Безкоштовна консультація

Безкоштовна консультація

Залиште ваші контакти - і з вами зв'яжеться наш менеджер!

Ім'я
Телефон

Навчання в Нідерландах

Навчання в Нідерландах. Фото - 4
Навчання в Нідерландах. Фото - 5
Навчання в Нідерландах. Фото - 6
Навчання в Нідерландах. Фото - 7
Навчання в Нідерландах. Фото - 8

Середня освіта в Нідерландах

Здобути середню освіту в Нідерландах означає відкрити перед собою безліч можливостей для подальшого здобуття вищої освіти. Випускники шкіл в Нідерландах можуть продовжити навчання у вищих навчальних закладах цієї країни, а можуть поставити собі за мету вступити в будь-який університет світу, включаючи найпрестижніші університети Великої Британії та США. Адже в Нідерландах можна здобути середню освіту, навчаючись англійською, німецькою або голландською мовами на вибір. Такий широкий вибір не дає жодна інша європейська країна.

Типи шкіл в Нідерландах

Початкові і середні школи в цій країні діляться на дві категорії: звичайні безкоштовні державні школи і спеціальні школи, які управляються незалежно і мають або свою освітню філософію, або релігійну спрямованість. І ті й інші отримують фінансування від уряду.

Звичайні середні школи (openbaar) управляються державою. У них немає релігійної приналежності, як, власне, і своєї будь-якої особливої філософії. Однак, близько двох третин школярів в Нідерландах ходять все ж в спеціальні школи (bijzondere), серед яких найпоширеніші - релігійні школи, в яких можуть навчатися діти з різними релігійними віруваннями; школи Монтессорі (в яких основним принципом освіти є ігрова форма і самостійне виконання вправ, а кожна дитина займається тим, що їй подобається); Вальдорфські школи (в яких, по суті, будується місток між релігією і наукою), міжнародні, двомовні школи і ін.

Система середньої освіти

Середня освіта розпочинається для дітей у віці 12 років, коли після закінчення початкової школи і здачі тесту CITО (це не звичайний тест, а іспит, який, до речі, триває кілька днів) учні вибирають один з трьох шляхів і вступають до навчальних закладів відповідно до свого вибору . Вибір цей залежить від результату тесту та рекомендації, які кожному школяреві дають в початковій школі, а також визначається рівнем підготовки учня, цілями і уподобаннями.

Три напрямки середньої освіти

Існують три основних напрямки при отриманні середньої освіти: 1) підготовча середня професійно-технічна освіта (VMBO); 2) старша загальна середня освіта (HAVO); 3) доуніверситетська освіта (VWO).

Іноді ще вказують і на четвертий напрям (двомовний) доуніверситетської освіти (bilingual VWO), в рамках якого після першого року здобуття середньої освіти близько половини предметів викладаються англійською мовою.

VMBO (voorbereidend middelbaar beroepsonderwijs) - чотирирічний курс навчання, в результаті якого студенти отримують професію, отримуючи практичні знання. На даному етапі студенти здають два кваліфікаційних іспити і закінчують навчання у віці 16 років. Цей напрямок має чотири різних підрозділи, що відрізняються за обсягом практичних і теоретичних знань, які отримують студенти поряд з вивченням загальних предметів:

Базове професійне навчання (VMBO-B) - в даному підрозділі навчання 12 годин на тиждень присвячені практичним предметів. Потім учні можуть перейти на навчання на першому і другому рівні MBO (тобто середньої професійної освіти).

Основне навчання (VMBO-K) - в цьому підрозділі 12 годин на тиждень присвячені вивченню практичних предметів, мета яких - допомогти учням оволодіти професією. Далі можливий перехід на другий і третій рівень МВО.

Змішане навчання (VMBO-G) - тут 4 години на тиждень вивчаються практичні предмети, а решту часу - загальні дисципліни. Потім студенти можуть продовжити навчання на третьому і четвертому рівнях МВО.

Теоретичне навчання (VMBO-T) - вивчаються тільки загальні предмети. Студенти далі можуть продовжити навчання на третьому і четвертому рівнях МВО або перейти на потік HAVO.

Учні також можуть вибрати сектор спеціалізації з наступних опцій: технічна (конструювання, графіка, метал, транспортні засоби, електроніка, інсталяція, транспорт і логістика); сільське господарство (сільськогосподарське і природне середовище, технології продуктів харчування); економіка (адміністрування, кейтеринг, комерційні послуги, мода і одяг); соціальне забезпечення і догляд.

HAVO (Hoger algemeen voortgezet onderwijs) - навчання на даному етапі триває 5 років і готує студента до вступу у вищі професійно-технічні навчальні заклади, наприклад, такі як університет прикладних наук, де студенти у віці 17 років починають навчання на ступінь бакалавра прикладних наук. Або ж до отримання професії. В кінці другого року навчання студент вибирає профіль - пакет предметів, що включає обов'язкові і вибіркові дисципліни. На вибір пропонуються такі пакети: культура і суспільство, економіка і суспільство, природа і охорона здоров'я, природа і технології.

