Безкоштовна консультація

Безкоштовна консультація

Залиште ваші контакти - і з вами зв'яжеться наш менеджер!

Ім'я
Телефон

Статті

Як творчі професії допоможуть стати успішним

15.03.2018
Як творчі професії допоможуть стати успішним. Фото - 4

Новий тренд у міжнародній освіті

«Ера 5 професій – економіки, міжнародних відносин, юриспруденції, іноземних мов та математики, до яких з придихом відносяться всі сучасні батьки, відходить у минуле», – так починає свою розмову з нами представник всесвітньо відомої ванкуверської школи кіномистецтв Поліна Слепухіна. І вона права: на зміну застарілим трендам приходять нові. І зараз актуальні зовсім інші професії – створення роботів, пілотування дронів, біотехнології, але не тільки технічні спеціальності – в тому числі настає нова ера гуманітаріїв. Ера творчих професій, яких давно варто перестати боятися.

Основний страх батьків полягає у невпевненості, що креативна професія принесе дитині дохід у майбутньому. Страх перетворюється у слово «ні» – і дитина відправляється вивчати ненависне їй право або бізнес тільки тому, що тато чи мама у майбутньому бачать її відомим адвокатом або наступником сімейної справи. Діти втрачають будь-який інтерес до навчання, псують відносини з батьками і в результаті втрачають дорогоцінний час – адже за 4 роки бакалаврату за нелюбимою партою студент уже давно міг би вивчитися на 3D-аніматора або звукорежисера і як мінімум 2 роки працювати на знімальних майданчиках або у студії зі своїми однодумцями.

Як творчі професії допоможуть стати успішним. Фото - 5

Давайте руйнувати цей стереотип, від якого страждають наші діти. Підемо перевіреним шляхом – найкраще наші слова може підтвердити статистика. Цифри на користь креативних спеціальностей: візьмемо за основу дослідження CISAC – Міжнародної організації авторів, яка займається вивченням впливу креативного сектора на світ і глобальну економіку. За 2016 рік показники такі:

  • 2,250 млрд – дохід CCI* у світі (3% від світового ВВП). Для порівняння у сфері телекомунікаційних послуг – 1,570 млрд.
  • 29,5 млн робочих місць (1% від робочого населення світу). Цей показник перевищує успіх автомобільної промисловості Японії, США і Європи разом узятих, де тільки 25 млн робочих місць.
  • Із них 6,732 млн робочих місць припадає на візуальні мистецтва, Visual Arts. 3,979 млн – на музичні, 3,538 млн – на виконавські види мистецтва – так–так, це все ті самі художники, дизайнери, музиканти та актори, однією з яких, можливо, мріє бути ваша дитина. І це – найкращі показники в галузі.
Як творчі професії допоможуть стати успішним. Фото - 6

* CCI або Cultural and Creative Industries – напрямки в культурі та креативній індустрії, такі як кіномистецтво, ігри, архітектура, музика, преса, дизайн, реклама, перфоманс, телебачення та візуальні види мистецтва. Повне дослідження читайте тут.

Так чому ж батьки продовжують реалізовувати свої амбіції через дітей, псуючи їм майбутнє і відмовляючись прислухатися до їхніх бажань і потреб?

Ваша дитина гуманітарій? Чудово. Краще не буває. Постарайтесь прийняти факт, що за творчістю і креативом майбутнє, адже недарма креативність – один із необхідних навичок soft skills уже зараз. Відправте дитину вивчати творчість до світових столиць індустрії мистецтв – чи знали ви, до речі, що однією з найпопулярніших є Ванкувер?

Вища освіта в Канаді

Від сценарію до екрану: як розвинути творчий потенціал дитини

Якщо ми вже заговорили про Ванкувер, заглянемо за лаштунки воркшопу «Від сценарію до екрану», організованого в Києві 23-25 лютого компанією DEC education спільно з ванкуверською школою кіномистецтв, Vancouver Film School і кіностудією Film.UA. Це хороший приклад того, як 23 сім'ї не побоялися піти назустріч своїм дітям, почули їхні бажання і привели школярів познайомитися зі світом фільммейкінгу – одного з найпопулярніших і трендових напрямів зарубіжної освіти у світі (і серед наших клієнтів за 2017 рік).

