Безкоштовна консультація

Безкоштовна консультація

Залиште ваші контакти - і з вами зв'яжеться наш менеджер!

Ім'я
Телефон

Навчання в Новій Зеландії

Навчання в Новій Зеландії. Фото - 4
Навчання в Новій Зеландії. Фото - 5
Навчання в Новій Зеландії. Фото - 6
Навчання в Новій Зеландії. Фото - 7
  • Програми

    0

Середня освіта в Новій Зеландії

Система освіти Нової Зеландії відображає унікальність і різноманітність суспільства цієї країни, що об’єднує людей з різними талантами, здібностями і релігійними переконаннями. Ця система включає в себе інтереси різних етнічних груп, враховує різні рівні доходу людей, а також різні філософії викладання і навчання.

Вся система освіти Нової Зеландії складається з трьох рівнів:

1) дошкольної освіти: - від народження до початкової школи;

2) початкова і середня освіта: - з 5 до 19 років;

3) подальша освіта: - вища та професійна.

Дошкільна освіта

раннє навчання допомагає діткам ставати більш впевненими в собі і розвиває їх природну цікавість. Воно також допомагає легше пристосуватися до навчання в початковій школі і набути важливих вмінь та навичок. Дошкільна освіта в Новій Зеландії не є обов'язковою, але, за статистикою, 97% дітей ходять в дошкільні навчальні заклади. Уряд субсидує всіх дітей, що відвідують дошкільні навчальні заклади до 6 годин в день (близько 30 годин в тиждень).

Початкова і середня освіту

Початкові і середні школи є другим рівнем освіти. У державних школах Нової Зеландії освіта з 5 до 19 років є безкоштовною для жителів країни і громадян з посвідкою на проживання.

Шкільна освіта є обов’язковою з 6 до 16 років. Але в більшості шкіл діти можуть почати навчання, коли їм виповнюється повних 5 років. Причому чекати початку навчального року не потрібно. У деяких школах навчання маленьких школярів починається в групах на початку кожного семестру. Більшість дітей залишаються в школі до 17 років.

Початкова освіта триває з 5 до 12 років (з 1 по 8 класи), середня - з 13 до 17 (з 9 по 13 класи).

Середня освіта починається з першого ступеня. Протягом трьох років (9 - 11 клас) школярі продовжують вивчати базові предмети. У 11 класі учні повинні вже визначитися зі спеціалізацією і вибрати 5 - 6 профільних дисциплін, необхідних для подальшого здобуття вищої освіти або навчання за професією. А в кінці навчального року всі здають іспити, за результатами яких привласнюється ступінь першого рівня (National Certificate of Educational Achievement - NCEA - Level 1).

Більшість учнів після 11 класу продовжують навчання на другому (старшому) ступені середньої школи, який триває два роки (12-13 класи) і який можна порівняти з англійської програмою A-level. Тут обов’язково вивчається тільки англійська мову, всі інші предмети - на вибір. По завершенню даного етапу випускники отримують кваліфікаційні ступені двох рівнів: NCEA Level 2 - після закінчення 12 класу, і NCEA Level 3 - після закінчення 13 класу. В кінці навчання всі здають випускні іспити за обраними дисциплінами, які одночасно є і вступними до ВНЗ. Успішне складання іспитів дозволяє не тільки вступити до обраного університет, а й отримати матеріальну підтримку від держави на продовження освіти.

Також в Новій Зеландії популярні професійно-технічні навчальні заклади (polytechnics), в яких можна освоїти професію. Навчання в політехнічному коледжі триває від 6 місяців до 2 років. Після його закінчення студенти отримують сертифікати про отримання спеціальності або професійні дипломи.

Місцеві школи

Багато дітей ходять до школи за місцем проживання. У багатьох школах існує система реєстрації, яка називається зонуванням. Якщо ви живете в районі, близькому до школи, вашій дитині гарантовано місце в цій школі. Якщо ви хочете, щоб ваша дитина ходив в школу за межами району, де ви живете, вам необхідно подати заяву в бажану школу, але місце при цьому не гарантується. Місцеві школи бувають як спільного, так і роздільного навчання хлопчиків і дівчаток.

Державні, державні інтегровані і приватні школи

Більшість шкіл в Новій Зеландії фінансуються державою (державні школи). Тут навчають згідно з національним навчальним планом, і всі ці школи є світськими (нерелігійними).