Після четвертого року навчання студенти проходять етап самостійної роботи, на якому до звичайних уроків додається широкий вибір дисциплін для самостійного вивчення.

VWO (Voorbereidend wetenschappelijk onderwijs) - 6-річний курс, який готує студентів до отримання ступеня бакалавра в дослідницьких університетах. Школи, що пропонують навчання VWO, називаються гімназіями або Атенеум і випускають учнів у віці 18 років. У гімназіях на відміну від Атенеум школярі вивчають грецьку та латину. Також Атенеум можуть пропонувати двомовне навчання.

Протягом перших двох років студенти вивчають п'ятнадцять предметів, які формують основну програму. Всі студенти даного напрямку повинні вивчати французьку, німецьку та англійську мови до кінця третього року навчання. На завершення третього року навчання студенти також обирають профіль - пакет предметів, що включає як обов'язкові, так і вибіркові дисципліни. Вибрати можна з наступних профілів: культура і суспільство, економіка і суспільство, природа і здоров'я, природа і технології. На четвертому році навчання студенти також проходять період самостійного навчання.

Зміна траєкторії навчання

Між цими напрямками можливий перехід як з нижчого на високий рівень складності, так і навпаки. Наприклад, якщо талановитий школяр з якихось причин був визначений в напрямок VMBO, проте з часом виявив бажання досягти більш високих результатів, він може перейти в напрямок HAVO під час останніх двох років навчання. Так само і студенти HAVO можуть останні два роки вчитися у напрямку VWO і здавати іспит на цьому рівні. Такий перехід можливий за умови певного рівня успішності, необхідного для того, щоб справлятися з більшим навчальним навантаженням на більш високому рівні.

Більшість середніх шкіл в Нідерландах, які продукують понад одного рівня освіти, мають дворічний перехідний період, що дозволяє студентам зорієнтуватися і зробити остаточний вибір, який документ про освіту отримати - VMBO, HAVO або VWO.

Класні заняття

Мінімальна кількість уроків в нідерландській школі визначено на законодавчому рівні - 1040 годин на рік протягом перших чотирьох років або перших трьох років за напрямками HAVO або VWO. Протягом останніх років навчання студенти повинні пройти мінімум 1000 годин навчання. У більшості шкіл заняття починаються о 8:30 і проходять з понеділка по п'ятницю. Відвідування занять є обов'язковим для учнів у віці від 5 до 16 років. За цим стежать і здійснюють контроль як вчителя, так і місцева влада. А якщо діти без поважної причини не відвідують школу, то їх батьків можуть притягнути до відповідальності.

Міжнародні школи

Освітня система Нідерландів відома на весь світ своєю інноваційністю, збалансованістю і високою якістю, а її привабливість стала ще вище завдяки широким можливостям для міжнародних студентів. Так, в Нідерландах - країні, яка налічує понад 17 млн. жителів, в міжнародних середніх школах по всій країні в 2016 році навчалося 4,5 тис. міжнародних студентів. У порівнянні з 1994 роком їх кількість зросла в три рази. Це свідчить про досить високу зацікавленість іноземців у отриманні середньої освіти їхніми дітьми в школах Нідерландів.

Існує два типи міжнародних шкіл - незалежні міжнародні школи (приватні) та школи, частково фінансовані урядом або місцевою владою. У багатьох з них викладання ведеться англійською мовою згідно зі стандартною програмою міжнародного бакалаврату (ІВ). А це означає, що студенти можуть отримати освіту, визнану в усьому світі, і легко продовжити навчання в будь-якій іншій міжнародній школі по всьому світу. Однією з таких шкіл, яка може бути цікава українським школярам, є International School Eerde. Це єдина міжнародна школа в Нідерландах, яка пропонує навчання в денній школі, а також навчання на повному і частковому пансіонах. Школа знаходиться в заміському особняку в двох годинах їзди від центру Амстердама. Тут студенти можуть зосередитися на навчанні, заняттях на свіжому повітрі і відпочинку. Сама школа невелика, тому всім учням приділяється максимум уваги. Команда вчителів і тренерів - також міжнародна, а навчання проводиться виключно англійською мовою.

Місія школи - надихати студентів на розкриття свого потенціалу в навчанні, спорті, мистецтві та етиці. Навчаючись на практиці, спілкуючись зі студентами та викладачами з різних країн і культур, студенти розвивають вміння та навички, а також отримують знання, необхідні їм для подальшої самореалізації.

Якщо вас зацікавила програма, залишайте
онлайн-запит - і з вами зв'яжеться наш менеджер.

Відправити заявку