Безкоштовна консультація

Безкоштовна консультація

Залиште ваші контакти - і з вами зв'яжеться наш менеджер!

Ім'я
Телефон

Навчання в Швеції

Навчання в Швеції. Фото - 4
Навчання в Швеції. Фото - 5

Мовні курси в Швеції

Шведську мову можна вивчити будь-де, але в Швеції це робити ефективніше і приємніше. Пити воду з-під крана, ходити на fika (зустрічі за чашкою кави або чаю) і разом з новими друзями святкувати Дні булочки з корицею і Дні вафлі (які так люблять відзначати шведи нарівні з великими святами) - таке щоденне занурення в звичну для шведів рутину прискорить процес засвоєння мови.

Навіщо вчити шведську мову

Більшість шведів прекрасно говорять по-англійськи, що, безумовно, допомагає тим, хто володіє англійською і приїжджає до Швеції в якості туриста, студента або співробітника глобальної корпорації. І це ж ускладнює вивчення шведської мови. Адже, здавалося б, навіщо вивчати шведську, якщо нею розмовляє менше 10 мільйонів, а більшість людей, з якими доводиться спілкуватися в Швеції, знають англійську. Але якщо ви все-таки хочете вивчити цю мову або вам необхідно зробити це, ось кілька мотивуючих фактів.

Вивчення шведської мови збільшить коло людей, з якими ви можете спілкуватися, і зробить вас незалежним в цій країні. Безумовно, більшість шведів володіють англійською на базовому рівні, але не всі відчувають себе комфортно, розмовляючи англійською. Тому знати шведську все-таки великий плюс, якщо вам доводиться багато спілкуватися зі шведами.

Якщо ви не знаєте шведської, вам доведеться покладатися на тих, хто знає. Таким чином, ви потрапляєте в залежність від їх бажання вам допомагати і довіряти їх інтерпретації інформації. Вам також доведеться довірити їм переклад своїх думок на шведську мову. Це не проблема, але рано чи пізно набридне і вам, і їм. Вивчення шведської дасть вам незалежність в цій країні.

Вивчаючи шведську мову, можна також краще зрозуміти країну і культуру. Адже мова - це щось більше, ніж просто слова. Вивчення мови дасть можливість проникнути в розум і культурний контекст шведів. Як би пишномовно це не звучало, але вивчення мови будь-якої країни - це двері до серця її людей. Визнання необхідності вивчати шведську мову полегшить ваше життя в довгостроковій перспективі.

Вам легше буде знайти роботу, якщо ви плануєте переїзд до Швеції. Робота в цій країні зазвичай означає, що ви повинні спілкуватися зі шведами шведською мовою. Так, існують компанії, де англійська - основна робоча мова, але простий факт полягає в тому, що більшість робочих місць і більшість роботодавців вимагають знань саме шведської.

Для того щоб навчатися у Швеції, знати мову - обов'язкова умова. Будь-який тип вищого навчального закладу в Швеції зажадає від вас певного рівня володіння шведською. Є деякі винятки, наприклад, якщо ви вступаєте до магістратури чи докторантури, де викладання повністю ведеться англійською. Але якщо ви хочете отримати ступінь бакалавра, то повинні зволодіти шведською.

Вивчення іноземної мови - це просто хороший спосіб підтримувати свіжість сприйняття і гостроту мислення.

Як вивчити шведську мову

Шведська швидше і ефективніше за все вчиться у Швеції. Більшість університетів цієї країни пропонують мовні курси для іноземних студентів. Також деякі вузи пропонують річні програми вивчення шведської мови. Багато з цих програм в результаті дають рівень знань, достатніх для подальшого навчання в університетах країни. Є при університетах також курси для тих, хто вже знає шведську і хоче її удосконалити.

Широкий спектр курсів шведської мови пропонують освітні організації і компанії. Курси мають різний зміст, тривалість, рівень складності та інтенсивність. Деякі з провайдерів мовного навчання надають харчування і житло, а також організують позакласні заходи. Тоді як інші пропонують тільки вивчення мови. Організатори мовних курсів видають свої сертифікати після закінчення навчання. Причому на курси можна потрапити протягом року, а також вибрати, скажімо, тільки літні програми, які особливо популярні серед школярів.

