Безкоштовна консультація

Безкоштовна консультація

Залиште ваші контакти - і з вами зв'яжеться наш менеджер!

Ім'я
Телефон

Навчання в Бельгії

Навчання в Бельгії. Фото - 8

Середня освіта в Бельгії

Бельгія вельми приваблива для здобуття середньої освіти дітьми з-за кордону. Особливо, якщо в майбутньому передбачається вивчати мови або міжнародні відносини. Адже тут більшість людей розмовляють чотирьма мовами: французькою, німецькою, голландською та англійською, а сама країна формально вважається столицею Європейського союзу.

Система обов'язкової освіти

Обов'язкова освіта в Бельгії починається з 6 років і триває до 18-ти, хоча діти можуть почати навчання і в п'ятирічному віці, якщо готові до цього. А дошкільні навчальні заклади приймають діток починаючи з двох з половиною років.

Дошкільна освіта. Для батьків, які працюють повний день, існує великий вибір дитячих установ, і майже всі діти в Бельгії відвідують дошкільні установи з раннього віку. До початку обов'язкової освіти для дітей до двох з половиною років доступні ясла, а після ясел дітьми займаються дитячі садки (kleuteronderwijs / enseignement maternelle) до досягнення ними шкільного віку. Відвідування дитячих садків може бути безкоштовним. Якщо місць в дитячому садку недостатньо, дітям батьків, що працюють повний робочий день, приділяється пріоритетна увага. Дитячі садки часто закріплені за місцевими початковими школами. Це дозволяє легко пережити перехідний період між дошкільною та початковою шкільною освітою.

Початкова школа. Як правило, діти починають ходити в початкову школу у вересні того року, коли їм вже виповнилося шість років, і навчаються в середньій школі приблизно до 12 років. Діти вчаться в початковій школі (lager onderwijs / enseignement primaire) протягом шести років. Протягом цього часу вони вивчають ряд предметів з акцентом на мовах і математиці. Вивчення іноземної мови найчастіше є частиною навчального плану, наприклад, французької у фламандськомовних районах, або голландської, чи німецької у французькому суспільстві. Домашнє завдання також є частиною навчального процесу з перших років школи. У бельгійських школах вважається, що батьки повинні брати активну участь в навчанні дітей: допомагати з домашнім завданням, брати участь у позакласних заходах та ін.

В кінці етапу початкової освіти учні отримують сертифікат бакалаврату базової освіти (CEB) у школах французької громади, сертифікат базової освіти Getuigschrift basisonderwijs в школах фламандського співтовариства і диплом початкової школи (Abschlusszeugnis der Grundschule) для випускників шкіл німецької громади. Цей документ має велике значення для переходу на етап середньої освіти.

Середня школа (secundair onderwijs / enseignement secondaire) - це третій етап навчання. На першому вивчаються загальні предмети, після чого студенти можуть обирати спеціалізацію і рухатися по одному з трьох напрямків - загальному, професійному, технічному або художньому - в залежності від індивідуального вибору та здібностей. Оцінювати успішність в середній школі продовжують не менше регулярно.

Коли учні обирають спеціалізацію, в кожній з чотирьох сфер спеціалізації вивчаються різні предмети. Так, вибираючи в якості спеціалізації загальну освіту, студенти починають готуватися до вступу до вищих навчальних закладів, тому освіта фокусується на теоретичних і загальних знаннях.

Сфера технічної освіти аналогічна загальній, проте з великим фокусом на практику і технічне навчання. Вибираючи цю спеціалізацію, учні готуються до отримання професії або ж до подальшого продовження навчання.

Професійна освіта забезпечує прямий доступ до професії в кінці курсу навчання і в значній мірі орієнтована на практику.

Мистецька освіта за своєю структурою організована точно так само, як і технічна, однак предмети, які обирають студенти, відносяться до сфери мистецтва. Після завершення даної спеціалізації учні можуть продовжити навчатися і отримати вищу освіту в спеціалізованій установі, такій як художній коледж чи університет - в залежності від вивчених предметів.

По завершенні навчання за всіма спеціалізаціями, крім професійної освіти, студенти отримують свідоцтво про середню освіту (CESS), яке дає можливість вступати до вузів. Тоді як за спеціалізацією професійної освіти отримати цей сертифікат також можна, доучившись до сьомого класу.

