Безкоштовна консультація

Безкоштовна консультація

Залиште ваші контакти - і з вами зв'яжеться наш менеджер!

Ім'я
Телефон

Навчання в Італії

Навчання в Італії. Фото - 9

Середня освіта в Італії

Італія як магніт притягує НЕ лише туристів, любителів високої моди, шикарних автомобілів і смачною їжі, вона також цікава для отримання як вищої та професійної, так і середньої освіти. Особливо привабливим навчання в Італії є для тих, хто вирішив зв'язати свє життя зі світом дизайну, моди, музики і живопису. І це не дивно, адже Італія зберегла безліч шедеврів мистецтва, які досі надихають як туристів, так і людей, що професійно займаються сферою прекрасного.

Школа в Італії

Шкільна освіта в Італії - це початкова освіта, середня молодша школа і вища середня школа. Початкова і середня молодша школи - обов'язкові для дітей, тут навчаються з шести або п'яти з половиною до чотирнадцяти років. Для італійських дітей така освіта - безкоштовна. У віці шести років діти починають обов'язкове навчання в початковій школі, де навчаються читати, писати, вивчають математику, географію, італійську мову, англійську та інші науки. Тут також відвідують уроки музики, комп'ютерної грамотності і вчать деякі соціальні науки. Релігійне навчання - предмет на вибір. Початкову освіта триває п'ять років, діти навчаються в невеликих класах 10 - 25 осіб. Наприкінці п'ятого класу школярі здають випускний іспит, у віці 11 років починають навчання в середньій школі.

Система середньої освіти Італії

Середня освіта в Італії складається з двох етапів - середня молодша школа (або перша середня школа) і середня вища школа (або друга середня школа).

Усі діти з 11 до 14 років повинні обов'язково відвідувати першу середню школу (Scuola Secondaria di Primo Grado) і прослухати мінімум 30 годин уроків в тиждень, хоча багато шкіл організовують додаткові активності після обіду, такі як навчання комп'ютерним наукам, уроки музики і спортивні заходи.

Предмети охоплюють широке коло тем у відповідності з національним навчальним планом, встановленим Міністерством освіти, університетів і наукових досліджень Італії.

Наприкінці кожного року вчителі готують персональний звіт (Sheda Personale) по кожному студенту, де вони пишуть свої коментарі про навчання і рівнень зрілості учня. Персональний звіт розглядається на класній раді викладачів (Consiglio di Classe). Нарада вирішує яку оцінку поставити студенту, і на раді пишуть коментарі, які відправляють батькам. Порада також приймає Рішення про перехід учня на наступного рік навчання. Наприкінці третього року навчання студенти здають письмовий іспит з таких предметів: італійська мова, математика, природні науки та іноземна мова. Існує також усний іспит з інших предметів. Учні, які успішно здали іспити, отримують свідоцтво про закінчення першої середньої школи і можуть переходити до наступного етапу отримання середньої освіти - в другу середню школу.

Другий етап отримання середньої освіти доступний учням віком 14 - 19 років. Навчання на даному етапі ведеться в школах двох типів: ліцеї, який дає більш академічну освіту, та інституті - по суті професійна школа. Протягом перших двох років усі студенти навчаються за однаковою програмою, затвердженою на державному рівні, що включає італійську мову і літературу, науку, математику, іноземну мову, релігієзнавство, географію, історію, соціальні науки та фізичне виховання. Спеціалізація починається з третього року навчання.  

Навчальний рік триває з вересня по кінець червня. Тривалість програм навчання варіюються від трьох до п'яти років. Більшість італійських підлітків відвідують класичні і наукові ліцеї, які готують їх до подальшого навчання в університетах. багато студентів навчаються в художніх школах (Liceo Artistico або Istituto d'arte), музичних школах (Conservatorio di Musica), на програмах, де готують вчителів початкових шкіл (Istituto Magistrale), або програмах по підготовці вихователів дитячих садків (Scuola Magistrale).

ті ж студенти, які НЕ бажають отримувати вищу освіту, можуть вступати до технічні або професійно-технічні училища (Istituti Tecnic i або Istituti Professionali) і через три року навчання почати працювати по спеціальності.

