Безкоштовна консультація

Безкоштовна консультація

Залиште ваші контакти - і з вами зв'яжеться наш менеджер!

Ім'я
Телефон

Навчання в Ірландії

 Навчання в Ірландії. Фото - 8

Середня освіта в Ірландії

Республіка Ірландія - одна з країн Європи, що дуже швидко розвивається. Тут дуже охоче приймають іноземців, особливо учнів. А навчання тут відрізняється високою якістю і дає хороші перспективи для подальшого працевлаштування. У країні відкривається доступ до величезної кількості програм міжнародного рівня, тут можна отримати досвід проживання в одній із найбільш дружніх і найбезпечніших країн світу, до того ж є прекрасна можливість після школи вибрати спеціальність з більш ніж 5000 визнаних міжнародних всесвітніх кваліфікацій.

Освіта першого рівня

Обов'язкова освіта в Ірландії охоплює дітей у віці з 6 до 16 років. Діти не зобов'язані відвідувати школу, поки їм не виповнилося 6 років, однак іти навчатися до першого класу вони можуть у вересні після того, як їм виповнилося чотири роки.

Навчальна програма початкової школи була переглянута і введена в державних школах Ірландії в 1999 році. Вона складається з 6 сфер навчальної програми, які далі поділяються на 11 предметів: 1) мова (гельська, англійська); 2) математика; 3) соціальна, екологічна та наукову освіта - історія, географія, наука; 4) мистецтво - музика, образотворче мистецтво, драма; 5) фізичне виховання; 6) суспільствознавство і здоров'я.

Деякі діти з інших країн, що переїздять на постійне місце проживання в Ірландію, можуть бути звільнені від вивчення ірландської мови в школі.

Початкові школи в Ірландії зазвичай знаходяться в приватній власності релігійних громад (або опікунських рад), але фінансуються державою.

Освіта другого рівня

Освіту другого рівня забезпечують різні типи початкових шкіл: школи, що існують на добровільні внески, громадські та загальноосвітні школи, а також професійно-технічні шкіл і коледжів.

Навчання другого рівня складається з двох циклів. Перший (молодший) триває три роки, а другий (старший) - два або три в залежності від того, чи будутьучні навчатися третій (перехідний) рік після здачі іспиту на отримання сертифіката Junior Certificate. На першому циклі зазвичай починають навчання у віці 12 років. Іспит на отримання сертифікату здається через три роки.

Перехідний рік проходить після здачі іспиту на сертифікат, і ніяких іспитів учні в цей рік не здають, що дозволяє їм отримати великий досвід навчання, включаючи проходження робочої практики.

Протягом останніх двох років навчання на другому (старшому) циклі учні вибирають одну з трьох програм, кожна з яких закінчується державним іспитом, після якого учні отримують випускний сертифікат трьох типів: Established Leaving Certificate, Leaving Certificate Vocational Programme або Leaving Certificate Applied.

Програма Established Leaving Certificate. Більшість студентів старшого циклу навчання обирають дворічну програму Established Leaving Certificate. В рамках даного курсу предмети зазвичай вивчаються як на звичайному, так і на поглибленому рівнях. Два предмета (ірландська мова і математика) можна вивчати на рівні програми підготовки до вступу до вузу. Студенти зазвичай вивчають 6 або 7 предметів, включаючи ірландську мову.

Програма Leaving Certificate Vocational Programme. Ця програма сфокусована на підготовці до оволодіння професією. Вона складається з предметів, що вивчаються, а також трьох обов'язкових модулів-зв’язок (link modules) по виробничій освіті, підготовці до роботи і отримання досвіду роботи. Студенти повинні вибрати мінімум п'ять обов'язкових предметів, серед яких буде ірландська мова та інша іноземна мова.

Модулі-зв’язки ґрунтуються на практиці. Зазвичай це 2-3 уроки на тиждень. Успішність по цих модулях оцінюється на письмовому іспиті, який дає 40% від загального балу, крім того, оцінюється також портфоліо курсових робіт, що становлять 60% загального балу. Після випускних іспитів студенти отримують такий же сертифікат, як і студенти, які навчалися за програмою Leaving Certificate. Відрізняється він тим, що їх сертифікат включає додаткову інформацію за результатами успішності на модулях-зв'язках. Закінчивши програму, студенти також можуть вступати до вузів.

