Безкоштовна консультація

Безкоштовна консультація

Залиште ваші контакти - і з вами зв'яжеться наш менеджер!

Ім'я
Телефон

Навчання в Франції

Навчання в Франції. Фото - 9

Середня освіта у Франції

Система освіти Франції складається з декількох основних етапів, серед яких, мабуть, найбільш важливим є етап останніх років навчання, коли визначаються  перспективи студента. Основним критерієм такого визначення є, звичайно ж, рівень успішності.

В даний час за рівнем освіти Франція займає 25 місце з 65. Це свідчить про те, що французская система освіти користується досить високою репутацією в світі, з її національними навчальними планами, традиційними методами навчання, високими академічними стандартами та суворою дисципліною.

Шкільна освіта у Франції є безкоштовною і обов'язковою для дітей від 6 до 16 років, хоча більшість місцевих дітей починають ходити в школу раніше. Після завершення обов'язкового етапу студент повинен про вчитися ще два роки, щоб здати іспит baccalauréat, який необхідний для вступу до університету.

Типи шкіл

Незважаючи на те, що освіта у Франції є обов’язковою з 6 років, багато батьків приводять своїх дітей до навчальних закладів вже у віці 3 років.Звісно ж, в дошкільні установи. Крім того, мало хто закінчує навчання в 16 років - більшість продовжує вчитися з метою отримання вищої освіти. У школах хлопчики і дівчатка вчаться разом.

Державна освіта безкоштовна (за винятком окремої оплати, наприклад, за канцелярське приладдя, шкільні поїздки) для громадян Франції і тих, у кого є право на проживання в країні.

Крім державних шкіл, яких більшість, в країні є також приватні школи за контрактом (sous contrat) з французьким урядом, відповідно до якого уряд платить зарплату вчителям, а школа слідує національній навчальній програмі. При цьому оплата не є надто високою. Є також повністю незалежні (hors contrat) приватні школи (ecoles prives). Деякі з них є міжнародними. До слова, школи, в яких присутня релігійна освіта, як правило, приватні.

В системі загальної середньої освіти Франції існують також державні школи з двомовними програмами, але в переважній кількості випадків двомовну освіту дають лише приватні школи.

Більшість французьких шкіл викладають за національними навчальними програмами, встановленими Міністерством освіти. Однак в результаті реформи 2015 року школи отримали можливість визначати 20% своєї навчальної програми самостійно.

Система середньої освіти Франціії

Після ясел або дитячого садка, які не є обов'язковими для відвідування, французька система обов'язкової освіти складається з трьох етапів: початкова школа, середня школа (коледж), вища середня школа (ліцей).

Початкова школа. Діти у Франції відвідують початкову школу у віці 6-11 років. Існує п'ять рівнів початкової школи: підготовчий курс (6-7 років), базовий курс CE1 (7-8 років), базовий курс CE2 (8-9 років), середній курс 1 (9-10 років) і середній курс 2 (10 -11 років). Шкільний тиждень становить близько 24 годин; початкові школи часто закриваються по середах. Є уроки по грамотності, лічбі, географії / історії і зазвичай іноземної мови, часто - англійської.

Середня школа (коледж). У віці 11-15 років студенти у Франції відвідують середню школу, або коледж. Сюди приймають усіх студентів, вступних іспитів або будь-яких вимог у державних школах немає. Програма середньої школи рівня коледжу спрямована на те, щоб дати всім студентам загальну освіту, і включає в себе вивчення французької мови, математики, історії / географії, суспільствознавства, біології, фізики, техніки, мистецтва, музики і фізичного виховання.

Оцінки в коледжі грають важливу роль. Протягом року студенти проходять тестування щотижня і в кінці року мають отримати в середньому 12 балів з 20. Якщо бал нижче 10, студента можуть залишити на другий рік.

У віці 15 років всі студенти повинні здати іспит для отримання національного диплома (Diplôme National du Brevet). Щоб отримати даний документ, необхідно мати мінімум 10 балів з 20. Після іспиту студенти можуть закінчити навчання або ж продовжити освіту в ліцеї.

Вища середня школа (ліцей). Протягом останніх трьох років середньої освіти (15-18 років) студенти здобувають освіту або в звичайному ліцеї, або в технологічному, або в професійному. Всі студенти ліцеїв вивчають однакові основні предмети - їх близько 8-9. В кінці навчання треба визначитися, з яких предметів студент буде спеціалізуватися, і здати іспит з бакалавріату.

У ліцеях загального типу за підсумками іспитів видається загальний бакалаврат, що дає право вступати до університету і здобувати вищу освіту. Після закінчення технологічного ліцею студенти здають іспит і отримують технологічний бакалаврат, що надає можливість вчитися в університеті за фахом. У професійних ліцеях навчання триває два роки. По завершенню видається свідоцтво про навчання і сертифікат про професійну придатність. Вступати до університету ці документи можливості не дають.