Цю подорож довжиною у 2 насичені доби 23 старшокласники починають у загальній кімнаті – мало розмовляють, зосереджено вникають у лекцію, соромляться. Серед них – підлітки від 13 до 17 років, мрією кожного з яких є знімати кіно. Або зніматися в кіно. Або бути оператором, який одного прекрасного дня перевершить Еммануеля Любецьки і Хойте ван Хойтема за кількістю «Оскарів». Або монтувати матеріал так, що від зміни кадрів і звукоряду у глядачів побігли мурашки. Всі вони поки ще бояться мріяти на повну силу – світ кіно для них є чимось абстрактним, нереальним і далеким.

Як творчі професії допоможуть стати успішним. Фото - 7
Як творчі професії допоможуть стати успішним. Фото - 8
Як творчі професії допоможуть стати успішним. Фото - 9

Але для цього ми і запросили на воркшоп спікерів із індустрії кіновиробництва, які навчають авторів «Саллі-І», «Диво-жінки», «Інтерстеллар», «Парку Юрського періоду», «Кінгсмена», «Ігри Престолів» та інших проектів, що номіновані на «Оскар», «Еммі» та «Золотий Глобус». Із Ванкувера, де на сьогоднішній день знімається половина голлівудських блокбастерів, до нас приїхали:

Як творчі професії допоможуть стати успішним. Фото - 10

Дженніфер Клемент (Jennifer Clement)  – голова факультету акторської майстерності VFS. Викладає понад 10 років. Працювала актрисою в більш ніж 100 театральних, кіно- і телевізійних проектах Канади і США, зокрема, в серіалах «Надприродне» (Supernatural), «Слідство веде Да Вінчі »(Da Vinci's Inquest),«Зомбі на ім'я Фідо»(Fido) та ін..

Як творчі професії допоможуть стати успішним. Фото - 11

Майкл Бейсер (Michael Baser) – голова факультету сценарної майстерності VFS. Відомий сценарист, продюсер і шоураннер із досвідом роботи в індустрії понад 38 років. Працював із такими компаніями, як 20th Century Fox, Universal Pictures, Disney, Columbia TriStar і Warner Bros. Серед його проектів – «Повний будинок» (Full House), «Добрі часи» (Good Times), «Джефферсон» (The Jeffersons) та ін..

Як творчі професії допоможуть стати успішним. Фото - 12

Даррен Борроумен (Darren Borrowman) – керівник кіновиробничих напрямків на факультеті акторської майстерності VFS. Серед його робіт – «Таємниці Смолвіля» (Smallville), «Секретні матеріали: Хочу вірити» (The X–Files: I Want To Believe). Переможець численних конкурсів короткометражних фільмів, режисер художнього інді-фільму «Зроби щось зі своїм життям» (Do Something With Your Life), продюсер і режисер монтажу фільму «Пісня Шарлотти» (Charlotte's Song).

У перший же вечір Дженніфер Клемент пропонує молоді пройти icebreaker-вправу на згуртованість команди. «Вам разом необхідно пройти такий маленький, але доволі довгий шлях – відкрити для себе приголомшливий світ кіно, і зробити ви це зможете тільки у команді», – говорить Майкл Бейсер.

Усі разом вчаться довіряти один одному, робити смішні речі, повзати по залу, бігати, штовхати один одного або обіймати – так проходить перший тренінг із акторської майстерності. Втілити образи їм належить на великому екрані вже через добу – хтось стане режисером, хтось – актором, а хтось відповідатиме за постановку сцени. Але на першій вправі вони вчаться найголовнішому – розповідати історії.

Тема історій – основна не тільки на воркшоп чи в кіноіндустрії, але і взагалі у сучасному світі. Тренд сторітеллінгу – правильної і грамотної передачі своєї думки, досвіду і переживань – це тренд №1 у світі, якому навчають сотні шкіл і викладачів. «У нас є життя, сім'ї, а значить є і історії. Знайдіть таку в собі і поділіться зі світом», – радить молоді Дженніфер вже на теоретичній частині підготовки.

