Безкоштовна консультація

Безкоштовна консультація

Залиште ваші контакти - і з вами зв'яжеться наш менеджер!

Ім'я
Телефон

Навчання в Бельгії

Навчання в Бельгії. Фото - 8

Вища освіта в Бельгії

Брюссель - батьківщина ряду інститутів Євросоюзу, місце, де розташована штаб-квартира НАТО, і фактично столиця ЄС - має чудову академічну репутацію, адже тут розміщено близько трьох десятків вищих навчальних закладів. Воістину студентське місто може бути гідним конкурентом будь-якого такого ж європейського міста. Однак не варто думати, ніби все освітнє середовище зосереджена тільки в столиці. Освітні установи багатьох бельгійських міст мають свою давню історію.

Давні традиції вищої освіти в Бельгії

Багато вузів Бельгії починали свою діяльність ще в Середні століття, тому традиції вищої освіти в країні існують дуже давно. У сучасній Бельгії система вищої освіти включає навчальні заклади, що займають високі місця в рейтингах вузів. Сьогодні тут пропонують найширший широкий спектр предметів навчання - від біоінженерії до образотворчого мистецтва, від аеронавтики до ядерної медицини.

Вища освіта в Бельгії здійснюється через два типи установ: університети та професійні школи (hautes écoles / hogescholen). Кількість вузів в країні весь час збільшується, і головною особливістю таких навчальних закладів є те, що тут пропонують програми англійською мовою. Однак даний тренд стосується не тільки нових навчальних закладів, а й вузів із солідною історією. У зв'язку з цим у молодих людей з-за кордону відкриваються широкі можливості для навчання в цій країні. Звичайно ж, це стосується і українців.

Система вищої освіти в Бельгії входить в так званий простір вищої освіти та передбачає три цикли навчання: перший - програми бакалаврату, другий - магістерські програми, і третій - наукові дослідження, мета яких - написання кандидатської дисертації. Таким чином, після отримання ступеню бакалавра студент може доповнити його другим циклом досліджень (магістерської програмою). До слова, тут працює Європейська система передачі і накопичення кредитів (ECTS), що припускає отримання кредитів за певні цикли (етапи, програми) навчання. Зокрема, отримання магістерського ступеня передбачає наявність від 60 до 120 кредитів ECTS. Цикл навчання на магістерській програмі закінчується магістерської дисертацією - однієї з важливих складових загальної оцінки студента. Магістерські програми спрямовані на те, щоб надати студентам передові знання та навички в певній галузі. Ступінь магістра передбачає отримання спеціалізованої професійної кваліфікації.

Що стосується подальшого професійного навчання або розширення навичок, отриманих після закінчення бакалаврської або магістерської програм, то для цього існують програми аспірантури. Сертифікат про закінчення такої програми видається після отримання ще 20 кредитів ECTS. А ось подальший рівень підготовки - це отримання ступеня кандидата наук. До слова, нерідко, крім підготовки дисертації, аспіранти беруть програму навчання PhD, щоб отримати додаткові навички, які можуть бути корисні в їх подальшій кар'єрі на академічній ниві або в науково-виробничій сфері.

Як і в більшості європейських країн, ступінь бакалавра зазвичай займає три роки, а ступінь магістра один-два роки. Ступінь бакалавра класифікується як професійний бакалавр або академічний бакалавр. Професійний - має зв'язок з певною професією, академічний - призначений для підготовки студентів до ступеня магістра. Отримавши ступінь магістра, студенти можуть продовжити дослідні проекти, що ведуть до докторського ступеня. Ступінь бакалавра і магістра може бути присуджена як коледжами, так і університетами Бельгії, а ступінь кандидата - тільки університетам.

Бельгія - вельми популярне місце для іноземних студентів. Не дивно, що сюди приїжджають студенти з різних куточків планети, адже в Бельгії дуже високі стандарти навчання.