Якщо ви плануєте працювати або вчитися, використовуючи шведську мову в Швеції, вам необхідно підтвердити рівень володіння мовою і здати відповідні тести. Наприклад, тест The Test in Swedish for University Studies (TISUS) дозволяє вчитися в шведських університетах. А, наприклад, іспит Swedex здають не носії мови. Він фінансується частково Європейською комісією і проводиться регулярно в Швеції і по всій Європі. Swedex пропонує тести на рівнях A2, B1 і B2.

Вивчення шведської мови дасть масу переваг як тим, хто просто відвідує країну як турист, так і тим, хто планує переїзд.

Про різноманітність мовних курсів в Швеції

Перелік мовних курсів в Швеції дуже вражає. І це стосується не тільки шведської мови. От уже воістину де можна здивуватися різноманітності програм, пропонованих провайдерами навчання тій чи іншій мові. Зрозуміло, що тут можна знайти такі опції, які часто зустрічаються в інших країнах: наприклад, індивідуальні курси з графіком занять, який регулює сам студент. Або, скажімо, підготовка власної програми з вивчення тієї чи іншої мови. Пакети таких навчань теж бувають різні - 5, 10, 15, 20 уроків - стільки, скільки знадобиться навчається. А сам курс налаштовується відповідно до цілей того, хто вивчає мову.

Що стосується індивідуальних занять, то варто звернути увагу на такий факт: практика займатися один на один з викладачем відома у багатьох країнах, а ось шведи ще пропонують курси для двох. А раптом у вас є товариш або партнер, і ви захочете відвідувати курси разом з ним? Такі курси дуже корисні, оскільки дуже часто на подібних заняттях провокується ефект змагальності, що, природно, позитивно позначається і на знанні мови.

Вельми часто в Швеції пропонують курси з вивчення мови сусідів по карті - датчан, фінів. Скажімо, у вас немає часу на відвідування повноцінних занять, однак ви плануєте пробути якийсь час в середовищі датчан - в цьому випадку пропонуються прискорені курси, які допоможуть полегшити ваше розуміння данської мови. До речі, така опція дуже популярна в Швеції. Багато провайдерів навчання мови пропонують, наприклад, вивчити основи будь-якої мови перед поїздкою в ту чи іншу країну. Таким чином, дуже популярні курси «Іспанська перед поїздкою», «Грецька перед поїздкою» та ін. Слід зауважити, що це не традиційні мовні курси, оскільки основна увага приділяється розмовній мові, фразам для загального розуміння, активної в певній ситуації лексиці.

Якщо ж хтось питання хоче поєднувати вивчення мови з професійною освітою, то такі курси теж існують. Найчастіше подібні програми пропонують вищі навчальні заклади, і орієнтовані ці програми на певну мову. Перелік мов вражає - крім традиційних фінської, датської, норвезької, пропонуються також, наприклад, італійська, латиська мови і ін.

Особливу увагу приділяють шведи навчанню мови дітей. Так, існують курси по догляду за дітьми з викладанням мови. Тут поєднується традиційний догляд за дітьми з мовною підготовкою. У той же час діти зосереджені на творчість і педагогіці.

Існують також мовні курси для людей, які страждають певними розладами. Наприклад, деякі провайдери займаються стимулюванням мови для людей з важкою афазією, коли фахівці працюють з картинками і іншими специфічними навчальними інструментами.

Для тих, хто хоче комунікувати, існують спеціальні курси, спрямовані на розмовну мову, спілкування. До слова, такі курси досить швидко продукують в студента процес говоріння тою чи іншою іноземною мовою.

Таким чином, кількість найрізноманітніших курсів з вивчення мови і їх специфіка дуже вражають в Швеції. У цьому плані показовими є навіть назви курсів: «Фінські сніговики», «Арабські новачки», «Італійські новачки», «Підготовка до трудового життя в Швеції» і багато інших.

Ну і, звичайно ж, не можна скидати з рахунків і безліч традиційних програм з навчання іноземної мови, які теж представлені в Швеції в великій кількості. А відповідно з цього можна зробити висновок: в Швеції вчити мови вміють.

Якщо вас зацікавила програма, залишайте
онлайн-запит - і з вами зв'яжеться наш менеджер.

Відправити заявку