Розпорядок дня у молоді був насичений. Оцініть самі, змогли б ви?

Встигнути створити фільм за 4 години практичного блоку занять: ось, яка мета стоїть перед учасниками воркшопу. Це вкрай нелегке завдання, адже в цей процес входить і написання сценарію, і розподіл ролей на знімальному майданчику, і сам процес зйомки, монтаж & ndash; в загальному, все три стадії підготовки фільму або, як кажуть професіонали, Препродакшн, продакшн і постпродакшн.

Як творчі професії допоможуть стати успішним. Фото - 13
Як творчі професії допоможуть стати успішним. Фото - 14
Як творчі професії допоможуть стати успішним. Фото - 15

Після важкого дня підготовки, лекцій про написання сценарію і роботи з кадром та різними планами учасники воркшопу діляться на 4 групи: «Ді Кіпріо», «Apples», «What if?» та «Ghostbusters». Починається найскладніше: пітчинг ідеї – розповідь про те, що належить знімати, і день напружених зйомок.

Тут і розкривається справжня сила творчого потенціалу дітей. Визначаючись із вибором, про що ж буде фільм, кожна група проявляє себе не просто з кращого боку, але розкривається перед очима глядача на зовсім недитячому, глибокому рівні розуміння драми, переживань, боротьби з собою і своїми страхами, боротьби з суспільством і стереотипами.

В кінці дня ми отримуємо чотири абсолютно різні фільми:

  • короткометражка про розуміння себе як особистості і прийняття себе таким, який ти є;
  • соціальна реклама про те, чому варто згуртуватися проти проблеми підліткового суїциду;
  • короткометражка в стилі серіалу про те, чому важливо пожертвувати особистими інтересами, щоб зберегти дружбу;
  • артхаусний трилер з елементами містики, де минуле не дозволяє впустити в своє життя світле майбутнє

Але справжнє диво відбувається в кінотеатрі, коли батьки вперше бачать твори своїх дітей і величезний прогрес, який вони здійснили за 2 доби. «Всі ці ідеї гідні того, щоб їх розвивали і просували далі. Це приголомшливо, що діти не тільки скористалися нашими підказками, але й знайшли свій підхід. Кожен із вас може домогтися ще більшого», – ділиться своїми емоціями під час захисту проектів Даррен Борроумен. І диплом про пройдений воркшоп – усього лише перша сходинка до успішної кар'єри, якщо не боятися довіряти своїм дітям.

Дізнатися більше про вступ

Слідуйте за мрією

«Неважливо, що саме ви вибрали для подальшого розвитку – фільммейкінг, сінематограф, продюсування, сценарне мистецтво або щось ще – у кожного з вас свій шлях, і слухати друзів, рідних або знайомих, які нав'язують вам іншу думку, – це шлях у нікуди. Ви повинні вибрати те, що важливіше для вас. Так, часом це важке навчання, але потім, коли ви почнете практикуватися, побачите, що навіть за короткий період – як, наприклад, це було у мене в Vancouver Film School, – ви здатні на великі проекти. Намагайтеся бути індивідуальними в тому, що стосується вашої кар'єри. Нам кажуть, що традиційна освіта приведе до гарантованого успіху – але це не означає, що вона приведе до успіху саме вас», – розповідає нам про свій досвід і вибір на користь креативної освіти випускник Vancouver Film School Пилип Сухенко, який усього за рік навчання в Канаді отримав спеціальність і тепер працює в маркетинговій команді великого проекту в Україні. Він планує набратися досвіду і відправитися подорожувати по Європі знімати кіно зі своїми друзями з канадського університету. Пилип упевнений, що його чекає яскраве майбутнє, тому що він свого часу зробив вибір, прислухаючись до самого себе – відправився у Ванкувер назустріч мрії.

