Безкоштовна консультація

Безкоштовна консультація

Залиште ваші контакти - і з вами зв'яжеться наш менеджер!

Ім'я
Телефон

Статті

Безкоштовне навчання в університеті — це реальність?

15.05.2019
Безкоштовне навчання в університеті — це реальність?. Фото - 4

Із року в рік на заходах компанії DEC education звучать питання про освіту за кордоном, зміст яких коротко можна передати так: «А є щось дешевше, ніж Нідерланди, США і Великобританія? Ми чули, що в Німеччині навчання безкоштовне».

Батьки часто запитують наших експертів з приводу безкоштовної освіти. Однак позиція нашої компанії така, що ми не працюємо з цим напрямком. І перш за все тому, що іноземні державні університети, в яких є безкоштовна форма навчання, в силу різних причин не зацікавлені в роботі з освітніми агентствами. Або у них достатня кількість абітурієнтів і немає гострої нестачі студентів, або ж вони не ставлять собі за мету змінити національний склад студентів на факультетах і зробити групи більш інтернаціональними.

На наш погляд, ідея про те, що вища освіта може або повинна бути безкоштовною, нагадує казку про принца на білому коні, який, перемігши страшного дракона, рятує прекрасну принцесу. Справа у тому, що диплом про вищу освіту — це продукт, для створення якого було витрачено значну кількість різних ресурсів багатьох людей та організацій: фінанси, час, знання тощо. На створення престижних університетів та їх окремих програм були витрачені зусилля тисяч талановитих людей. На це пішли роки, а то й цілі століття! Так, Гарвард був заснований у 1636 році. В Оксфорді навчання студентів проходило вже у 1096-му. 1209 рік вважається формально роком заснування Кембріджського університету. Амстердамський університет був заснований у 1632 році. А Берлінський починає відлік своєї діяльності з 1809-го. Тому говорити про безкоштовну освіту в найпрестижніших університетах світу — все одно, що звертатися в авіакомпанію з питанням, чи є квитки в перший клас на кругосвітній переліт за ціною економкласу зі знижкою.

Безкоштовне навчання в університеті — це реальність?. Фото - 5

Так, є держави, в яких гарантований однаковий доступ до університетів незалежно від матеріального становища, і вища освіта там фінансується з державного бюджету. Однак таку освіту можна назвати умовно безкоштовною. І ось чому. Наприклад, вища освіта в Німеччині для всіх студентів є безкоштовною. Там достатньо лише робити щорічний внесок близько 300 євро, розмір якого встановлює університет. Але, крім витрат на освіту, там нашого студента чекають ще витрати на проживання, харчування, транспорт, підручники, одяг у розмірі близько 1000 євро на місяць. У цілому за один навчальний рік це становить близько 10 000-12 000 євро. Погодьтеся, це вже значна сума.

Цікавитесь вищою освітою за кордоном? Дізнайтеся докладніше про кращих вузах і програмах США, Канади, Британії та Європи – зробіть правильний вибір!

Детальніше

Безкоштовне навчання в університеті — це реальність?. Фото - 6

Ще один важливий момент — мотивація, з якою абітурієнт вступає до університету. Кілька років тому до нас за консультацією звернулася одна сім’я. Батьки потребували допомоги в пошуку програми бакалаврату за кордоном для свого сина — випускника школи. Під час зустрічі з'ясувалося, що програма потрібна «на зараз» і « якомога дешевше», і що бачення майбутнього у самого абітурієнта немає, а є лише бажання весело провести пару років подалі від батьків. Виходячи з цих цілей досить складно будувати довгострокову освітню стратегію і спланувати професійне майбутнє для такого студента. А для зарубіжних вишів надзвичайно важливо розуміти мотивацію конкретного абітурієнта. Вони зацікавлені в активних та ініціативних студентах, які прагнуть до високих цілей і вже проявили себе не тільки у навчанні, але й у спорті або волонтерській діяльності. Саме таких студентів у престижних вишах очікують стипендії, кар'єрні перспективи, можливості самореалізації в науковій діяльності або в бізнесі.

