Безкоштовна консультація

Безкоштовна консультація

Залиште ваші контакти - і з вами зв'яжеться наш менеджер!

Ім'я
Телефон

Навчання на Мальті

Середня освіта на Мальті

Завдяки британській колоніальній спадщині Мальти система шкільної освіти тут багато в чому успадковує освітню систему Великобританії. Не дивно, що освіта на Мальті утримує високу планку стандартів в сфері навчання.

Якщо говорити про найбільш загальні та виразні риси системи освіти цієї острівної держави, то слід вказати на такі: тут діти у віці 4-16 років можуть отримати безкоштовну освіту в будь-якій державній школі; дітей з раннього віку привчають до здачі іспитів; зазвичай у кожної школи на Мальті є своя уніформа в своїх унікальних кольорах і зі своїм логотипом.

Дошкільна освіта і початкова школа

Діти на Мальті абсолютно безкоштовно відвідують дитячі садки з 3-4 років. Протягом цього періоду навчання носить неформальний ігровий характер. Діти спілкуються один з одним, грають, гуляють - все як у звичайних дитячих садах.

У 5 років дитина стає учнем початкової школи. Початкова освіта триває 6 років. Відвідування початкової школи, звичайно ж, обов’язкове для всіх дітей. До 2010 року існувала практика розподілу учнів, що навчаються два останніх роки початкової школи, за різними класами залежно від їх здібностей. Однак зараз подібної практики більше немає. Велике значення тут приділяють дітям з особливими потребами, з тим щоб розмістити їх в загальноосвітніх школах. Також доступні і спеціалізовані школи.

Середня освіта

Після закінчення початкової школи учні переходять в середню, де діти займаються з 11 до 16 років. Після закінчення середньої школи обов'язкове навчання закінчено, проте студенти можуть самостійно скласти іспит за програмою середньої школи на звичайному рівні Ordinary Level (O-level), що допоможе їм отримати пост-середню освіту і згодом вступити до університету. Є п'ять обов'язкових іспитів: англійська, мальтійська мови, математика, наука та іноземна мова. Слід зауважити, що іспитів O-level існує набагато більше, і студенти можуть здавати стільки іспитів, скільки їм необхідно, однак за умови, що вони здали обов'язкові п'ять. Приблизно 60% мальтійських студентів продовжують навчання після отримання обов'язкової освіти.

Пост-середню освіту

У віці 16 років студенти можуть піти в школу для старшокласників, навчання в якій триває два роки, тобто до 18 років. Те, яку школу можуть вибрати старшокласники, залежить від результатів їх іспитів. Вибрати можна вищу середню школу - як продовження навчання в місцевій середній школі. Тут студенти можуть пройти якісь предмети повторно, також вивчаються предмети на більш високому рівні. В університет після цієї школи можуть надійти тільки ті, хто показав найкращі результати. Також вибрати можна університетський молодший коледж, який готує учнів до вступу в університети в будь-якій країні світу. Продовжити пост-середню освіту можна, і отримавши професійну освіту в сферах туризму, охорони здоров'я і т. д.

Мова навчання

Оскільки Мальта є двомовною країною, то англійською та мальтійською мовами говорять як в школі, так і поза навчальним закладом. У державних школах основною мовою навчання є мальтійська, за винятком уроків англійської мови. Мальтійці, як правило, вважають за краще спілкуватися рідною мовою і поза школою. А ось в приватних школах заняття проводяться англійською, хоча більшість студентів говорять і англійською, і мальтійською як на уроках, так і не сидячи за партою. Все залежить від того, яка мова найчастіше використовується вдома і в спілкуванні з однолітками.

Навчальна програма, навчальний рік, релігія

Як вже було сказано вище, система освіти Мальти цінується досить високо. Незважаючи на те, що міжнародні школи можуть слідувати різним навчальним програмам, в більшості шкіл використовується британська навчальна програма: учні вивчають широке коло предметів і здають іспити в середині і наприкінці року.