Поліна Слепухіна, представник ванкуверской школи кіномистецтв Vancouver Film School

Філіп Сухенко, випускник Vancouver Film School


Чому Канада і саме Ванкувер привертає до себе творчих студентів? «Канада – єдина у світі розвинена англомовна країна, яка дозволяє отримати дозвіл на роботу після навчання на 3 роки. А Британська Колумбія – провінція Канади, в якій знаходиться Ванкувер – субсидує податок на кіновиробництво. Тобто будь-якій студії будь-якої країни, яка приїжджає знімати кіно у Ванкувер, повертається 25% податків. Якщо врахувати, що при цьому канадський долар по курсу нижче американського, Голлівуду і всьому світу дешевше знімати фільми саме у Ванкувері. Сьогодні тут знімається 70-75% блокбастерів, які ви бачите у широкому прокаті. З останнього – «Логан», «Чужий», «Диво-жінка», вся сага «Сутінки» була відзнята саме у Канаді».

Про Vancouver Film School

Ванкуверська школа кіномистецтв була заснована у 1987 році Джеймсом Гриффином, і з тих пір стала однією з найвідоміших шкіл в індустрії кіно, дизайну, анімації у світі. На сьогоднішній день школа навчає за 13 напрямами: 3D-анімація та візуальні ефекти, факультет акторської майстерності для кіно і телебачення, анімаційне концептуальне мистецтво, класична анімація, діджитал-дизайн, кіновиробництво, дизайн ігор, мистецтво візажу для кіно і телебачення, програмування ігор і мобільних додатків, дизайн звуку.

Досягнення і успіхи випускників Vancouver Film School за 2017 рік

Короткометражний фільм Endure & ndash; одна з робіт випускника факультету 3D анімації школи Vancouver Film School


Vancouver Film School є одним із рідкісних випадків навчання за прискореною моделю: студент отримує професію за 12 місяців. У сфері креативних мистецтв, як кажуть представники школи, не потрібно обов'язково отримувати ступінь бакалавра. За 12 місяців студент отримує необхідну кількість навчальних кредитів, яка дозволяє охопити 2 роки повноцінного навчання. Після отримання диплома VFS студент може або продовжити навчання на 3 курсі одного з вишів-партнерів у Канаді чи США, або отримати роботу відразу ж після випуску.

Кількість проектів, в яких беруть участь випускники школи, вражає – це останні світові блокбастери та ігри: «Чорна пантера», «Людина-павук: повернення додому», «Зоряні війни: Останній джедай», «Гра Престолів», «Тор: Рагнарек »,«Вартові галактики-2»,«FIFA18 »,« Джуманджі»,«Красуня і чудовисько »,«Gear of War 4» та ін.

Як творчі професії допоможуть стати успішним. Фото - 16
Як творчі професії допоможуть стати успішним. Фото - 17
Як творчі професії допоможуть стати успішним. Фото - 18

Vancouver Film School акредитована British Columbia Education Quality Assurance і B. C. Private Training Institutions Branch. У 2018 році увійшла в рейтинги: №1 в топ-100 міжнародних шкіл по анімації у світі (Animation Career Review), №1 по студентському нетворкінгу у світі (Campus Rankings), переможець People's Choice Award за класичною анімацією (The Rookes), входить у топ-25 міжнародних шкіл по фільммейкінгу (Variety Magazine) і топ-15 міжнародних шкіл по ігровому дизайну (The Princeton Review) і т. д.

Підтримайте дитину на шляху до творчої і прибуткової професії

Українські старшокласники і випускники можуть вибрати Ванкувер або будь-який інший напрямок для закордонної освіти, але факт залишається фактом: творчість, креативність і відсутність страху перед викликом, який кидають вам любителі традиційного навчання, – це відмінні якості для втілення своєї мрії в реальність. Мрії відправитися на навчання в одну зі світових столиць кіно, моди, мистецтва чи дизайну і домогтися самореалізації та успішної прибуткової кар'єри. Батькам ми можемо побажати – не бійтеся відпускати дітей в цю подорож! Підтримка і розуміння – найкраще, що ви можете зробити для дитини перед вступом.

Якщо ви ставите питанням, як не втратити можливість взяти участь в воркшопах, організованих DEC education, або вчинити за кордон в Vancouver Film School на творчу спеціальність & ndash; звертайтеся до експертів відділу вищої освіти за тел. 0 800 30 44 33.