Наші клієнти — це сім'ї, які цінують свій час і думку експертів. Протягом багатьох років ми по крихтах збираємо інформацію про програми різних університетів, їх особливості та визначаємо, кому вони підходять. Тим самим допомагаємо побудувати довгострокову освітню стратегію для кожного нашого студента, а також визначитися з країною і вишом на основі реальних пропозицій на ринку. Крім того, ми займаємося підготовкою документів для вступу, яка часто пов'язана з переживаннями і бюрократичними моментами.

Безкоштовне навчання в університеті — це реальність?. Фото - 7

DEC education виступає як посередник між студентами та навчальними закладами. Наші експерти в разі потреби можуть також допомогти у врегулюванні різних питань, що виникають у студента під час навчання в університеті або коледжі. Наприклад, якщо студент хоче перевестися з однієї групи з математики в іншу і йому потрібна допомога в спілкуванні з деканатом. Ситуації бувають різні. Молоді ще складно зорієнтуватися напочатку, їй необхідна адекватна підтримка і порада далеко від дому та рідних. Оскільки ми знаходимося постійно на зв'язку з навчальними закладами, то беремо активну участь у подальшій долі наших клієнтів. Як варіант, багато наших студентів, які збираються вступати до університетів США, обирають наступний план дій: вступають на один рік у Green River College, де вдосконалюють навички мови, отримують диплом про повну загальну середню освіту, а потім вступають на 2-3 курс університету. Це допомагає їм економити не тільки фінансові витрати, але і час.

Безкоштовне навчання в університеті — це реальність?. Фото - 8

А студенти, які вступають до державних вишів на умовно безкоштовні програми, повинні бути готові до самостійного життя і вміти самі приймати рішення, комунікувати з адміністрацією вишів, шукати собі підходяще житло. Часто наша талановита молодь, яка вступає до університетів за кордоном, виявляється не готова до іншої системи освіти, де левова частка навчання лежить на плечах самих студентів. Досить багато потрібно робити самим. Наприклад, відповідно до західної системи, у вишах необхідно самостійно записуватися на предмети і складати свій графік занять. Це непросто навіть для місцевих студентів, тим більше для студентів із інших країн, які неідеально володіють іноземною мовою. В цьому випадку, навіть якщо ми зі свого боку можемо посприяти у підготовці документів для вступу, то не в змозі допомогти під час навчання у державному виші.

Також важливо відзначити, що в національних вишах дуже велика кількість студентів на потоці. Наприклад, якщо у приватному університеті або на англомовній програмі у виші, з яким ми співпрацюємо, 30-50 осіб на потоці, то в державному університеті, скажімо, в Німеччині, в групі може бути 150-200, а то і 300 студентів. У цьому випадку, коли тобі щось незрозуміло, теоретично ти можеш підійти до професора і уточнити, але скільки часу у нього буде для тебе одного —питання відкрите. Зрозуміло, в групах, де менше студентів, у професора більше можливості приділити увагу кожному з них.

Безкоштовне навчання в університеті — це реальність?. Фото - 9

Ще один момент — фінансова сторона. Ось, наприклад, вступив студент до університету на перший курс на безкоштовну програму. Поки розбирався з новими для себе правилами навчання, шукав недороге житло ближче до вишу, в процесі навчання виявилося, що не встиг записатися на якісь предмети або щось не встиг здати. Або потім виявляється, що якийсь курс, який він пропустив, буде читатися не в наступному семестрі, а тільки через рік або півтора. А це означає, що тривалість навчання на бакалавраті в такому випадку вже становить не три роки, як заявлено, а чотири або п'ять. Весь цей час батьки платять за проживання, харчування, транспорт і т. д. А потім такий молодий фахівець після закінчення вишу виходить на ринок праці і конкурує з іншими фахівцями свого віку, які вже мають два роки досвіду роботи, оскільки закінчили університет вчасно. Тим часом вони виглядають перед роботодавцем більш виграшно у порівнянні з нашим героєм. Тому той, хто економить кошти, в результаті не завжди виграє у фінансовому плані.

Консультант з вищої освіти за кордоном компанії DEC education відповість на всі ваші запитання. Телефонуйте нам за тел .: (044) 390 76 24 або залишайте онлайн запит

онлайн запит