Безкоштовна консультація

Безкоштовна консультація

Залиште ваші контакти - і з вами зв'яжеться наш менеджер!

Ім'я
Телефон

Навчання в Швеції

Навчання в Швеції. Фото - 4
Навчання в Швеції. Фото - 5

Середня освіта в Швеції

Отримання середньої освіти в Швеції є досить пріоритетним. Крім того, що в країні дуже високий рівень викладання, чудово оснащені школи, чудовий догляд за дитиною, тут ще також виховують свідомих в майбутньому дорослих, які будуть брати на себе повну відповідальність за співтовариство. Вельми показовим у цьому випадку приклад того, що тут, наприклад, вчать дитину демократії. Студенти вчаться жити в умовах демократії і відповідно повинні знати свої права і обов'язки. Викладачі на заняттях часто ставлять перед студентами завдання, які сприятимуть розвитку навичок існування в демократичному суспільстві.

Особливості шведської середньої школи

У шведській школі основні цінності, що стосуються особистості, є наріжним каменем. Наприклад, тут ніхто не може жорстоко поводитися по відношенню до когось іншого, дівчата і хлопці обов'язково повинні мати рівні шанси в чому б то не було. І ще один важливий аспект: в Швеції вважають, що батьки повинні бути причетними до навчання дитини, тому взаємозв'язок між школою і батьками не просто вітається, а вважається нормою.

Освітній процес в школах Швеції примітний тим, що тут психологічне благополуччя школярів стоїть на першому місці. У кожного студента є куратор, з яким дитина може поділитися як своїми досягненнями, так і проблемами, труднощами в сім'ї або в стосунках з однокласниками. Вчителі регулярно розмовляють з кожним студентом, а також з його батьками. вичитувати студентів перед класом тут не прийнято - зворотній зв'язок про дітей їх батьки отримують під час особистої зустрічі і бесіди з педагогами. Вчителі стежать за тим, наскільки комфортно школяреві в класі, чи є проблеми в спілкуванні, чи потрібна допомога в навчанні, наскільки легко дитина засвоює матеріал. Атестація школярів проводиться на початку і в кінці кожного півріччя. Атестація - це індивідуальна бесіда зі студентом і його батьками. В ході бесіди виділяються сильні сторони дитини і зони подальшого розвитку - даються рекомендації, як використовувати сильні сторони і підсилювати слабкі місця.

Система середньої освіти Швеції

Освіта в Швеції є обов'язковою для всіх дітей у віці від 6 до 16 років. Оскільки найчастіше діти починають вчитися восени того року, коли їм виповнюється сім років, обов'язкова освіта триває дев'ять років і включає в себе етап початкової освіти і середньої освіти нижнього рівня.

Якщо після закінчення середньої освіти нижнього рівня студент хоче отримати ступінь, потрібно здати іспит. Іспит можна здавати або за весь період навчання в початковій і середній школі нижнього рівня, або з окремих предметів.

Вища середня школа

Всі юнаки і дівчата в Швеції, які отримали початкову і середню освіту нижнього рівня, мають право вступити в гімназію і здобути вищу середню освіту. Вища середня освіта є необов'язковою. Національна програма вищої середньої освіти триває три роки.

Гімназичні навчальні програми мають різну спрямованість: професійну, технічну або академічну (соціальні та природничі науки). При цьому визначитися з вибором програми школярам допомагають консультанти з професійно-навчальної орієнтації. Вибрати необхідно з великої кількості програм, оскільки навчання проводиться за 18 загальнонаціональними програмами: 12 програм професійного навчання і 6 програм підготовки до вузів, включають вивчення обов'язкових дисциплін, предметів за спеціалізацією і дисциплін, які кожна дитина вибирає для себе самостійно.

Студент може вибрати також одну з національних програм, яка дає можливість підготуватися до вступу до вищого навчального закладу, або програму, яка дозволяє отримати професію. Є також можливість вибору вступної програми - для тих, хто не може вчитися за національною програмою, а також інші програми, що не зважають ні національними, ні вступними, зокрема, спортивні та фітнес - програми, схвалені на національному рівні.