Типи навчальних закладів

Освіта класичного типу передбачає навчання в класичному або науковому ліцеї. класичний ліцей готує студентів до навчання в університетах. Навчальна програма включає в себе вивчення італійської мови і літератури, латинської мови і літератури, грецької мови та літератури. також студенти вивчають іноземну мову та літературу, історію, філософію, природні науки, хімію, географію, математику, фізику, історію мистецтва та фізичне виховання.

науковий ліцей готує студентів до навчання в університетах, при цьому робить акцент на вивченні наук. Навчальна програма включає італійську мову і літературу, латинську мову і літературу, іноземну мову і літературу, історію, філософію, географію, природні науки, хімію, астрономію, математику, фізику, малювання і фізичне виховання.

Вища школа образотворчих мистецтв - навчання в цьому навчальному закладі може тривати чотири або п'ять років. студентів готують до подальшого навчання в університетах в області живопису, скульптури або архітектури.

школа підготовки вчителів - навчання триває чотири або п'ять років. тут готовий я т майбутніх вчителів початкової школи. існує також трирічний навчальний курс для вчителів дитячих садів, але цей диплом НЕ дає студентам можливості вступати до університету.

художні школи - навчання триває три роки. за закінченні студенти можуть працювати художниками.

Технічні інститути - навчання триває п'ять років, а закінчення такого закладу дає можливість як продовжити навчання в університеті, так і почати працювати в сільському господарстві, промисловості, торгівлі.

професійні інститути - навчання триває від трьох до п'яти років, а в внаслідок навчання студенти отримують професійну кваліфікацію.

щоб отримати диплом про закінчення середньої школи, учні повинні здати письмові та усні іспити. для першого письмового іспиту потрібно есе або газетна стаття, написанні італійською мовою, на певну тему по літературі, історії, суспільствознавство або науці. другий письмовий іспит вимагає від учня написання роботи по предмету спеціалізації. Третій іспит - більш загальний, він включає питання, що стосуються сучасних проблем та іноземної мови, яку вивчав студент.

після завершення письмових іспитів студенти повинні здати усний іспит перед радою з шести вчителів. За здачу іспитів присуджуються бали: загальна кількість становить 100 балів, з яких максимум 45 - за письмові іспити, 35 - за усний і 20 балів - за схоластичні кредити, зароблені студентом в звітах за останні три роки навчання. Для отримання атестата зрілості необхідно мінімум 60 балів. Студенти, які успішно склали всі випускні іспити, отримують різні види дипломів в залежності від типу відвідуванї школи.

Міжнародні школи в Італії

міжнародні школи відкривають двері студентам всього світу, бажаючим вчитися в цій країні. В міжнародних школах вчиться також і чимало італійських дітей, бажаючих отримати освіту іноземною мовою та продовжити навчання за кордоном. різні міжнародні школи організовують освітній процес за різними навчальними програмами, наприклад США, Великобританії або Франції. зазвичай в таких школах викладається кілька іноземних мов, а усе навчання ведеться на англійською або французькою мовами. школи слідують стандартам шкільної освіти у всім світі, забезпечуючи своїм студентам можливість змінити школу на будь-яку іншу в будь-який країні світу. міжнародні школи в Італії також мають міжнародну акредитацію, таку як міжнародний бакалаврат. при цьому усі міжнародні школи повинні відповідати вимогам італійської національної системи освіти.

Найпопулярніші міжнародні школи Італії знаходяться в Римі і Мілані. Однак також існує безліч відомих міжнародних і двомовних шкіл по всій країні.

Класи в школах, як правило, невеликі. В них навчаються студенти різних національностей. багато міжнародних шкіл пропонують двомовні програми, дозволяють студентам здати іспити з італійської мови (для реінтеграції в державну систему Італії), а також іспити з англійської мови як іноземної (EFL), якщо їх першою мовою НЕ є англійська.

Якщо вас зацікавила програма, залишайте
онлайн-запит - і з вами зв'яжеться наш менеджер.

Відправити заявку