Безкоштовна консультація

Безкоштовна консультація

Залиште ваші контакти - і з вами зв'яжеться наш менеджер!

Ім'я
Телефон

Навчання в Китаї

Навчання в Китаї. Фото - 4
Навчання в Китаї. Фото - 5
Навчання в Китаї. Фото - 6
Навчання в Китаї. Фото - 7

Середня освіта в Китаї

найсуворіша дисципліна - одна з ключових особливостей системи освіти в Китаї. Можливо, саме завдяки цьому китайська молодь сьогодні займє лідируючі позиції серед найуспішніших студентів кращих вузів світу. Китайська система освіти має репутацію однією з найскладніших у світі. тут заохочується конкуренція, а навантаження непорівнянне з навантаженням українських школярів і студентів.

Обов'язкова освіта в Китаї

початкова і середня освіта триває 12 років і складається з початкової, молодшої середнього і старшої середньої освіти. при цьому обов'язковими є перші дев'ять років навчання. обов'язковоми вони стали в 1986 році, сьогодні ж з вище 99% дітей молодшого шкільного віку ходять в школи (дані 2015 року).

В початковій і середній школах Китаю навчальний рік складається з двох семестрів і триває 38 тижнів, а 13 тижнів виділено на канікули. навчальний рік в старшій середній школі триває 40 тижнів, в ньому 10 - 11 тижнів канікул.

школярі навчаються п'ять днів на тиждень, заняття розпочинаються о 8 ранку і тривають до 16:00. Саме після 16:00 школярі відвідують факультативи та виконують домашнє завдання. Неважко здогадатися, що вільні вечори для таких навантажень - велика рідкість.

В школі панує залізна дисципліна. якщо студент пропустив без поважної причини 12 занять, - його відраховують.

В початковій школі діти вчать математику, китайську мова, природознавство, малювання, музику. причому китайській мові та математиці присвячено 60% всього навчального часу - ці предмети ще називають «велика двійка». є також уроки історії, природознавства та географії. Англійську мову вивчають з третього класу, а з четвертого у дітей з'являються уроки практики, які можуть проходити в майстеренях або на фермах. так дітей привчають до праці з малих років, мити руки перед їжею, бути охайними, прибирати після себе зі столу, прибирати в класах - все це частина щоденної рутини малюків.

Після закінчення початкової школи усі учні проходять в середню школу без вступних іспитів.

Середня школа

починаючи з 12 і до 17 років діти ходять в середню школу. державні середні школи зазвичай мають два рівні - молодша середня школа і старша середня школа. кожен рівень триває три роки.

В молодшій середній школі студенти продовжують вивчати китайську мову, математику та іноземну мову (зазвичай англійську). також вивчають фізику, інформатику, біологію, географію, музику, фізичнукультуру, етику і мораль. політична грамотність - також важливий аспект навчання, причому починають тут її вивчати ще з початкової школи.

Усе іспити проходять в формі тестів, а знання оцінюються за 100-бальною шкалою. після закінчення молодшої середньої школи подальше навчання є не обов'язковим. але якщо у дитини є бажання та фінансові можливості, можна продовжувати навчатися.

В старшій середній школі учні повинні вибрати подальший напрямок. Учні можуть вибрати професійно-технічний напрям, де готують технічних фахівців для роботи на виробництві або в сільському господарстві. В цьому напрямку виділяють професійні, технічні і сільськогосподарські школи. Також можна обрати академічний напрямок, де готують школярів до вступу в вузи.

Перший семестр навчального року починається з вересня, другий - з лютого. В деяких сільських районах навчальний графік може варіюватися в залежності від сільськогосподарських сезонних робіт.

Кількість уроків на тиждень багато у чому залежить від ресурсів школи. академічна навчальна програма складається з китайської мови, математики, англійської мови, фізики, хімії, біології, географії, історії, ідеології та політології, музики, образотворчих мистецтв, інформатики і ін. деякі школи можуть також пропонувати професійне навчання. В цілому китайська мова, математика та англійська розглядаються як три основних предмети для вивчення, оскільки вони обов'язково будуть оцінюватися підчас фінального іспиту.