Вимоги до вступу

Щоб подати заявку на навчання за національною програмою, студент повинен мати прохідний бал по знанню шведскої, англійської мов та математики. Щоб навчатися за програмою для отримання професії, необхідно мати прохідний бал по знанню п'яти предметів. А щоб мати можливість вступити на програму, яка готує до вищої освіти, необхідно мати прохідний бал з дев'яти предметів. У кожній конкретній програмі вказується, що це за предмети. Наприклад, щоб навчатися за однією з найбільш затребуваних програм «природознавства», необхідно мати прохідний бал з біології, хімії та фізики.

Навчальні предмети, що вивчаються в залежності від програми, можна розділити на чотири рівні: основні предмети, предмети за програмою, предмети орієнтації і індивідуально обрані курси. Основні предмети - це предмети, які кожен, незалежно від програми, повинен вивчати, щоб задовольняти вимогам для отримання ступеня. Предмети за програмою - це додаткові дисципліни, які студент повинен вивчити для виконання вимог програми.

Вступні програми

Вступні програми призначені для того, щоб забезпечити студентам, які не отримали прохідних балів, можливість бути прийнятими на навчання до національних програм. Наприклад, якщо ви тільки но приїхали до Швеції, вам необхідно пройти навчання на вступній програмі з шведської мови, щоб можна було незабаром почати навчання за іншою програмою вищої середньої школи.

Оцінки

Студенти починають отримувати оцінки в шостому класі. До недавнього часу в школах Швеції існувало тільки три оцінки: здано (G), здано з відзнакою (VG), здано з особливою відзнакою (MVG). Якщо рівень знань студента не дотягував до позначки «здано», учитель писав, що студенту мало знань для оцінки. Однак, починаючи з осені 2011 року, в шведській шкільній системі була введена нова система оцінювання знань: A (відмінно), B (дуже добре), C (добре), D (задовільно), E (адекватно) - як оцінки за рівень знань , і F - непрохідний бал - як відмітка за нездачу. Якщо ж студенту не можуть поставити оцінки через прогули, він отримує тире замість F з певних предметів. Про це вчитель повинен повідомити батьків. Якщо ж студент отримує F, в звіті вчитель пише, як він може поліпшити свої знання.

Загальний бал студента, що використовується для вступу в гімназію після середньої школи нижнього рівня, розраховується складанням балів з предметів, а саме: Е = 10 балів, D = 12,5, C = 15, B = 17,5 і A = 20 . При вивченні 16 предметів студент може отримати максимально можливі 340 балів. Крім усього іншого, 16 предметів, що використовуються для розрахунку загального балу, повинні включати три основні предмети - англійська, шведська мови і математика.

Незалежні школи

До 1990-х років в Швеції була зовсім невелика кількість приватних шкіл, в основному шкіл-пансіонів, що фінансуються за рахунок оплати за навчання. Реформа освіти 1992 року дозволила приватним школам, що пропонують початкову або середню освіту, отримувати державне фінансування для кожного учня на рівні, аналогічному тому, що отримують державні навчальні заклади. Ці школи називаються незалежними.

Оскільки незалежні школи фінансуються державою, вони не беруть з студентів оплату за навчання, проте їм дозволено приймати приватні пожертвування.

У багатьох незалежних школах використовуються альтернативні системи освіти, наприклад, за методом Монтессорі, а такж іноземні або міжнародні програми.

Приватні школи

Як не дивно, в Швеції приватні школи часто фінансуються державою або міською владою, а тому є безкоштовними. Хоча є і платні приватні навчальні заклади. У цій країні впевнені, що у кожної дитини є право отримати гарну освіту незалежно від фінансового добробуту сім'ї. Однак дане правило стосується громадян країни або дітей з посвідкою на проживання. Вартість навчання в приватних школах для громадян інших держав необхідно уточнювати в кожному конкретному випадку.

Міжнародні школи

Відмінна система освіти в Швеції дає також можливість навчатися в одній з безлічі міжнародних шкіл. Таким чином студенти з інших країн виявляються в мультикультурному середовищі, і їм не обов'язково знати шведську мову. Міжнародні школи в основному розташовані в великих містах країни, проте невеликі міста, такі як Грень і Хельсінгборг, також пропонують міжнародну освіту.

Якщо вас зацікавила програма, залишайте
онлайн-запит - і з вами зв'яжеться наш менеджер.

Відправити заявку