься до одних з найдорожчих. І пояснюється це не тільки отриманням престижного і затребуваного диплому, а й тим, що в оплату вже «все включено»: навчання, проживання, харчування, всі необхідні навчальні матеріали (не тільки книги, а й прилади для роботи на кухні), iPad, на якому студент буде займатися, – тут кожен отримує максимум уваги і комфорту. Студенту не доводиться думати ні про що, крім того, щоб добре вчитися, а його батькам – ні за що додатково платити.

Відгук клієнта DEC education

Катерина Стоян, випускниця Сesar Ritz Colleges: « В університеті нас вчили абсолютно всьому: від сервірування столу і прибирання номерів до маркетингу і права. Та й просто досвід спілкування з людьми з різних країн дає дуже багато. Ти дізнаєшся те, чого в університеті не вчать» Читати весь відгук >>>

Правила прийому

Як таких вступних іспитів для абітурієнтів не існує, але, безумовно, вступник повинен володіти певними навичками:

  • Добре знати англійську мову. Його рівень можна підтвердити міжнародними сертифікатами IELTS чи TOEFL або здавши внутрішній тест школи – це можна зробити в офісі компанії DEC education.
  • Надати свій шкільний атестат з оцінками або диплом бакалавра – для тих, хто вступає на магістратуру (відповідний документ подається c перекладом на англійську мову).
  • Написати мотиваційний лист, в якому пояснити, чому ви хочете вчитися саме тут, чому обрали цю професію.

Золотий стандарт: HoReCa – виші SEG. Фото - 6

Процес розгляду документів на вступ займає близько двох-трьох тижнів, що вважається досить-таки швидко. Часто буває так, що майбутній студент ще не закінчив школу, але вже знає, що його прийняли на навчання в швейцарський виш. DEC education забезпечує повний супровід абітурієнтів під час вступу: від моменту вибору вищого навчального закладу до моменту від'їзду студента на навчання. У тому числі вам допоможуть в організації безкоштовної ознайомчої поїздки по вищих навчальних закладах Швейцарії, і не тільки для того, щоб все побачити особисто і обрати виш, який вам найбільше сподобається і підійде за всіма параметрами.

Кампуси

Школи SEG розташовані у франко- і німецькомовній частині Швейцарії. Це такі міста, як Бриг, Люцерн, Ко, Лейзен, Монтре, Ле-Бувере, Невшатель.

Hotel Institute Montreux (HIM)

Золотий стандарт: HoReCa – виші SEG. Фото - 7

Спеціалізується на бізнес-напрямку, готуючи професіоналів з фінансів, маркетингу та управління персоналом. У цієї фінансової інституції лише один кампус, який знаходиться в мальовничому місці – на березі Женевського озера. Особливість навчання в тому, що перші два роки студенти навчаються за загальною програмою і тільки на третій обирають спеціалізацію.

Незважаючи на бізнес-орієнтацію, абсолютно всі студенти проходять практику в готелях або ресторанах – знають і як стіл правильно сервірувати, і як ліжко застелити, і як зустрічати гостей. До того ж саме в цьому навчальному закладі студенти мають можливість вивчати китайську мову.

Сesar Ritz Colleges

Має три кампуси в Ле-Бувере, Люцерні і Бриге. Девізом Цезар Рітц обраний «Король готельєрів та готельер королів», і це не голослівна реклама, а абсолютна правда. Програма навчання в цьому закладі відрізняється особливою інтенсивністю. Основні спеціалізації – гостинність і туризм. Cesar Ritz Colleges найпізніше приєднався до Швейцарської освітньої групи, що не заважає йому бути одним з найпопулярніших.

Culinary Arts Academy

Золотий стандарт: HoReCa – виші SEG. Фото - 8

Кулінарна академія – це вищий навчальний заклад, в якому готують справжніх шеф-кухарів. У швейцарській Culinary Arts Academy є два кампуса: в німецькомовному місті Люцерн і у франкомовному Ле-Бувере. Поряд з класичними бакалаврськими та магістерськими програмами студенти можуть обрати спецкурс, наприклад, «шеф-кондитер» або «мистецтво шоколаду». Особливість навчання в цій академії полягає в тому, що майже весь час студенти проводять на реальній кухні. Групи дуже маленькі – на потоці навчається всього 20 студентів. Але, на щастя, набір в групи здійснюється два рази на рік: у вересні та січні, тому шанс сюди вступити є у всіх бажаючих.

Swiss Hotel Management School (SHMS)

Обидва кампуси вишу знаходяться у франкомовній частині Швейцарії в містах Ко і Лейзен. Кампус в Ко ще називають замком на горі через схожість з ним будівлі, в якій розташована школа. Дістатися до нього можна тільки на фунікулері, що додає місцю чарівності. У цьому кампусі навчаються студенти 1 і 2 курсу, студенти 3 курсу і магістратури перебираються в Лейзен. Спеціалізація закладу: готельний, ресторанний, спа- та івент-менеджмент. Перші два курси студенти вивчають загальні дисципліни, а на третьому – обирають спеціалізацію.

IHTTI School of Hotel Management

Золотий стандарт: HoReCa – виші SEG. Фото - 9

Одна з найменших шкіл групи SEG – в ній навчається всього від 160 до 180 студентів, що забезпечує максимально індивідуальний підхід в навчанні та вирішенні побутових питань. Це настільки тісне співтовариство, що директор знає всіх учнів за іменами і завжди в курсі, які досягнення є у студента або чим йому необхідно допомогти.

Кампус розташований в місті Невшатель. Крім готельних бізнес-спеціальностей, студенти освоюють дизайнерські премудрості – вони вивчають текстиль і матеріали, дизайн інтер'єрів. Це відмінний вибір для тих, хто хоче поєднати бізнес і творчість.


Цікавитесь освітою в сфері HoReCa? Вибирайте один з кращих вузів світу!

Детальніше