Відмінності між типами вузів

Професійні школи Бельгії зосереджені на практичній підготовці, що призначена для набуття студентами професійних знань і навичок, до слова, що вимагає передового навчання, наприклад, в сфері права, медицини, техніки, архітектури або сільського господарства. В універсітетах навчальний процес зосереджений на теоретичному навчанні в певній галузі. Тут займаються чистими дослідженнями, хоча після закінчення деяких бізнес-, медичних або юридичних шкіл при університетах можна отримати «практичні» ступені.

Державна та недержавна освіта

Вузи в Бельгії бувають державними та недержавними. Державні вищі навчальні заклади утримуються за рахунок урядів громад (оскільки саме громади відповідальні за вузи, а не уряд країни), а недержавні (наприклад, світські та конфесійні установи) - за рахунок різних фондів, меценатських організацій та ін., які керують вузом.

Вартість вищої освіти для іноземців в Бельгії залежить від конкретного навчального закладу, але в загальному вона досить прийнятна в порівнянні з іншими країнами.

Вступ

Порядок вступу в бельгійські вищі навчальні заклади залежать від конкретного вузу. Однак головна відмінність вступу в бельгійських ий вуз від інших вузів Європи в тому, що сюди можна вступати прямо після школи, а не займаючись на курсі доуніверситетської підготовки. Варто також звернути увагу, що в Бельгії існує квота на іноземних студентів, яких повинно бути не більше 2% від місцевих студентів. Однак, беручи до уваги те, як багато в Бельгії вузів, даний факт рідко може перешкодити вступу в будь-який певний вуз.

До багатьох ВНЗ приймають без вступних іспитів, однак не в усі. Зокрема, на медичні (стоматологія), технічні, мистецтвознавчі спеціальності і менеджмент наук абітурієнтів приймають після вступних іспитів.

Мова навчання

Бельгія є федеративною державою з трьома мовними громадами (спільнотами): голландської фламандської громадою, французькою громадою і невеликою німецькомовною громадою (німецькомовні студенти зазвичай відвідують університети у французькій громаді або їдуть на навчання до Німеччини). Французька і фламандська громади працюють за власною системою вищої освіти з тією лише різницею, що вузи у франкомовній частині Бельгії проводять всі заняття по-французьки, а в фламандськомовних районах можуть пропонуватися заняття нідерландською або англійською мовами. Даний факт має незаперечну перевагу серед іноземних студентів, оскільки вони можуть досконально вивчити ще одну додаткову іноземну мову. Однак під час вступу до вузу іноземний студент повинен мати еквівалент CESS (Certat d'Enseignement Secondaire Supérieur), до того ж треба буде продемонструвати адекватне знання французької або нідерландської мови. До речі, з огляду на дану ситуацію, більшість університетів пропонують літні мовні курси для іноземних студентів до початку навчального року.

Студентське життя в Бельгії

Близько чверті населення Бельгії - іммігранти, тому місцеві жителі до іноземців ставляться дуже добре. У країні високий рівень життя, величезна кількість туристичних місць, багата культура. Тож молодим людям з-за кордону буде тут комфортно в усіх відношеннях. Ще один важливий факт - іноземні студенти після закінчення університету мають хороші шанси знайти роботу в Бельгії. Можна також зареєструвати тут в країні власну компанію.

Університети

Одним з найбільш цікавих в плані навчання для української молоді може стати United International Business Schools (UIBS) - вуз, що спеціалізується на міжкультурній освіті з глобальною перспективою, незалежний приватний вищий навчальний заклад з університетськими містечками в Цюріху, Женеві, Токіо, Мілані, Барселоні, Мадриді, а також в бельгійських Брюсселі і Антверпені. Примітно те, що програми навчального закладу засновані на американській моделі вищої освіти, що дозволяє студентам вибирати курси на основі вимог програми, попередніх досліджень, поточних інтересів і власних амбітних планів. Це означає, що тут готують ні багато ні мало - світових лідерів майбутнього.

Якщо вас зацікавила програма, залишайте
онлайн-запит - і з вами зв'яжеться наш менеджер.

Відправити заявку