У державних інтегрованих шкіл своя специфіка. Вони фінансуються державою і вчать тут дітей також за національною навчальною програмою, проте в цих школах є певні цілі і завдання, що відображають їх цінності та філософію, або ж вони знаходяться під управлінням католицької церкви. Навчання в таких школах платне. В державні інтегровані школи ходить близько 10% всіх школярів.

Приватні школи теж отримують державне фінансування, але часткове, а фінансуються в основному за рахунок плати за навчання. Тут розробляють власні програми навчання і не зобов'язані дотримуватися національної навчальної програми.

У приватні школи ходить близько 5% школярів Нової Зеландії. У деяких приватних школах хлопчики і дівчатка вчаться разом, в інших - окремо. Є також школи-пансіони, де студенти живуть протягом навчального року.

У більшості шкіл Нової Зеландії викладання ведеться англійською мовою, але є школи і програми, де навчання ведеться на мові корінних жителів маорі.

Національна програма навчання

Національна навчальна програма охоплює предмети, які викладаються в початкових і середніх школах, а також фіксує стандарти, що визначають, що студенти повинні знати по кожному предмету. Так, відповідно до національної програми початкова освіту зосереджена на навчанні основам з цілого ряду предметів з фокусом на грамотність і математику. У середній школі діти вивчають широкий перелік предметів, однак у віці 11-13 років починається спеціалізація, тобто вибір основних і факультативних предметів. Школи, де викладають англійською, використовують національну навчальну програму Нової Зеландії. Школи, де викладають мовою маорі, використовують навчальний план, заснований на філософії маорі (Te Marautanga o Aotearoa). До слова, культура маорі є дуже популярним предметом досліджень в Новій Зеландії. Зокрема, тут існує три унікальних державних педагогічних і дослідні інститути маорі (вананга). Навчання в них проходить відповідно до традицій і звичаїв цього народу. Після навчання випускники отримують сертифікати або дипломи. Можна також отримати і ступінь доктора.

По завершенні старшої середньої школи учні отримують національний сертифікат освітніх досягнень (NCEA). Рівень знань студентів зазвичай оцінююється протягом останніх трьох років в школі (з 11 до 13 років). Вони можуть досягати NCEA на трьох рівнях в широкому діапазоні курсів і предметів.

Атмосфера в школі, матеріальна база

Переважна більшість дітей відвідують місцеві школи або центри раннього навчання. І в кожному навчальному закладі студентам надається підтримка в навчанні в залежності від індивідуальних потреб. Завдяки цьому в школах панує надихаюча атмосфера, де створюються можливості для розкриття потенціалу дітей, крім того, в школах на високому рівні забезпечені як класні, так і позакласні заняття.

Розмір шкіл в Новій Зеландії може бути різним - від однієї сотні до двох тисяч учнів. Вчителі приділяють багато уваги кожному індивідуально, а навчання організовано як теоретичне, так і практичне. Студентів мотивують бути творчими і самостійно аналізувати матеріал.

У Новозеландских школах активно використовуються комп'ютерні та інші технології. Тут багато місця для ігор на свіжому повітрі і занять спортом. У школах зазвичай є свої ігрові поля, а іноді і басейн.

Шкільні вчителі проводять для дітей різні заняття, наприклад, тренують спортивні команди, ведуть драматичні гуртки і шкільні музичні групи та ін.

Навчальний рік, домашнє і дистанційне навчання

Навчальний рік починається в січні і складається з чотирьох семестрів (перший - з кінця січня до початку квітня, другий - з травня до початку червня, третій - з кінця липня по кінець вересня і четвертий - з середини жовтня до середини грудня. Між ними є двотижневі перерви, а в кінці року школярі йдуть на канікули, які тривають шість тижнів.

Шкільний день зазвичай починається о 9:00 і закінчується о 15:00 або 15:30.

Якщо школяр не може відвідувати школу через те, що вона знаходиться дуже далеко від його будинку або з якоїсь іншої причини, він може вчитися в заочній школі Нової Зеландії. Заочна школа приймає дітей з раннього віку. Навчання проходить онлайн з використанням різних сучасних мультимедійних технологій. Школярі також можуть вивчати дистанційно один або два предмети, які не викладають в тій школі, до якої вони ходять.

Якщо вас зацікавила програма, залишайте
онлайн-запит - і з вами зв'яжеться наш менеджер.

Відправити заявку