Програма Leaving Certificate Applied. Головна мета даної програми - підготувати студентів до дорослого робочого життя за допомогою відповідного навчання. Навчання спрямоване на розвиток наступних сфер діяльності людини: духовної, інтелектуальної, соціальної, емоційної, естетичної і фізичної. Сертифікат, отриманий за цією програмою, не дає доступу до вищої освіти.

Програма фокусується на талантах кожного студента і допомагає кожному застосовувати отримані знання на практиці. Дворічна програма складається з чотирьох піврічних семестрів. Оцінки ставляться учням на кожній сесії.

Типи шкіл

Релігійні школи. Після початкової школи більшість ірландських дітей продовжують навчання в приватних середніх школах, які управляються церквою. В Ірландії багато католицьких і протестантських шкіл, але це не означає, що там навчаються тільки віруючі або люди певного віросповідання. Однією з таких шкіл є Villiers School - приватна школа-пансіон, розташована в місті Лімерик. Школа була заснована в 1821 році як протестантська школа для дівчат. У школі сьогодні дотримуються протестантської етики з тією лише різницею, що сьогодні це шкока спільного навчання хлопчиків і дівчаток. Керують школою директор спільно з радою піклувальників. У 1953 році школа переїхала в іншу будівлю, недалеко від центру міста. Villiers School працює як денна школа і як школа-пансіон. У ній живуть і навчаються діти жителів Лимерика та іноземні студенти з різних країн світу, включаючи Іспанію, Італію, Францію, Мексику, Китай, Південну Корею. Іноземні студенти складають 30% всіх учнів. Нещодавно школу модернізували та обладнали найсучаснішими науковими лабораторіями, творчими студіями, технологічними лабораторіями і великим IT-класом. Випускники школи успішно вступають в найкращі вузи Ірландії, Великобританіі та інших країн Європи. У кожного студента в Villiers School є педагог-наставник, який допомагає йому розвиватися особистісно, та бути більш успішним у навчанні. А программа дозволяє студентам ґрунтовно підготуватися до вступних іспитів до вузу, а також визначитися з майбутньою професією. Після уроків в класі зазвичай всі студенти проводять багато часу на позакласних заняттях, для яких є все необхідне - і спортивні знаряддя, і можливості для творчості.

Співробітники школи дотримуються традиційних цінностей і доповнюють їх сучасними можливостями, методами і технологіями, створюючи особливе середовище, в якому студенти розвиваються в академічному, культурному та соціальному планах.

Професійні та загальноосвітні школи. Також в Ірландії студенти можуть продовжити освіту в професійних і загальноосвітніх школах, які є безкоштовними для відвідування. Ці школи, як правило, забезпечують як академічну, так і технічну освіту і часто надають додаткові можливості в галузі освіти для випускників шкіл і дорослих в місцевому співтоваристві.

Міжнародні школи. В Ірландії працює ряд приватних міжнародних шкіл, в тому числі французькі, японські і німецькі. У цих школах можна не тільки отримувати початкову або середню освіту, а й просто приїжджати для вивчення англійської мови. MLI International Schools - одна з таких шкіл, яка пропонує курси з вивчення англійської мови в Ірландії і Великобританії. Школа працює на ринку освітніх послуг вже двадцять років. Сьогодні у неї функціонують 10 центрів літніх шкіл по всій Ірландії і Великобританії, школа продовжує розширюватися. У центрах Дубліна, Голуея, Лондона, Единбурга і Портсмута навчаються понад 5 тис. студентів.

Літні курси MLI International Schools (MLI) пропонують студентам 15 годин навчання англійської мови в тиждень разом з повною різноманітною програмою після занять, включаючи заходи, екскурсії по півдня і на цілий день, а також культурні поїздки в місто. Всі центри пропонують варіанти проживання, серед яких проживання в приймаючій сім'ї - ще одна можливість застосовувати знання мови на практиці. Літні програми MLI починаються з кінця червня і тривають по серпень.

Якщо вас зацікавила програма, залишайте
онлайн-запит - і з вами зв'яжеться наш менеджер.

Відправити заявку