Оцінки, розпорядок

Дітей в бельгійській школі оцінюють на всіх рівнях навчання, починаючи з дошкільної та середньої освіти, щоб визначити, чи готові вони до наступного етапу. Залишати на другий рік - явище, що зустрічається нерідко, яке до того ж негативно не сприймається.

Що ж стосується процесу навчання в бельгійських школах, то варто звернути увагу на такий факт: в більшості шкіл заведено правило по середах вчитися тільки до обіду, так як після обіду нерідко проводяться культурні заходи або спортивні змагання. Також під такі позакласні активності можуть виділяти ранок суботи.

Канікули зазвичай проводяться в перший тиждень листопада, потім два тижні вихідних в кінці року, тиждень в лютому, два тижні навесні і, звичайно, при національних святах протягом року. Відвідування школи в Бельгії досить суворе - учні повинні бути присутніми щодня, а, наприклад, після лікарняного надати довідку від лікаря про відсутності у дитини захворювання.

Типи шкіл

Державні і приватні школи. Освіта в державних бельгійських школах безкоштовна, хоча передбачається, що батьки зроблять свій внесок у вартість шкільного приладдя або навчальних поїздок, а також сплатять вартість підручників для своїх дітей в середній школі. У всіх школах хлопчики і дівчатка вчаться разом. Поряд з державними працюють і приватні школи. Дипломи тих і тих, звичайно ж, однакові.

Певну роль в державній освіті відіграє релігія, і студенти можуть обирати навчання в католицькій, протестантській, православній релігії, іудаїзмі або ісламу, чи не вивчати теологію зовсім, користуючись світським підходом.

Міжнародні школи. У міжнародні школи відправляють дітей ті батьки з інших країн, які хочуть, щоб їхні діти залишалися в знайомої системі, з мовою, який вони знають, і з можливістю продовжити навчання або повернутися працювати в рідну країну. У міру зростання міжнародної спільноти в Бельгії з'явилося безліч міжнародних шкіл, зокрема в Брюсселі, викладання в яких ведеться за британськими, американськими, французьким або голландським програмами. Ці школи пропонують весь спектр освіти, починаючи з дошкільного віку. Вони зазвичай є приватними, а відповідно платними.

Європейські школи. Щоб вступити в європейську школу, традиційно було потрібно, щоб хоча б один з батьків працював в якій-небудь установі ЄС, хоча в останні роки деякі школи стали менш суворими в своїх вимогах до поступ ающім. Освіта в таких школах ведеться на рідній мові, а вивчення другої іноземної мови починається вже на початковому рівні навчання. Третій мова є обов'язковим з другого року навчання в середній школі поряд з іншими додатковими мовами, пропонованими в наступні роки. Викладання ведеться за програмою європейського бакалаврату, який визнаний для вступу до університету и по всьому Е вросоюзу.

Методичні школи. Велика кількість шкіл в Бельгії використовує певну методологію освітньої філософії. У них діти часто вчаться за допомогою нестандартних методів навчання, наприклад, такі предмети, як граматика, математика і природознавство, можуть викладатися досвідченим шляхом, в неформальній обстановці, з використанням практичних занять і експериментів і ін. Наприклад, школи, використовують педагогічну технологію Селестена Френе, відомого французького педагога, застосовують оригінальні форми виховання і навчання, тоді як школи, що використовують філософію Овідія Декролі, застосовують створені відомим бельгійським педагогом і психологом систему дидактичних ігор, які спрямовані на сенсорний розвиток школярів. Не менш популярні також Вальдорфскі школи, де для дітей створені всі можливості для розвитку в індивідуальному темпі.

У Бельгії є також вибір всесвітньо відомих шкіл Монтессорі, де вчать дітей в невеликих групах. Дітям рекомендується працювати у власному темпі і самостійно. Це накладає певну відповідальність на дітей за розвиток власного навчання, в той час як вчителі діють як провідники і фасилітатори для студентів. Ці школи, як правило, пропонують двомовну французько-англійську освіту. Додаткові мови, такі як голландська та німецька, можуть бути введені в міру того, як діти стають старше, хоча їх часто викладають більш традиційно.

Якщо вас зацікавила програма, залишайте
онлайн-запит - і з вами зв'яжеться наш менеджер.

Відправити заявку