Безкоштовна консультація

Безкоштовна консультація

Залиште ваші контакти - і з вами зв'яжеться наш менеджер!

Ім'я
Телефон

Навчання в Іспанії

Навчання в Іспанії. Фото - 4
Навчання в Іспанії. Фото - 5
Навчання в Іспанії. Фото - 6
Навчання в Іспанії. Фото - 7
Навчання в Іспанії. Фото - 8

Середня освіта в Іспанії

Протягом останніх 25 років рівень освіти в Іспанії значно зріс завдяки збільшенню фінансування і реформам системи освіти. Це підтверджують результати досліджень 2015 року PISA (Міжнародна програма з оцінки освітніх досягнень учнів) про рівень освіти 15 - річних учнів у 70 країнах світу. Результати показали, що рівень підготовки іспанських учнів з математики, читання і наук складає вище середнього. Зокрема, Іспанія зайняла 30 місце з 70.

В даний час за освіту в Іспанії відповідає міністерство освіти, культури і спорту, хоча 17 автономних регіонів приймають більшість рішень щодо власних систем освіти.

Релігійна освіта в Іспанії вивчається в державних школах, але не є обов'язковим предметом. Зазвичай в школах навчаються як хлопчики, так і дівчатка, а також діти з особливими потребами - якщо це можливо. Навчання на дому в Іспанії дозволено законом, однак воно не дуже популярне.

Система середньої освіти в Іспанії

Іспанська система початкової та середньої освіти складається з чотирьох етапів, два з яких є обов'язковими для всіх дітей:

1) яслі та дошкільна освіта (educationación infantil) - необов'язковий етап;

2) початкова освіта (escuela primaria) - обов'язковий етап;

3) обов’язкова середня освіта (educación secundaria obligatoria);

4) вища середня освіта (bachillerato) - необов'язковий етап.

На етапі отримання обов'язкової середньої освіти в Іспанії навчаються діти 12 - 16 років в державних школах (Instituto de Educación Secundaria), приватних школах (Colegio Privado) або приватних навчальних закладах, що фінансуються державою (Colegio Concertado).

За останні кілька років система середньої освіти зазнала серйозних змін. Вона відійшла від традиційної рольової моделі навчання і сьогодні більше схожа на британську систему. В даний час навчання побудовано на проектній роботі і регулярному оцінюванні. Цікаво й те, що в іспанських школах вельми невимушена атмосфера з менш суворою дисципліною. У школах також розраховують на те, що в процесі навчання дитини будуть брати участь і його батьки, родина.

Середня освіта в Іспанії складається з двох етапів: на першому займаються діти 12 - 14 років, на другому - діти 14 - 16 років. На обох етапах є основні обов'язкові і факультативні предмети. До основних обов'язкових належать, як правило, іспанська мова і література (можетакож бути мова і література автономного регіону), математика, географія, історія, іноземна мова та фізичне виховання. Факультативними є зазвичай музика, технології, друга іноземна мова і суспільствознавство. Наприкінці двох років навчання учні вибирають кілька факультативних предметів із запропонованих: природознавство і суспільство ведення, музика, технології, пластичні і образотворчі мистецтва. Релігійна освіта також факультативна.

Успішність студентів оцінюється регулярно. Якщо вона нижче очікуваного рівня, учнів залишають на другий рік. Більш ніж два рази залишатися на другий рік можна.

Якщо після закінчення чотирьох років навчання учні показують належний рівень успішності, то отримують сертифікат про завершення середньої освіти - Graduado en Educación Secundaria. Тепер можна переходити на наступний рівень вищої середньої освіти та вчитися на ступінь бакалавра, яка дозволить йому вступати до університету.

Обов'язкова освіта в Іспанії закінчується в 16 років, коли студенти можуть продовжити навчання і готуватися поступати в університет, або продовжити навчання ще два роки, вибрати професійне навчання і отримати професію, чи взагалі закінчити навчання.

Особливості процесу навчання

Тривалість навчального року може відрізнятися в різних регіонах країни, а також може залежати від того, що саме і в якій школі вивчає студент. Зазвичай в Іспанії навчальний рік розпочинається в середині вересня, триває до середини червня і складається з трьох триместрів приблизно по 11 тижнів кожний.

В Іспанії канікули тривають довше, ніж в будь-якій іншій європейській країні. Учні відпочивають, як правило, два тижні на Різдво, два тижні на Великдень і близько 11 тижнів влітку.

Заняття в більшості шкіл починаються о 9 ранку і тривають до 12: 00. Далі - перерва на обід до 15: 00. А з 15: 00 до 17: 00 - друга частина занять. Як приватні, так і державні початкові школи зазвичай піклуються про учнів весь день з 9: 00 до 17: 00.

