Безкоштовна консультація

Безкоштовна консультація

Залиште ваші контакти - і з вами зв'яжеться наш менеджер!

Ім'я
Телефон

Новини

Як вивчення мови допомагає вам бути здоровим

21.06.2018
Як вивчення мови допомагає вам бути здоровим. Фото - 4

Тиждень інформованості з питань психічного здоров'я проходить щорічно 14-20 травня. Організація Mental Health Foundation підтримує цю ініціативу і в цьому році особливо фокусується на подоланні стресу. Метою кампанії є поліпшення психічного здоров'я нації.

Дослідження, яке провела Mental Health Foundation довело, що дві третини з нас за своє життя відчуває психологічні проблеми. Такому стану більше схильні молоді люди від 18 до 34 років - 70% опитаних цього віку підтвердили це припущення.

У свою чергу хочеться дізнатися, як вивчення другої мови допомагає підвищити наш загальний стан благополуччя. Вже встановлено, що білінгвізм приносить користь, і навіть є дослідження, що він допомагає призупинити розвиток деменції. Хотілося б дослідити, як процес вивчення мови може позитивно позначатися на стані людини.

Без довгих вступів - ось головні три причини того, чому нова мова допомагає подолати такі проблеми як стрес, депресія і занепокоєння.

Новизна

Наш мозок створений в основному для освоєння нових навичок. Правда в тому, що чим більше ви вчите, тим більше ваш мозок налаштовується на продовження навчання. Так само, як м'язи. Чим більше ви бігаєте, тим далі можете пробігти, чим більше ваги ви піднімаєте, тим більше можете підняти. Мозок працює точно так само, тому, коли ви вчите другу мову, ви даєте мозку саме те, що йому потрібно.

Посилаючись на дослідження Массачусетського інституту технологій (США), вивчення мови до 10 років - найкращий період освоїти його на рівні Нейт-спікерів. Однак, це зовсім не означає, що вивчення мови в дорослому віці неможливе. Люди старші 18 можуть навчитися говорити вільно, але вже не досягнуть такого ж рівня навичок, як у носія мови. Хоча, яка різниця, скільки вам років, спроба ж не карається?

Дивні уроки нечитабельного французького або виснажливого іспанського в старшій школі не беруться до уваги. Багато з нас по-справжньому можуть відшукати в вивченні другої мови новий ненудний досвід. Це лякає, але навчання може бути і захоплюючим, і піднімає настрій і дає свідомості мету, на якій можна зосередитися.

Допомога в налагодженні нових зв'язків

Як вивчення мови допомагає вам бути здоровим. Фото - 5

Дивовижний шлях зменшити стрес і поліпшити загальний стан - комунікувати з іншими, встановлювати дружні зв'язки і ділитися досвідом.

Вибираючи вчити мову в групі - це хороший варіант почати соціалізуватися, відкрити двері для нових людей у своєму житті. Ви швидко познайомитеся, а згодом, хто знає, - заведете нових друзів.

Як тільки ви вивчите хоча б пару фраз, ви вже будете в змозі застосувати їх в життя, розширити свої зв'язки в міжнародному сенсі слова, буквально! Подорожуючи в країну, мову якої ви вивчаєте, і розвиваючи дружні стосунки з людьми, пам'ятайте, що без знання цієї мови ви ніколи б не зустрілися. Ви будете здивовані, наскільки теплим і привітним може бути прийом, якщо ви привітаєтесь з людиною на його рідній мові. Як то кажуть, «ви людина настільки, скільки мов ви знаєте». Двері, які ви відкриваєте, можуть перетворитися в двері, які відкривають для вас.

«Ні» рутині

Для багатьох давно встановилася рутина життя потрібна як основа для життя без стресу. Але в той же час багато хто з нас хотіли б трохи більше балансу між роботою і життям, хотіли б відволіктися від реальності, кинути собі виклик і знайти абсолютно нову мету в житті. При цьому нове хобі може бути успішним ходом, щоб помахати рукою щоденним стресам.

Не кажучи про те, що втекти від усталених норм і вивчати мову може бути новим викликом. Вам доведеться розвивати знання з граматики, вимови і словникового запасу, і все це буде непросто. Але непростим і одночасно тим, що змусить вас собою пишатися, буде подолання особистих страхів.

Річард Деніел Кертіс, провідний експерт з біхевіорістікі (вивчення поведінки) і засновник The Mentoring School так бачить важливість проведення часу далеко від наших робочих місць:

Як вивчення мови допомагає вам бути здоровим. Фото - 6«Современное рабочее место может играть злую шутку с нашей гормональной системой. Как только мы начинаем испытывать стресс, уровень кортизола повышается. Со временем организм не может удерживать высокий уровень кортизола, и это оказывает пагубное физиологическое влияние. В то же время мы стараемся продолжать делать работу и выполнить все задания, и выделяется гормон допамин. Обычно допамин – это гормон удовольствия, который высвобождает опиоиды, когда вы чего-то добиваетесь. Но в состоянии стресса он гонит нас снова и снова проверять бесконечные эмейлы, сообщения и искать, чем бы еще заняться».

«Сучасне робоче місце може грати злий жарт з нашою гормональною системою. Як тільки ми починаємо відчувати стрес, рівень кортизолу підвищується. Згодом організм не може утримувати високий рівень кортизолу, і це має згубний фізіологічний вплив. У той же час ми намагаємося продовжувати працювати і виконувати всі завдання, і виділяється гормон допамін. Зазвичай допамін - це гормон задоволення, який вивільняє опіоїди, коли ви чогось досягаєте. Але в стані стресу він жене нас знову і знову перевіряти нескінченні емейли, повідомлення і шукати, чим би ще зайнятися ».

Важливо проводити час далеко від такої гнітючої середи, щоб дозволити гормональній активності протікати в своєму звичайному режимі. Займатися тим, що приносить тобі задоволення, займатися своїми хобі або розвивати нові інтереси допомагають цьому процесу природним чином.

Ми дорослішаємо і все більше боїмося вийти із зони комфорту. Тому вивчення нової мови допоможе подолати цю боязнь. Це дасть шанс кинути собі виклик, розім’яти свої психічні м'язи і повернути потрібний баланс між роботою і дозвіллям.

Занадто мало людей користується такими перевагами, і ми повинні з цим щось зробити. У ваших руках змінити своє життя і дати собі шанс завести хобі, яке принесе користь організму і знанням.

Вирішили вивчити нову мову? Зверніть увагу на наші комплексні програми для вивчення англійської для дорослих:

Выбрать программу

Назад