Навчальний рік тут триває з вересня по червень. А значить у школярів на Мальті є три місяці літніх канікул. Різдвяні та великодні канікули тривають близько двох тижнів, а перерва між семестрами - всього кілька днів. На додаток до цих канікул на Мальті є багато вихідних під час державних і релігійних свят, які святкуються протягом року.

Католицьку релігію викладають в школах, однак для іноземців теологія не є обов'язковим предметом. Іноземні студенти можуть відмовитися від вивчення цієї дисципліни, а замість цього, скажімо, займатися в бібліотеці.

Типи шкіл

На Мальті існує два типи шкіл: державні і приватні. Державні школи надають безкоштовну освіту всім учням. Ці школи знаходяться у всіх основних містах островів Мальти. Крім занять з англійської мови, усе уроки викладаються мальтійською. Також організовано безкоштовний транспорт для доставки дітей до школи і назад додому. Підручники та інші навчальні матеріали також надаються безкоштовно. Єдине, що повинні купити батьки своїм дітям, - це шкільна форма.

Близько 30% студентів на Мальті відвідують приватні школи, робота яких (так само, як і державних) регулюється Міністерством освіти. Можна виділити дві категорії приватних шкіл на Мальті: церковні та незалежні. Всі вони надають початкову і середню освіту. Більшість церковних шкіл належать до католицької церкви і є безкоштовними для учнів, проте батьки повинні платити щорічне фіксоване пожертвування. Уроки проводять черниці і священики, а всі уроки, крім занять з мальтійської мови, ведуться англійською. При відвідуванні церковної школи батьки повинні оплачувати такі витрати, як шкільний транспорт, книги та інші навчальні матеріали, а також покупку шкільної форми.

У незалежних школах всі заняття проводяться англійською мовою. При відвідуванні незалежної школи батьки повинні платити за шкільний транспорт, книги та інші навчальні матеріали, а також купувати шкільну форму.

Міжнародні школи

Мальта - інтернаціональна держава. Тут навчається велика кількість іноземних студентів різного віку. Проте, оскільки більшість дітей на Мальті говорять англійською, також уроки в багатьох школах викладаються англійською мовою, у батьків є великий вибір навчальних закладів, в які вони можуть відправити вчитися своїх дітей. Одна з різновидів таких шкіл - міжнародні. Саме ці школи можуть ідеально підійти іноземним студентам. Адже міжнародні школи забезпечують аналогічні стандарти навчання в усьому світі, тому перехід з мальтійської школи в будь-яку іншу міжнародну школу в світі буде нескладним.

У міжнародних школах можуть вчитися як мальтійські діти, так і зарубіжні студенти. Викладання може вестися за навчальним планом США, Великобританії, Франції та інших країн. Основною мовою викладання може бути будь-яка мова, але в більшості випадків це англійська мова. Крім того, в міжнародних школах викладається ще кілька іноземних мов. Міжнародні школи надають міжнародну акредитацію, таку як міжнародний бакалаврат.

Вимоги та особливості вступу до міжнародних школи варіюються від школи до школи. Кількість місць в них часто обмежена, тому пріоритет віддається учням за національністю. Навчання зазвичай коштує дорого і відповідає рівню освіти високої якості. Учні займаються в невеликих класах, школи обладнані всім необхідним для класних і позакласних занять. У деяких міжнародних школах є пансіонати, проте більшість - все ж школи денного типу, що не забезпечують проживання іноземним студентам.

Освіта для дорослих

На Мальті є безліч можливостей здобути освіту не тільки для дітей і підлітків, а й для дорослих - тих, хто хоче вивчати іноземні мови, отримати кваліфікацію, наприклад, в маркетингу або, освоїти нову професію. Курси з ділового листування, базовим навичкам підприємництва, а також по спеціальній професійній підготовці для дорослих на Мальті - не рідкість.

Заняття на курсах проводяться як вдень, так і ввечері, до того ж є і спеціальний нічний інститут додаткової освіти, що пропонує різні професійні курси для дорослих в нічний час. Оскільки провайдерами такого навчання є державні служба - більшість курсів безкоштовні.

Якщо вас зацікавила програма, залишайте
онлайн-запит - і з вами зв'яжеться наш менеджер.

Відправити заявку