Головна мета більшості шкіл, що надають середню освіту, - підготувати студентів до отримання вищої освіти. якість середньої освіта зазвичай вимірюється тим, скільки випускників вступили до вищих навчальних закладів. Тому найчастіше учні середніх шкіл в Китаї живуть в стані постійного пресингу. Крім звичайного навчального навантаження, вони повинні готуватися до Gaokao - національний вступний іспит у вищі навчальні закладу, основа для отримання вищої освіти. іспит триває дев'ять годин, складний по рівню, тому тільки 40% студентів здають його з першого разу. На іспиті перевіряються вміння і знання учнів з китайської мови, математики, іноземної мови і деяких інших предметів за вибором. за результатами іспиту випускників школи будуть приймати як топові, так і звичайні вузи. чим більше абітурієнтів вступають після певної школи в університет, тим вище рейтинг цієї школи. як правило, Усі студенти, які закінчили китайський університет, надалі знаходять роботу, оскільки в Китаї діє система розподілу випускників.

Міжнародні школи

деякі державні школи в Китаї приймають на навчання іноземних студентів. для них навчання є платним. навчання ведеться китайською мовою, відповідно, перш ніж зважитися вступити в таку школу, необхідно здати іспити з китайської, англійської мов і математики. зазвичай іноземні школярі навчаються рік на підготовчій програмі, за яку теж доведеться платити. найчастіше такі школи з міжнародними відділеннями для іноземців знаходяться в великих містах, а навчаються в них в більшості діти експатів.

Окрім міжнародних відділень китайських шкіл, в Китаї є і власне міжнародні школи. Всі вони - приватні. Вартість навчання в міжнародних школах, наприклад, в Шанхаї і Пекіні становить від 10 000 доларів за семестр. за даними консалтингової компанії International Schools Consultancy (ISC), в 2015 році в Китаї працювала 481 міжнародна школа.

В міжнародних школах навчання ведеться повністю англійською мовою. В 2014 році в Китаї в міжнародних школах навчалося 177 тис. студентів. більшість міжнародних шкіл зосереджені в великих містах, таких як Пекін, Шанхай, а також в провінції і Гуандун.

У 2004 році покращення міжнародних ділових відносин між Китаєм та іншими країнами привів до збільшення числа дітей - іноземців в цій країні. багато з міжнародних шкіл використовували програми міжнародного бакалаврату і північноамериканських навчальних програм. До цього часу відкрилися міжнародні школи в Пекіні і Шанхаї, де використовувались британські навчальні програми. До 2010 року значна частина китайських батьків почали направляти своїх дітей в міжнародні школи щоб збільшити їх шанси на отримання закордонної освіти.

існує три типи міжнародних шкіл. По-перше, школи для дітей іноземних співробітників (школи для експатів). цим школам НЕ дозволяється приймати дітей громадян Китаю, крім тих, хто їм імігрували з азіатських країн з батьками, які мають іноземне громадянство. тут не навчаються за місцевими програмами. По-друге, спільні школи - це спільні підприємства, створені іноземними навчальними закладами і китайськими школами. іноземні партнери організовують процес викладання і навчання, тоді як китайські забезпечують землею та фінансами. дані школи відвідують як іноземці, так і китайські учні. По-третє, приватні школи китайської власності - китайські діти можуть вступати в такі школи з міжнародної орієнтацією, багато з них пропонують двомовне навчання і визнані в світі дипломи. Міжнародна складова, така як зосередження на вивченні англійської а також добре фінансовані програми мистецтв, - відрізняє ці освітні установи від китайських державних шкіл.

Приватні школи

Приватні школи Китаю пропонують навчання як китайською мовою, так і англійською британською або американською. Якщо навчання проходить китайською мовою, то для вступу до школи необхідно здати іспити з китайської, англійської мови та математики. якщо ж проходить англійською - здаються іспити з англійської мови та математики в відповідно до вимог британської програми або програми США. але навіть якщо навчання організовано англійською, учні усе одно вивчають китайську мову і культуру. В цілому державні і приватні школи Китаю, які беруть іноземців, орієнтовані на дітей, чиї батьки проживають в країні, хоча багато шкіл мають пансіони. більшість учнів, що навчаються на міжнародних програмах в китайських школах, - це діти експатів. майже в усі х школах вимагають, щоб у дітей з інших країн, які навчаються в Китаї, був офіційний опікун (один з батьків або дорослий, що постійно проживає в Китаї). опікун відповідає за дитину і є контактною особою на випадок, якщо виникнуть будь-якого роду проблеми.

Якщо вас зацікавила програма, залишайте
онлайн-запит - і з вами зв'яжеться наш менеджер.

Відправити заявку