У деяких школах навчальний день може закінчуватися в 14: 00 без перерви на обід.

У середній школі заняття також можуть починатися в 8: 00 або 8: 30 і тривати до 17: 30.

Мова навчання

У державних школах викладання ведеться іспанською мовою або іноді на мові регіону, наприклад каталонською або баскською. Зазвичай школи оцінюють рівень знання іспанської мови, і, якщо учням потрібна допомога з її вивченням, можна отримати додаткові уроки. Також школи можуть відправляти нових учнів на вивчення мови в різні класи, в залежності від їх рівня знання іспанської. Зокрема, є можливість провчитися рік в класі з учнями молодше, щоб підтягти знання мови, а потім продовжити навчання з однокласниками свого віку. Деякі школи пропонують інтенсивні мовні курси або класи-містки протягом перших кількох тижнів навчання розом зі звичайними уроками.

Міжнародні приватні школи

Приватні міжнародні школи в Іспанії пропонують навчання різними мовами за міжнародними програмами, визнаним в усьому світі. У таких школах учні навчаються в невеликих класах, мають у своєму розпорядженні широкий вибір академічних та неакадемічних предметів, а також мають багато розноманітних позашкільних занять.

Вибрати приватну школу в Іспанії можна виходячи з того, яку програму або курс ви хочете вивчати. Вибрати можна, в тому числі, іспанський бакалаврат (bachillerato), який викладається повністю іспанською мовою, субсидується державою і відповідає навчальній програмі іспанської державної школи; британські GCSE і A-level; диплом американської вищої школи; міжнародний бакалавріат (IB).

У міжнародних школах навчаються діти з усього світу, тому студенти мають досвід спілкування з представниками найрізноманітніших культур. Також в міжнародних школах обов'язково вивчається іспанска мова, тому студенти не відчувають себе відірваними від культури країни, в якій вони живуть і навчаються.

Для українських учнів цікавими можуть бути такі школи, як King's College International, LAUDE Lady Elizabeth School і Caxton College.

King's College International - одна з провідних шкіл в сегменті мовних шкіл, яка також входить у всесвітньо відому мережу британських шкіл King 's Group, засновану в 1969 році. Школи мережі пропонують студентам можливість отримати британську освіту в школах по всьому світу. King's College International пропонує студентам високоякісну мовну британську освіту. А це означає, що мова йде не тільки про високу якість і про передові методики навчання, а й про спосіб життя. Мета школи не тільки надати студентам кілька шляхів до оволодіння мовою, а й забезпечити можливість отримати цілісну освіту, що розвиває емоційний інтелект, допомагає стати соціально активними і будувати свою мережу контактів. До того ж це можливість активно проводити вільний час.

LAUDE Lady Elizabeth School - міжнародна школа-пансіон в іспанській провінції Аліканте. Має репутацію однієї з кращих приватних міжнародних шкіл Іспанії. Навчання в основі своїй базується на британській системі освіти, яка враховує вимоги іспанської освітньої системи. Навчальний план в старших класах дає можливість студентам самостійно обирати предмети, що особливо важливо для тих, хто перебуває в процесі вибору подальшої країни і навчального закладу для навчання.

Завершивши навчання, випускники отримують атестат про повну загальну середню освіту як іспанського, так і британського зразка. Випускники здають іспити за програмою IGCSE і отримують право продовжити навчання в Великобританії на програмах International Baccalaureate або A-level. Для тих же студентів, хто мріють їхати за вищою освітою за океан, школа дає можливість здати профільні іспити SAT, які необхідні для вступу до університетів США.

Навчання LAUDE в Lady Elizabeth School можна починати з самого раннього дитинства. Школа пропонує ясла і дитячий сад, а також дає початкову і середню освіту.

Caxton College - приватна школа для хлопчиків і дівчаток, розташована у Валенсії на узбережжі Середземного моря, пропонує повну освіту для студентів у віці від 1 до 18 років. Особливість даної школи полягає в тому, що це свого роду британська школа в Іспанії. Навчальний заклад був відзначений Національною академією британських шкіл в Іспанії (NABSS) як найкраща британська школа за кордоном з найвищою позначкою «видатний» у всіх сферах. Незважаючи на те, що більшість учнів у Caxton College - іспанці, все больше дітей приїжджають вчитися сюди з-за кордону. 80% викладачів в школі - британці, а предмети з британскої навчальної програми викладаються англійською мовою. Суміш як британської, так і іспанської культур, а також наявність різних мов для вивчення (англійська, іспанська, французька, німецька, китайська, валенсійска ...) допомагають розвивати і заохочувати у студентів терпимість, готуючи їх до майбутнього в глобальній полікультурній обстановці.

Якщо вас зацікавила програма, залишайте
онлайн-запит - і з вами зв'яжеться наш менеджер.

Відправити заявку