Що стосується навчального року у французькій школі, то діти починають вчитися на початку вересня. Однак у них тривалі канікули - двомісячна літня відпустка, що починається в липні, два або три тижні на Різдво і Великдень, а також перерви між півріччями. Дати варіюються в залежності від того, де проживає дитина.

Міжнародне навчання в рамках державних шкіл

Деякі французькі школи також пропонують навчання міжнародного рівня за програмою міжнародного бакалаврату (IB). Навчання може проходити за британськими або американськими програмами. При цьому додаткові предмети викладають англійською мовою. Мета такого навчання - допомогти іноземним студентам інтегруватися в освітній процес. Разом з тим, деякі французькі студенти теж використовують подібну можливість - для кращого вивчення іноземної мови.

Приватні школи

Близько 15% французьких студентів ходять до приватних шкіл. У таких школах невеликі класи, відповідно приділяється більше уваги кожній дитині.

У Франції існує два типи приватних шкіл: контрактні і без контракту з урядом.

Приватні школи, що мають контракт з урядом, ним же контролюються і фінансуються. Вони повинні слідувати французькому національному навчальному плану і дотримуватися тих же правил, що і державні навчальні заклади. Заняття, тести та іспити проводяться французькою мовою. Однак ці школи часто пропонують інтенсивне навчання для нефранкомовних студентів. На відміну від приватних шкіл у Великобританії і США плата за навчання у Франції є номінальною. До неї можуть додаватися інші збори.

Приватні школи, не пов'язані з контрактом, повністю фінансуються самостійно і не контролюються державою. Ці приватні навчальні заклади можуть вільно встановлювати власну навчальну програму, вони часто пропонують більш широкий вибір академічних предметів, а також заняття з мистецтва, культури і спорту, яких немає в державних школах. Тут також можуть викладати релігієзнавство. Більшість міжнародних і двомовних шкіл належать до цієї групи приватних шкіл.

Одна з найстаріших приватних шкіл-пансіонів Ecole des Roches була заснована в 1899 році. Рівень освіти, який дає ця школа вже більше ста років, підтверджують її видатні випускники, серед яких члени сімей Кусто, Кашарель, де Кубертен, Роше, Ротшильди, представники королівських сімей Марокко і Таїланду, керівники глобальних корпорацій Bosch, Martell, Peugeot і ін.

Двомовні, міжнародні та зарубіжні школи у Франції

Для іноземних студентів у Франції існує широкий спектр можливостей для отримання освіти. Наприклад, існують двомовні школи, в яких зазвичай навчаються франкомовні студенти, хоча в деяких викладання відбувається і французькою, і англійською мовою.

Одна з двомовних міжнародних шкіл-пансіонів - Ermitage International School of France - пропонує програму міжнародного і французького бакалаврату. У цієї школи є своя філософія Round Square, яка червоною ниткою проходить через всі програми, класні і позакласні заняття школи. Оскільки школа пропонує різноманітні академічні програми, Round Square - це об'єднуючий їх міст. Філософія базується на шести ідеалах, які відображені в академічних курсах Ermitage: інтернаціоналізм, демократія, навколишнє середовище, пригоди, лідерство і служіння. Ця філософія дає студентам можливість вчитися бути гнучкими громадянами світу, в яких сильно розвинені цікавість і усвідомленість.

Міжнародні школи пропонують навчання різними мовами з вивченням літератури та історії країни, мова якої вивчається, тоді як інші уроки викладаються французькою. Також ці школи проводять інтенсивні курси французької для нефранкомовних студентів.

Стандарт освіти в міжнародних школах зазвичай високий, розміри класів невеликі, і можливості для навчання і позакласних занять - відмінні. Деякі міжнародні школи є школами-пансіонатами, але більшість з них - денні.

Міжнародні школи можуть охоплювати вікові діапазони від ясел до останнього року середньої школи. Заняття проходять зазвичай англійською і французькою мовами, але навчання може також проходити німецькою або іспанською - в залежності від попиту. Деякі школи йдуть британськими або американськими навчальним програмами і пропонують англійську або американську кваліфікацію в галузі освіти, таку як GCSE і Американський диплом середньої школи, хоча учні міжнародних шкіл навчаються за програмою міжнародного бакалаврату. Так, наприклад, IBS of Provence - незалежна міжнародна двомовна школа, що функціонує з 1984 року, пропонує навчання як за французькою державною академічною програмою, так і за програмою міжнародного бакалаврату (IB) і кембріджською академічною програмою (IGCSE).

Якщо вас зацікавила програма, залишайте
онлайн-запит - і з вами зв'яжеться наш менеджер.

Відправити заявку